matamal
02.11.06,10:40
ahojte,
chcela by som sa opýtať, ked zamestnávame zamestnanca na skrátený prac. pomer,môže pracovať aj menej hodín ako je 20 týždenne? nie každý deň je pre neho robota. Je za to postih, ak pracuje menej?
a ak máme zamestnanca, ktorý má plný pracovný fond, ale ho neodpracuje celý, je za to postih? ako mu mám tie neodpracované dni účtovať?
dik maťa
Eliška
02.11.06,10:05
ahojte,
chcela by som sa opýtať, ked zamestnávame zamestnanca na skrátený prac. pomer,môže pracovať aj menej hodín ako je 20 týždenne? nie každý deň je pre neho robota. Je za to postih, ak pracuje menej?
a ak máme zamestnanca, ktorý má plný pracovný fond, ale ho neodpracuje celý, je za to postih? ako mu mám tie neodpracované dni účtovať?
dik maťa
Pracovný pomer na kratší prac.čas môže byť dohodnutý aj na menej ako 20 hod./týždeň. Nemusí byť rozvrhnutý na všetky dni rovnomerne.
V druhom prípade by mal mať odpracované všetky prac.dni, záleži aj na tom ako je platený, prípadne mu na neodpracované dať neplatené voľno. Ale to je všetko vecou dohody.
danusi
02.11.06,10:46
Treba sa pozrieť na dôvod, prečo zamestnanec na HPP neodpracuje celý mesiac. Kvôli tomu , že nie je preňho robota? V tom prípade sa nejedná o prerušenie, ale sú to prekážky na strane zamestnávateľa.
danusi
02.11.06,10:46
Treba sa pozrieť na dôvod, prečo zamestnanec na HPP neodpracuje celý mesiac. Kvôli tomu , že nie je preňho robota? V tom prípade sa nejedná o prerušenie, ale sú to prekážky na strane zamestnávateľa.
Marína
02.11.06,11:52
Pozri si aj § 49 ZP ods.
(6) Pracovný pomer na kratší pracovný čas, v ktorom je rozsah pracovného času menej ako 20 hodín týždenne,
môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skončiť výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 15 dní a začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.
a uvedené §§ v ods.
(7) Na pracovný pomer na kratší pracovný čas podľa odseku 6 sa nevzťahujú ustanovenia § 48 ods. 2 až 4, § 62, § 64 ods. 1 písm. a), b), d) a e), § 71 ods. 2, § 73, § 74, § 76 a § 240 ods. 7