brtkova
02.11.06,08:24
mám otázočku: sme s.r.o. a neviem, či to robím správne:
keď počítam odvody zamestnancovi z minimálnej mzdy, čiže 7600 - odvody13,4% - nezdanin.minimum 7568 výjde mi nejaká minusová sumu , čiže neplatíme daň, ale treba v takýchto prípadoch dávať podpisovať zamestnancovi tlačivko na uplatňovanie nezdaniteľnej čiastky? Sme personálna agentúra, zamestnávame do Čiech-šef mu dal zmluvu, ale nedal mu to podpísať-len sa chcem uistiť, či sa to v takýchto prípadoch nemusí...ĎAKUJEM
Gabi03
02.11.06,07:28
Ak by ste mu nedali podpísať vyhlásenie, nemôže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku. Teda by ste museli zdaňovať 7600 mínus odvody. Takže ak mu uplatňujete nezdaniteľnú čiastku, musí mať podpísané vyhlásenie.
brtkova
02.11.06,08:54
je to otrasné, lebo teraz čo mám robiť, veď ja tých ľudí som ani nevidela ani v živote neuvidím...Šéf proste s nimi spísal zmluvu, a o niekoľko dní mi ju položil na stôl a keď som mu povedala, že musí platiť aj daň zo záv.činnosti, tak povedal, že keď si uplatňuje nezdaniteľné minimum-tak sa z minimálnej mzdy daň neplatí. Je otrasák, lebo nechce platiť dane, ale poriadok dodržiavať a robiť,čo patrí tiež nie...NO NEVIEM,čo mám teraz robiť s tým...:eek: :eek: :(
Gabi03
02.11.06,09:03
No najsprávnejšie by bolo neuplatniť nezdaniteľnú čiastku, keďže nemajú podpísané vyhlásenie. Zraziť preddavok na daň, odviesť príslušnú čiastku. Šéfovi povedať, že jeho nákladov sa to netýka, pretože o túto čiastku budú mať nižšiu čistú mzdu zamestnanci. Ma napadlo, dúfam, že si neuplatňujú ani daňový bonus. To sa taktiež podpisuje na vyhlásení. Zamestnancom toto dať na vedomie. Bohužiaľ sa stala administratívna chyba. Buď to dodatočne (alebo spätne) podpíšu, alebo táto nezdaniteľná čiastka sa im uplatní až pri ročnom zúčtovaní.
brtkova
02.11.06,09:39
ďakujem Ti veľmi veľmi veľmi pekne. Poviem mu to a urobím to asi pri ročnom zúčtovaní a už mu poviem, že keď "za chrbtom" zamestnáva nech im to dáva podpisovať....:cool: