Janka6685
31.10.06,14:23
Ahojte.

Ak mám v živnostenskom liste uvedených viac podnikateľských činností a nie vo všetkom podnikám, netreba preto urobiť nejaké opatrenia?

Asi sa pýtam blbosť, ale niekde som niečo čítala a trocha ma to zmiatlo...

Ďakujem
Tweety
31.10.06,13:24
Ahojte.

Ak mám v živnostenskom liste uvedených viac podnikateľských činností a nie vo všetkom podnikám, netreba preto urobiť nejaké opatrenia?

Asi sa pýtam blbosť, ale niekde som niečo čítala a trocha ma to zmiatlo...

Ďakujem
Nevadí, horšie by bolo podnikanie bez živnosti.
Janka6685
31.10.06,13:26
Nevadí, horšie by bolo podnikanie bez živnosti.

Ďakujem pekne:). Myslela som si, ale niečo ma zmiatlo a radšej si to overím, ako by mi potom mali zrušiť živnosť, alebo dať pokutu.;)
kukučka
31.10.06,13:50
Sa mi predsa len marí, že do roka a do dňa....treba aspoň malé ň :D
Janka6685
31.10.06,14:35
Sa mi predsa len marí, že do roka a do dňa....treba aspoň malé ň :D

???:confused: ...ja blondínka nechápavá...???
JankaO
31.10.06,15:31
Sa mi predsa len marí, že do roka a do dňa....treba aspoň malé ň :D


Ak neprestane poberať príjmy z podnikania, nepovažuje sa to za skončenie podnikania, ( § 17 odst.9 Zák. o DzP), stačí ak dosahuje príjmy len z jednej činnosti.
veget
31.10.06,17:07
Ak je predpoklad, že niektorú z činností v ŽL už nebute vykonávať, je dobré oznámiť živnostenskému úradu jej skončenie. Ak si pozriete živnostenský register viac živnostníkov túto skutočnosť oznamuje.
ingi
31.10.06,18:06
Ahojte.

Ak mám v živnostenskom liste uvedených viac podnikateľských činností a nie vo všetkom podnikám, netreba preto urobiť nejaké opatrenia?
Ďakujem

Ak si ešte nezačala predmetnú živnosť prevádzkovať, Živnostenský úrad má v zmysle Živnostenského zákona nasledovnú možnosť (prax však nepoznám :) ):

§ 58

(2) Živnostenský úrad miestne príslušný podľa sídla právnickej osoby alebo bydliska fyzickej osoby môže

a) z vlastného podnetu alebo iného podnetu živnostenské oprávnenie na jednu živnosť alebo viac živností zrušiť alebo prevádzkovanie živnosti pozastaviť, ak podnikateľ závažným spôsobom porušuje podmienky ustanovené koncesnou listinou, týmto zákonom alebo inými osobitnými predpismi,
b) z vlastného podnetu alebo iného podnetu živnostenské oprávnenie na jednu živnosť alebo viac živností zrušiť, ak podnikateľ nezačal prevádzkovať živnosť v lehote dlhšej ako dva roky od vydania živnostenského listu alebo koncesnej listiny,
c) z podnetu podnikateľa pozastaviť prevádzkovanie živnosti na obdobie najmenej šiestich mesiacov.
Janka6685
03.11.06,06:10
Tiež som si to všimla, keď som si prezerala výpisy zo ŽL, že niekde sú niektoré činnosti prerušené. Práve preto ma to zaujalo a opýtala som sa. Ale neviem, ako je to v skutočnosti s uplatňovaním práva živnostenského úradu na zrušenie. Veď väčšina podnikateľov, hlavne SZČO si teraz dáva do ŽL kadečo, s tým, že čo ak niekedy...

Ale nemám povinnosť si to zrušiť?
sysula
03.11.06,06:47
Tiež som si to všimla, keď som si prezerala výpisy zo ŽL, že niekde sú niektoré činnosti prerušené. Práve preto ma to zaujalo a opýtala som sa. Ale neviem, ako je to v skutočnosti s uplatňovaním práva živnostenského úradu na zrušenie. Veď väčšina podnikateľov, hlavne SZČO si teraz dáva do ŽL kadečo, s tým, že čo ak niekedy...

Ale nemám povinnosť si to zrušiť?

Povinnosť nemáš, ľudia si do ŽL dávajú hocičo, a to preto, lebo pri zriadení platia jednorazovo sumu, ktora sa pri neskorsom doplnani niektorej cinnosti plati za kazdu cinnost zvlast.
Pekny den