Gabr
02.11.06,09:04
Mám zamestnanca, ktorý skončil k 01.11.2006 PN a od 02.11.2006 sa stáva invalidným dôchodcom. Naďalej nebude zamestnaný v našej spoločnosti. Prosím vás, viete mi poradiť, akým spôsobom s ním ukončiť pracovný pomer? Ďakujem za každú radu.
Tweety
02.11.06,08:20
Mám zamestnanca, ktorý skončil k 01.11.2006 PN a od 02.11.2006 sa stáva invalidným dôchodcom. Naďalej nebude zamestnaný v našej spoločnosti. Prosím vás, viete mi poradiť, akým spôsobom s ním ukončiť pracovný pomer? Ďakujem za každú radu. O možnostiach skončenia PP hovorí § 59 ZP.
sysula
02.11.06,08:32
Mám zamestnanca, ktorý skončil k 01.11.2006 PN a od 02.11.2006 sa stáva invalidným dôchodcom. Naďalej nebude zamestnaný v našej spoločnosti. Prosím vás, viete mi poradiť, akým spôsobom s ním ukončiť pracovný pomer? Ďakujem za každú radu.

Ak s tým súhlasia obe strany, tak najjednoduchsie bude ukoncit PP dohodou:
§ 60
Dohoda o skončení pracovného pomeru
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html#hore)

(1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.

(2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.

(3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi.
jales
02.11.06,11:06
Ak sa s inv. dôchodcom nedohodneš na skončení PP a budeš mu chcieť dať výpoveď potrebuješ na to súhlas z úradu práce. Ale ten je veľmi ťažké získať. My sme minulý rok nahlásili hromadné prepúšťanie - z 30 ľudí, ktorých sme chceli prepustiť boli 3 nepočujúci. Inú prácu pre nich sme nemali a v tej prevádzke bolo nemožné zamestnávať toľko inv. Je mi ich ľúto, ale niektoré práce jednoducho robiť nemôžu a nedokážu. Aj tak sme z úradu práce súhlas nedostali. Nakoniec sa nám podarilo s nimi dohodnúť. Bolo to ale ťažké, lebo oni majú rôzne združenia a začali mi tu posielať vyjednávať ich právnikov.
dopravca
23.04.09,06:45
Pekný deň. Vie mi niekto povedať, ako je to teraz s ukončením PP čiast.invalidného zamestnanca? ďakujem
drobeceva
23.04.09,06:46
Pekný deň. Vie mi niekto povedať, ako je to teraz s ukončením PP čiast.invalidného zamestnanca? ďakujem
Chýba mi bližšie info. Je to riadny z-c. Chce ukončiť on-vy?
dopravca
23.04.09,06:51
Je to zamestnanec na dobu neurčitú, ale na polovičný úväzok, zhodli sme sa na dohode. Takže by nemal byť problém. Alebo sú tam nejaké obmedzenia, lepšie povedané povinnosti zamestnávatela voči úradom?
drobeceva
23.04.09,06:52
Je to zamestnanec na dobu neurčitú, ale na polovičný úväzok, zhodli sme sa na dohode. Takže by nemal byť problém. Alebo sú tam nejaké obmedzenia?
Ak ste sa dohodli, je to obojstranné, takže v poriadku. Žiadne obmedzenia.