Damián
02.11.06,09:49
Narodilo sa mám dieťatko a chceli by sme si uplatniť daňový bonus. Ja som SZCO momentálne na materskej dovolenmke a môj partner (nie sme manželia) je zamestnaný. V rodnom liste je zapísaný ako otec dieťaťa. Môže si priateľ uplatniť daňový bonus aj keď niesme manželia?
Tweety
02.11.06,08:51
Narodilo sa mám dieťatko a chceli by sme si uplatniť daňový bonus. Ja som SZCO momentálne na materskej dovolenmke a môj partner (nie sme manželia) je zamestnaný. V rodnom liste je zapísaný ako otec dieťaťa. Môže si priateľ uplatniť daňový bonus aj keď niesme manželia?
Môže si ho uplatniť. Bližšie o tom hovorí § 33 Zákona o dani z príjmu. mimotemy Blahoželám.
Diska
02.11.06,13:16
Mam podobny pripad. Zamestnankyni sa narodi dieta, nieje s partnerom vydata, ziju spolu , aj ked v obcianskom preukaze maju kazdy inu adresu. Moze si otec dietata uplatnit bonus ?
Tweety
02.11.06,13:18
Mam podobny pripad. Zamestnankyni sa narodi dieta, nieje s partnerom vydata, ziju spolu , aj ked v obcianskom preukaze maju kazdy inu adresu. Moze si otec dietata uplatnit bonus ? Môže si uplatniť, ak sú v spoločnej domácnosti, trvalý pobyt nemusí byť spoločný.
Evaman
02.11.06,13:53
U partnerov, ktorí nie sú manželia a jeden z nich si chce uplatniť DB , je potrebné overené čestné prhlásenie, že žijú v spoločnej domácnosti spolu s dieťaťom.
Ľaľa
02.11.06,18:48
súhlasím s evamanom