eviketa
04.12.04,17:25
Prosím o radu, ako v JU účtujete tvorbu SF ? Nemá založený účet, takže to by malo ísť cez pokladňu. Ale keď urobím mzdy a dám tvorbu SF dá mi to ako výdaj z pokladne a ja by som hádam radšej mala v tej pokladni príjem. Kto poradí ?
Daska
04.12.04,17:21
je to vydavok z hl. pokladne, ale treba viest SF osobitne, takze musis vytvorit este jednu pokladnu a nazvat ju SF, tam potom dorobit prijem do SF. Tak to aspon robim ja, na konci roka ked si dam vytlacit pokladnicnu knihu vytlaci mi aj knihu SF.
eviketa
09.12.04,11:54
Dasi,keď urobím mzdu, dam ju zaučtovať a v person.vytvorím SF. To mi dá ako daň.výdavok z hl.pokladne. Ako potom to dostanem do príjmu v pokl.SF? Moc tomu nerozumiem, lebo ked by som to dala cez prieb.pol. tak mám 2x výdaj v hl.pokladni. Skus mi to napisať ako " debilkovi". dik
Daska
09.12.04,22:13
V Nastaveniach si vytvoris druhu pokladnu(novu) a nazves ju SF.
Ked v personalistike urobis tvorbu SF, v hl. pokladni ti urobi vydavok s clenenim 7Vsf ak si si nemenila predkonzacie, no a tu istu sumu urobis prijem do pokladne SF s clenenim SoFoTv, tam nedavas cez peniaze na ceste lebo mas hned k dipozicii pokl. blocky, vlastne si vystavis a ked cerpas urobis vydavok z pokladne SF s clenenim SoFoCer. ak nerozumies mozes mi zavolat, budem ta navigovat cislo ti poslem cez SS.
aladin
11.02.05,12:32
ja som vztvoril druhu pokladnu , ubudne mi y hlavnej pokladne tusim kod... kody mam svoje .. takže ubytok penazí, danový výdaj... prijem do druhej pokladne príjem nedanový, socialny fond tvorba.....
lenže v JU vo výkaze o majetku a závazkoch mi na koniec roka prihodilo tvorbu soc.fondu v roku 2004 - 3600 sk k zavazkom... takže musel som pri zadavani tlacovej zostavy dat k zavazkom -3600 sk aby , ked sa mi vytlaci mal som tam spravnu sumu.... neviem preco to mi tak robilo....
eviketa
13.02.05,07:18
no a ešte, ak mám ísť podľa zákona o účtovníctve, tak tuším že by som to nemala účtovať v priebehu roka ako daňový výdaj, ale až na konci roka ako uzávierkovú opráciu, nakoľko SF neúčtujem v banke, ale len v pokladni, takže by bolo lepšie asi účtovať ten SF cez pokladne dve, ale priebež.položkami a na konci roku použiť uzávierkové operácie. Čo vy na to ?
Luci
14.02.05,06:57
ja som vztvoril druhu pokladnu , ubudne mi y hlavnej pokladne tusim kod... kody mam svoje .. takže ubytok penazí, danový výdaj... prijem do druhej pokladne príjem nedanový, socialny fond tvorba.....
lenže v JU vo výkaze o majetku a závazkoch mi na koniec roka prihodilo tvorbu soc.fondu v roku 2004 - 3600 sk k zavazkom... takže musel som pri zadavani tlacovej zostavy dat k zavazkom -3600 sk aby , ked sa mi vytlaci mal som tam spravnu sumu.... neviem preco to mi tak robilo....
Podla poučenia k vyplneniu Výkazu o majetku a záväzkoch do riadku č. 17 Záväzky vchádza aj zostatok Sociálneho fondu.
aladin
14.02.05,11:59
no luci to si ma prekvapila.., odkedy to plati ?
Luci
15.02.05,11:30
Neviem presne, ale zdá sa mi, že prvýkrát to platilo za uzávierku roku 2003. Volá sa to "Vysvetlivky k výkazu o majetku a záväzkoch" a je to súčasť Opatrenia MF SR zo 17. decembra 2002, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a podrobnosti o uspriadaní, označovaní položiek účtovnej závierky ........ v znení neskorších predpisov.
Dada
08.02.06,04:59
Podla poučenia k vyplneniu Výkazu o majetku a záväzkoch do riadku č. 17 Záväzky vchádza aj zostatok Sociálneho fondu.

Aj mne zostatok soc. fondu hodilo do riadku č. 17 Záväzky vo výkaze o majetku a záväzkoch a samozrejme zostatok v pokladni sociálneho fondu mám tiež v riadku Peniaze v hotovosti. Je to takto správne?
alex1
05.08.06,15:14
Ako mám nadstaviť, aby mi priamo pri výpočte mzdy odviedlo prídel do SF. Ako to robíte vy?
Dada
07.08.06,03:48
Ako mám nadstaviť, aby mi priamo pri výpočte mzdy odviedlo prídel do SF. Ako to robíte vy?

Samo ti to nespraví. Ak budeš mať už hotové mzdy, tak v Personalistike cez Záznam dáš Tvorba SF a je to. Buď ti urobí výdavkový v pokladni alebo ostatný záväzok. Podľa toho, či vedieš bank. účet na SF alebo pokladňu SF.
alex1
07.08.06,17:44
ďakujem pekne.
perta
20.12.06,05:31
Ahojte poraďáci, mám dotaz k sociálnemu fondu. Ja keď dám urobiť cez záznam tvorbu soc. fondu mne to urobí interný doklad. Je to v poriadku?
marcik
20.12.06,05:46
Postav sa do pokladne,a daj nový záznam, ako výdavkový a do predkontácie daj 7Vsf,a vytvoríš normálny výd.doklad z pokladne ako výdavok do soc.fondu, sumu zadáš z miezd.a ak máš hotovostnú pokladňu dva/ ja ju mám čista ako pokladňu soc.fondu/ tak tam urobíš príjem. príjm.doklad s predkontáciu SoFoTv.
marcik
20.12.06,05:48
Nerobím to cez interný doklad, tam inter.doklad nepasuje.Lebo je pohyb peňazí v skutočnosti, nejde len o zaúčtovanie,alebo zníženie zákl.dane.Inter.doklad by som nerobila.
Daska
20.12.06,06:05
Ahojte poraďáci, mám dotaz k sociálnemu fondu. Ja keď dám urobiť cez záznam tvorbu soc. fondu mne to urobí interný doklad. Je to v poriadku?

ID robi v PU, v JU ti to zauctuje do pokladne, alebo spravi ost. zavazok
perta
05.01.07,11:21
a je to v PU správne keď to zaúčtuje ako id?
Gard
05.01.07,14:33
Presne tak, v PU to spravi len Interny doklad a tym je zauctovanie skoncene. Staci to mat tak, alebo s tym treba este nieco robit ?
dracica
05.01.07,14:38
Presne tak, v PU to spravi len Interny doklad a tym je zauctovanie skoncene. Staci to mat tak, alebo s tym treba este nieco robit ?

V PU si zaúčtuješ SF, ako interný doklad 527/472, to je tvorba SF
Iwett
04.01.11,09:42
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, je niekde v zostavách v POHODE celková suma vytvoreného SF za rok? Ďakujem
Kája.
06.01.11,19:56
Jednoduché alebo podvojné účto?