Daduľa
31.10.06,11:41
Dali sme si vyrobit celý reklamný bilbord v hodnote 45.000,- s DPH.
Poradte ci to mozem dať rovno do nákladov alebo odpisovať a v akej odpisovej skupine??
Tweety
31.10.06,10:43
Dali sme si vyrobit celý reklamný bilbord v hodnote 45.000,- s DPH.
Poradte ci to mozem dať rovno do nákladov alebo odpisovať a v akej odpisovej skupine??
Sú to náklady na reklamu, služby 518AE.
Daduľa
03.11.06,12:41
A myslíte, že to môže ísť rovno celé do nákladov? Nemalo by sa to odpisovať?? Poradte!
Milan Benka
03.11.06,12:44
Dali sme si vyrobit celý reklamný bilbord v hodnote 45.000,- s DPH.
Poradte ci to mozem dať rovno do nákladov alebo odpisovať a v akej odpisovej skupine??

Reklamný bilbord ako reklama, alebo ako reklamný stojan?
Lucia7
03.11.06,16:35
pokiaľ je to len reklamný bilboard, na ktorom budete mať reklamu len určitý čas a tú "reklamu" ste si dali vyrobiť (samotný bilboard-stojan patrí inej firme), tak by som to dala celé do nákladov na 518 ale pokiaľ ste obstarali celý reklamný stojan, ktorého vlastníkom bude Vaša firma, tak by som to zaúčtovala do majetku a narýchlo som prebehla zaradenie hmotného majetku do odpisových skupín a ja by som to zaradila asi do 3. odpisovej skupiny - pokiaľ ide o bilboard vyhotovený z kovu. Treba však presne určiť a aký typ bilboardu ide.
Daduľa
06.11.06,12:56
Ano, je to reklamný bilbord aj s panelom,vyhotovený z kovu a celý je nás.
Dakujem.
manga
13.11.06,14:27
Lucia7 - myslela si ako polozku 3-8, ostatne vyrobky z obyc. kovov inde neuvedene ?! a co ak sme si dali vyrobit plachu na bilboard, kt. budeme mat ulozenu u zhotovitela, JC 70000,-- bez DPH ??!!! ja si myslim, ze to dam do majetku s odpisovanim podla § 19, ods.2, p. n) Z. o DP len ta odp.skupina.... hmm a z coho len je zhotovena.... nemate nahodou niekto s tym skusenost??!!