Thor
02.11.06,13:55
Prijemny den,

Mal by som len pár otazočiek.
1. Nie som platcom DPH a chcel by som vedieť, ak mam dajmetomu lístok z reg. pokladne na kúpu pamäťovej karty s dph, aku sumu mam započitať. Zda sa mi ze celu sumu, ale dat ju len ako základ?
2. Pri ročnom zúčtovaní si aké odpočítateľné položky môzem uplatniť a v akej výške? Som ženatý a mam malú dcerku.

Dakujem
Johanka
02.11.06,13:05
Prijemny den,

Mal by som len pár otazočiek.
1. Nie som platcom DPH a chcel by som vedieť, ak mam dajmetomu lístok z reg. pokladne na kúpu pamäťovej karty s dph, aku sumu mam započitať. Zda sa mi ze celu sumu, ale dat ju len ako základ?
2. Pri ročnom zúčtovaní si aké odpočítateľné položky môzem uplatniť a v akej výške? Som ženatý a mam malú dcerku.

Dakujem
Ak nie si platiteľ DPH, do nákladov Ti vstupuje celá zaplatená suma.
Nezdaniteľné časti dane nájdeš tu http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-uplne-znenie.html#11 .
Na dcéru si môžeš uplatniť nárok na daňový bonus, pri splnení podmienok, ktoré nájdeš v § 33 Zákona o dani z príjmov.
Prípadne sa pýtaj ďalej alebo si daj do vyhľadávania "daňový bonus", je tu k tomu veľa info.
Zoltán Kovács
02.11.06,13:05
Prijemny den,

Mal by som len pár otazočiek.
1. Nie som platcom DPH a chcel by som vedieť, ak mam dajmetomu lístok z reg. pokladne na kúpu pamäťovej karty s dph, aku sumu mam započitať. Zda sa mi ze celu sumu, ale dat ju len ako základ?
2. Pri ročnom zúčtovaní si aké odpočítateľné položky môzem uplatniť a v akej výške? Som ženatý a mam malú dcerku.

Dakujem

KeĎ nie si plátcom dph potom do nákladov zahrňuješ celkovu cenu aj s dph.
Odpočitateľné položni na konci roka sú:

nezdanené minimum na podnikateľa 90.816,-
daňový bonus na dieťa je 540,- Sk na jeden mesiac
na manželku 90.816,- podľa toho čí má vlastný zdaniteľný príjem alebo nie,
platenie životného poistenia, max. 12.000,- Sk za podmienok, že tá poistka je uzavretá minimálne na 10 rokov, a dátum uplynutia poistného obdobia je ak sa dobre pamätám 65 rokov poistenca (toto porsím opraviť ak som uviedol zle).
Tweety
02.11.06,13:08
Prijemny den,

Mal by som len pár otazočiek.
1. Nie som platcom DPH a chcel by som vedieť, ak mam dajmetomu lístok z reg. pokladne na kúpu pamäťovej karty s dph, aku sumu mam započitať. Zda sa mi ze celu sumu, ale dat ju len ako základ?
2. Pri ročnom zúčtovaní si aké odpočítateľné položky môzem uplatniť a v akej výške? Som ženatý a mam malú dcerku.

Dakujem
1. Sumu s dph.
2.na seba 90816, na dieťa DB.
Thor
02.11.06,13:13
KeĎ nie si plátcom dph potom do nákladov zahrňuješ celkovu cenu aj s dph.
Odpočitateľné položni na konci roka sú:

nezdanené minimum na podnikateľa 90.816,-
daňový bonus na dieťa je 540,- Sk na jeden mesiac
na manželku 90.816,- podľa toho čí má vlastný zdaniteľný príjem alebo nie,
platenie životného poistenia, max. 12.000,- Sk za podmienok, že tá poistka je uzavretá minimálne na 10 rokov, a dátum uplynutia poistného obdobia je ak sa dobre pamätám 65 rokov poistenca (toto porsím opraviť ak som uviedol zle).

Manželka je momentalne na materskej.
Tweety
02.11.06,13:16
Manželka je momentalne na materskej. Príjem počas MD sa počíta do príjmu na uplatnenie nezdaniteľnej časti na manželku.
Milan Benka
02.11.06,13:19
Materská sa do príjmu manželky započítava, rodičovská nie, takže treba rozlíšiť na akej "dovolenke" je.