sklenkova
01.11.06,19:53
Za september som sa pomýlila a pri posielaní mzdy som 9.aj 13.10.vyplatila jednému zamestnancovi opakovane mzdu.Banka mi ju odmietla vyžiadať späť,ja som sa rozhodla,že za október mu nedám mzdu a 13.bude ako záloha.Lenže v septembri mal väčšiu mzdu,v októbri asi 300,-menej.Môžem mu to strhnúť aj v decembrovej výplate?(na páske bude mať -300,-)
Ale najhoršieje,že neviem si ako predstaviť ako to zaúčtujem v JU,mám to napísať aj do pohladaviek,alebo ako?
Ďakujem
jaja99
01.11.06,19:00
Asi by som postupovala nasledovne:
1./ opakovaná výplata mzdy - výdavok neovplyvňujúci ZD, zápis do knihy pohľadávok
2./ ku dňu zúčtovania ďalšej mzdy cez interný doklad ako nepeňažnú operáciu výšku čistej mzdy do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane a zníženie pohľadávky o výšku čistej mzdy v knihe pohľadávok
3./ ak je pohľadávka vyššia ako čistá mzda - to isté aj v ďalšom mesiaci. Zostatok čistej mzdy cez účet - výdavok ovplyvňujúci základ dane.

Prípadne si to poisti listom pre zamestnanca, že si dňa .... omylom poukázala sumu ......, ktorú dňa ....(výplatný termín ďalšieho mesiaca) preúčtuješ na jeho čistú mzdu.
sklenkova
01.11.06,19:13
asi to tak spravím,pretože stale to neviem inak vyriešiť inak len cez tie pohladavky,ID a zaväzky. Len sa strašne bojím či to bude v poriadku.Ďakujem ti
Paula
01.11.06,19:23
Za september som sa pomýlila a pri posielaní mzdy som 9.aj 13.10.vyplatila jednému zamestnancovi opakovane mzdu.Banka mi ju odmietla vyžiadať späť,ja som sa rozhodla,že za október mu nedám mzdu a 13.bude ako záloha.Lenže v septembri mal väčšiu mzdu,v októbri asi 300,-menej.Môžem mu to strhnúť aj v decembrovej výplate?(na páske bude mať -300,-)
Ale najhoršieje,že neviem si ako predstaviť ako to zaúčtujem v JU,mám to napísať aj do pohladaviek,alebo ako?
Ďakujem

A nebolo by menej komplikované zaúčtovať tú duplicitnú výplatu ako dve zálohy - jednu na októbrovú a zvyšok na novembrovú mzdu ako riadny výdavok ovpl. základ dane ?
sklenkova
02.11.06,18:30
vy máte také fajn nápady,či je to prax!?! Ja vždy ak niečo spravím a nie je to celkom ok tak začínam rozmýšlať ako to spraviť,vymyslím 10 riešení a potom sa neviem rozhodnúť.