helli2
31.10.06,12:18
Prosím Vás, podlieha DPH dočasné pridelenie zamestnacov zahraničnému odberateľovi, ale práce sa budu vykonávať na slovensku. Keď som si prečítala zákon o DPH § 15, ods. 7 a 8 tak nepodlieha, tak mi poraďte ako to ma byť lebo auditorka tvrdi ze s DPH.
Marína
31.10.06,13:05
Našla som:
Milan Benka
31.10.06,13:24
Prosím Vás, podlieha DPH dočasné pridelenie zamestnacov zahraničnému odberateľovi, ale práce sa budu vykonávať na slovensku. Keď som si prečítala zákon o DPH § 15, ods. 7 a 8 tak nepodlieha, tak mi poraďte ako to ma byť lebo auditorka tvrdi ze s DPH.
§15
(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.


Zaráža ma ale, že pridelenie sa bude realizovať na Slovensku. Má odberateľ zriadenú stálu prevádzkareň, alebo niečo podobné na Slovensku?
Vychádza mi to tak, že sa táto služba dodáva na spotrebu jej prevádzkarne na Slovensku. V tomto prípade by mala auditorka pravdu.

Takže ak je to možné, zadaj viac info, aby bolo možné posúdiť správne tento problém.