ludo70
02.11.06,13:07
Mám dve faktúry za internet uhradené z pokladne jedným VPD /dostal som 1 PPD/. Ako to mám zaučtovať /v Alfe/ do pokladničného dennika a evidencie záväzkov?
victoria
02.11.06,12:24
Ja to robím tak, že si zaúčtujem jednou sumou cez F7 postupne z evidencie záväzkov obidve faktúry a potom vyjdem von z peňažného denníka, presuniem sa do evidencie záväzkov otvorím riadok príslušnej faktúry a dole vľavo máš rozpis úhrad tak tam jednu z uvedených úhrad vymažem a ostane mi iba jeden zápis. Takto to opravím na obidvoch faktúrach v evidencii záväzkov. Neviem či píšem zrozumiteľne a či je takýto spôsob najvhodnejší, nech sa pripadajú aj skúsenejší.
mgm
02.11.06,19:57
Ja to robím tak, že uhradím tie 2 fa cez F7 - čiže k jednému PPD mám vystavené 2 VPD.
Paula
02.11.06,20:01
k jednému PPD mám vystavené 2 VPD.

Mám síce iný SW, ale robím to takto tiež. Aj v PÚ, ak sa vyskytne rovnaká situácia. Nevidím v tom problém.
ekopo
03.11.06,08:23
Mám tiež iný soft, robím to nasledovne: v JU - k PPD vypíšem jeden VPD na ktorom mám rozpísané platby, čiže vs + suma. V PD sa mi v konečnom dôsledku objavia úhrady na 2 riadky a sú evidované pod číslom jedného VPD. V PU mám obdobnú situáciu. Nikto nič nenamietal.