kacena26
31.10.06,12:08
Ahoj poraďaci...
mám problém a málo času.nasa firma má os.automobil v majetku firmi jeho ZC je 0,-.teraz ho chce predat FO. a ona nám následne predá jej os.auto. je správne ked vystavím Fa za predaj auta s DPH? a stačí ked s FO uzavreme len kúpnu zmluvu? a bude vsetko vyplatené v hot. tak stačí ked k VPD pliložím KZ. mali by sme aj mi na predaj nášho auta uzatvoriť kupnu zmluvu. alebo može byť aj fa a kupma zmluva???
Vladimír Ozimý
31.10.06,11:26
no pri osobnom aute M1 nie je možné vystavovať dph na výstupe keďže ste ho neuplatnili na vstupe...takže zmluva bez DPH...no a stačí kupnopredajná zmluva. DPH by ste uvádzali keby išlo o užitkové vozidlo nezaradené do M1 kategórie, tú zistíte v technickom preukaze
kacena26
31.10.06,11:32
takže este raz pre moje pochopenie. sme platcami DPH ked predávame os.automabil FO neplatcovy DPH tak tento príjem je oslobodený od dane? takze na Fa bude suma bez dph.a k faktúre prilozím kúpnu zmluvu.
pochopila som to správne?
Martinella
31.10.06,11:38
no pri osobnom aute M1 nie je možné vystavovať dph na výstupe keďže ste ho neuplatnili na vstupe...takže zmluva bez DPH...no a stačí kupnopredajná zmluva. DPH by ste uvádzali keby išlo o užitkové vozidlo nezaradené do M1 kategórie, tú zistíte v technickom preukaze

Úplne súhlasím, len dodám že ide o oslobodenie v zmysle §42 ZDPH.
Vladimír Ozimý
31.10.06,11:38
Nie. Skrátka vy ako firma ste si neuplatňovali dph pri nákupe vozidla pokiaľ ide o vozidlo zaradené v skupine M1..paragraf 49 ods 7 pism. a) - neplatí pre firmy ktoré obchodujú s autami. -

No a vy ste sa rozhodli predať auto. To jest vystavíte kúpno predajnú zmluvu bez dph, keďže ste si ju neuplatnili na vstupe to je jedno komu to predávate...
kacena26
31.10.06,12:00
pán ozimý takze mi ani nemusime vystavovať FA stačí len kupna zmluva napr.na 50.000,- bez dph.a ked nám to zaplatia tak stací PPD na 50.000,- a k nemu doložená KZ. a ked nám FO predávajú os.automobil. napr. za 70.000,- tak on s nami uzatvorý tiez kupnu znluvu samozrejme ze bez dph.
chápem to správne???
danusi
31.10.06,12:03
A čo v prípade, ak fy os. auto M iba prenajíma PO. Obidvaja sú platcovia DPH. Ja túto fa vystavujem s DPH, s tým, že nájomca si nemôže uplatniť DPH na vstupe. My ju odvedieme. Robím to takto správne?
Martinella
31.10.06,12:10
A čo v prípade, ak fy os. auto M iba prenajíma PO. Obidvaja sú platcovia DPH. Ja túto fa vystavujem s DPH, s tým, že nájomca si nemôže uplatniť DPH na vstupe. My ju odvedieme. Robím to takto správne?

Áno v tomto prípade ide o poskytnutie práva užívať hmotný majetok v zmysle §9 odst.1 písm.b).
danusi
31.10.06,12:21
Dakujem!!!!!!
kacena26
31.10.06,13:00
takze mi ani nemusime vystavovať FA stačí len kupna zmluva napr.na 50.000,- bez dph.a ked nám to zaplatia tak stací PPD na 50.000,- a k nemu doložená KZ. a ked nám FO predávajú os.automobil. napr. za 70.000,- tak on s nami uzatvorý tiez kupnu znluvu samozrejme ze bez dph.
chápem to správne???

pripomínam dakujem...
Milan Benka
31.10.06,13:30
takze mi ani nemusime vystavovať FA stačí len kupna zmluva napr.na 50.000,- bez dph.a ked nám to zaplatia tak stací PPD na 50.000,- a k nemu doložená KZ. a ked nám FO predávajú os.automobil. napr. za 70.000,- tak on s nami uzatvorý tiez kupnu znluvu samozrejme ze bez dph.
chápem to správne???

§ 42
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru,
pri ktorom nebola odpočítaná daň


Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý sa používal výlučne na činnosti oslobodené od dane podľa § 28 až 41 bez možnosti odpočítania dane podľa § 49 ods. 3, a dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 7 písm. a), b), c) a e).

Kúpna zmluva sa môže považovať za fa. A k nej ten PPD.