amie
02.11.06,13:16
Zdravim, v cistiarni mi to nechceli vziat, ze to neberu.

Neviete niekto ako, alebo kde vycistit bundu (je to koza guina pig - alebo nieco take), vyzera to jak semis, taka jemna koza.:confused:
Nika
03.11.06,05:59
No to si ma veľmi nepotešila....... Aj ja sa chystám s takou bundou do čistiarne. A to si bola v normálnej čistiarni, či v špecializovanej? V Petržalke je taká kde čistia kožu............
AlaNR
03.11.06,06:55
www.pacnitra.sk

čistia aj brúsenú kožu, dokonca aj na dobierku.

Skúste!
ivab
03.11.06,07:13
Prispejem mojou skúsenosťou, možno trochu mimotemy , ale:
Minulú jar som si kúpila krásnu kožennú bundu z brúsenej kože, smotanovú s tmavšími hnedými prúžkami. No krásna. Keďže bola bledá, bolo treba ju už po 3 mesiacoch vyčistiť. Zhodou okolnosti nová kolegyňa mala veľmi podobnú bundičku a dala si ju týždeň predtým do čistiarne (bola to čistiareň v Piešťanoch). Vyčistili jej ju super a tak som si ju tam dala tiež. A tým sa moje nosenie bundičky skončilo. Bunda sa mi vrátila flakatá, keďže tmavá hneda pustila do smotanovej a aby toho nebolo málo, zrazila sa.
A nastala dilema, kto má chybu. Čistiareň tvrdila, že chyba materiálu, že oni to čistili správne podľa značiek a v obchode tvrdili, že chyba čistiarne...
Môžem povedať, že bledú bundu z brúsenej kože nikdy! nekúpim
Mackovka
03.11.06,08:39
www.pacnitra.sk (http://www.pacnitra.sk)

čistia aj brúsenú kožu, dokonca aj na dobierku.

Skúste!

Ďakujem za adresu, dlho som hľadala niekoho, kto čistí "pilinovaním", lebo touto metódou mi vždy super šetrne a dobre vyčistili (kedysi v Mošovciach) svetlý kožuch. Odkedy túto čistiareň zrušili, kožuch som prakticky nenosila, lebo je špinavý a u nás ho čistia iba bez záruky. Takže sa veľmi teším tej adrese do Nitry. Pekný deň.
amie
03.11.06,18:51
No to si ma veľmi nepotešila....... Aj ja sa chystám s takou bundou do čistiarne. A to si bola v normálnej čistiarni, či v špecializovanej? V Petržalke je taká kde čistia kožu............
Skusala som cistiaren v Tescu (zlate piesky, aj petrzalka). Oproti pokladnam je taka cistiaren... Aj mi odporucili nejaku inu, ze na Sancovej a Grosslingovej, ale nepamatam si nazov :(
Nika
03.11.06,19:09
Skusala som cistiaren v Tescu (zlate piesky, aj petrzalka). Oproti pokladnam je taka cistiaren... Aj mi odporucili nejaku inu, ze na Sancovej a Grosslingovej, ale nepamatam si nazov :(

Tá v Petržalke sa vola Kalea (http://www.edb.sk/project/company.asp?companyid=S00245). Na Blagoevovej (oproti Ekon.univerzity) je predajňa kožuchov a kožených výrobkov a neviem či tam aj nečistia - volá sa to : SLOVINEC - KOŽA A KOŽUŠINY, Blagoevova 24.
ingi
03.11.06,20:51
Zdravim, v cistiarni mi to nechceli vziat, ze to neberu.

Neviete niekto ako, alebo kde vycistit bundu (je to koza guina pig - alebo nieco take), vyzera to jak semis, taka jemna koza.:confused:

Na Mliekárenskej ul. (slepá ulica ústiaca na Bajkalskú) pred Slovenským zväzom výrobných družstiev je malinká čistiarnička, mám dobrú skúsenosť. :)