valimeka
02.11.06,13:09
Dobry den vsetkym - potrebujem "trosku" poradit. nasa spolocnost ukoncila pracovny pomer s poslednym zamestnancom a teraz sa musim odhlasit na prislusnom DU ako platitel dane zo zavislej cinnosti. podotykam, ze spolocnost normalne funguje. viete mi poradit na akom tlacive sa odhlasim?
dakujem pekne vopred za odpovede.
alušik
02.11.06,12:15
Netreba na to žiadne špeciálne tlačivo. Stačí, keď im to oznámite formou listu.:)
DanielaSL
02.11.06,12:19
Ak spoločnosť funguje ďalej a je predpoklad, že zase zamestnáte pracovníkov, tak by som nič neodhlasovala , len by som dávala "Prehľad..." s nulami.
Milan Benka
02.11.06,12:29
V zmysle § 39/11 Zo D z príjmu ani nulový prehľad podávať nemusíš, pokiaľ nevyplácaš príjmy zo záv. činnosti.
valimeka
02.11.06,12:30
dakujem pekne za odpovede - nechceme opomenut zaslanie "nuloveho" prehladu tak sa radsej odhlasime - nie je vyhlad na zamestnancov.
DanielaSL
02.11.06,12:53
V zmysle § 39/11 Zo D z príjmu ani nulový prehľad podávať nemusíš, pokiaľ nevyplácaš príjmy zo záv. činnosti.

Nemusí, ale na školení pred rokom nám pani z DÚ poradila radšej dať. Práve kvôli tomu odhláseniu zamestnávateľa.
Milan Benka
02.11.06,12:57
Nemusí, ale na školení pred rokom nám pani z DÚ poradila radšej dať. Práve kvôli tomu odhláseniu zamestnávateľa.

Zákon hovorí jednoznačne, daňový úradník nemá právo robiť výklad zákona. A prečo robiť veci, kt. nemusím a zákon mi ich neprikazuje (priamo, ani nepriamo)?
Marína
02.11.06,13:34
DanielaSL
02.11.06,13:51
Zákon hovorí jednoznačne, daňový úradník nemá právo robiť výklad zákona. A prečo robiť veci, kt. nemusím a zákon mi ich neprikazuje (priamo, ani nepriamo)?

Tak buď sa budem ako zamestnávateľ odhlasovať a prihlasovať....alebo podávať nulové výkazy.. jedno z toho robiť musím...a je to na každom ,aby si vybral...čo sa mu lepšie vypisuje- odhláška alebo prehľad.