MILKA58
01.11.06,13:51
Ahojte poraďáci, poraďte mi, som začínajúca účtovníčka a jedná sa mi o to:
Živnostník, účtujúci v JÚ, ktorý má celoročnú objednávku na stavebné práce v ČR môže si do nákladov započítavať okrem stravného (600,-Kč/deň) aj sumu do výšky 40% nároku na vreckové každý mesiac počas celého roka?
Všade som sa dočítala len ak pracuje v zahraničí na určitú dobu, ale nie počas celého roka.
Ďakujem.
Johanka
01.11.06,13:12
Zákon o dani z príjmov
§ 19 ods.2
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)
Odkaz 87 je na Zákon o cestovných náhradách.