blska
02.11.06,00:37
pracujem a zijem v uk (sk obcianstvo, ziadna zivnost) a mam zaujem investovat na slovensku do polyfunkcneho objektu v hodnote cca 10m SKK. objekt chcem prevziat a neskor investovat do modernizacie popripade vystavby bytovych jednotiek.

Mesacne som schopny prispievat cca 60k-70k SKK preto som uvazoval o hypoteke na danu nehnutelnost a zalozit si firmu (prenajom priestorov), alebo zobrat si uver kde problem vacsinou je potrebne zlozit vacsiu ciastku avsak disponujem maximalne sumov 1 milion SKK.

ako zacat ?

1. predpokladam ze budem potrebovat zalozit firmu,aky typ je pre mna najvyhodnejsi?

2. uver alebo hypoteka a ake su problemy pri odpisovani dani, vyhody, nevyhody ??

3. EU fondy atd. na financovanie je to mozne pouzit pre dany pripad? poznate nejake ine vyhody? :)

4. je problem praca v uk a business na sk z danoveho, ineho hladiska?

Nemam ziadne skusenosti v podnikani,dani a rad si necham poradit aj za financnu odmenu ide mi hlavne o vytvorenie cashflow a nie splatit uver co najrychlejsie ako si to mysli vacsina v banke. ;) nenasiel som ziadne podobne vlakno tak sa tesim na prispevky.