Renka
02.11.06,17:11
Ahojte, asi sa mi zbláznil program. V peňažnom denníku aj v knihe daň.dokl. sa mi začali zjavovať okrem normálnych údajov aj rôzne hatlaniny. Písmená, čísla, bodky a rôzne znaky. Ešte sa mi také niečo nestalo a som zúfalá. Ak sa Vám už niečo podobné vyskytlo, prosím upokojte ma, že to nič vážne nebude :mee: ďakujem
Melnick
02.11.06,16:19
Renka,kedysi som robila v programe jednej brnenskej firmy,ani na meno tomu programu neviem prísť. Vianoce v jednom roku pre mňa neexistovali,lebo som kvoli podobným hatlaninám nahadzovala celý PD a aby toho nebolo málo na Silvestra som si to zopakovala. Šťastie ,že vtedy som účto robila iba manželovi ,ale položiek mal 3600.:eek:
Držím http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif, aby v Tvojom prípade neboli moje vianoce.:)
Renka
02.11.06,16:25
no Vianoce sa blížia, ale snáď to nebudú tie Tvoje.. aj si prišla na to, čo sa v ňom pomiatlo?
Melnick
02.11.06,16:34
Ja som vtedy /a aj teraz/ počítačom rozumela ,ako hus pivu. A nepamätám veru,aký dôvod mi uviedol priateľ,od ktorého som v normálnom obchode ,úplne legálne kúpila soft aj počítač.:)
anto
02.11.06,16:34
V prvom rade zálohovať všetky súbory, ktoré sa nachádzajú v MRP podadresári a maju príponu *.dbf. Potom by som doporučoval reštartovať počítač a spustiť MRP. Preindexovať súbory. Presne neviem kde sa to nachádza, ale je to tam vo voľbách.
Ak to nepomôže, tak potom už len oprava súborov s príponou *.dbf v inom programe - Foxpro. K poškodeniu súborov došlo prerušením programu MRP buď výpadkom prúdu, vypnutím počítača bez ukončenia programu alebo nejakým iným vplyvom, ktorý nevie nikto popísať. Pravdepodobne nejaká veta v denníku alebo inom dbf súbore nemá ukončený riadok, preto program vypisuje blbosti. Nemuselo dôjsť ku strate údajov, len sú porušené indexové súbory, alebo vety v databáze.
Prosím napíšte, či sa Vám problém podarilo odstrániť.
ekopo
02.11.06,16:38
Zálohy si nerobila? Možno by sa dali aktualizovať údaje. Skús porozmýšlať, čo si robila predtým ako sa to "pomiatlo". V niektorých programoch existuje reindexácia údajov tuším v tom Tvojom cez "špeciálne funkcie - reindexácia".
lenkak
02.11.06,19:52
- ak nepomôže indexácia, a obnova údajov zo zálohy, tak ešte je možnosť preinštalácie programu.
ondrejvla
02.11.06,19:55
- ak nepomôže indexácia, a obnova údajov zo zálohy, tak ešte je možnosť preinštalácie programu.

Určite si pravidelne zálohuješ dáta, ak ich máš na disku, daj si obnovu z disku, ak ich máš na diskete - nemal by byť problém. Súhlasím s Lenkou - preinštalovať program.
lenkak
02.11.06,20:04
Zálohu z diskety radšej napáliť na CD, resp. nahrať na USB, aby nedošlo pri diskete k strate zálohovaným údajom.
ondrejvla
02.11.06,20:12
Zálohu z diskety radšej napáliť na CD, resp. nahrať na USB, aby nedošlo pri diskete k strate zálohovaným údajom.

Lenka - to je DOS verzia, dá sa nahrávať na USB kľúči? Mne povedal môj technik, že pre mňa je zbytočný v prípade DOS verzie.
lenkak
02.11.06,20:23
Zálohu si nahráš na disketu a z diskety na iné médium, trebárs usb, alebo cd, lebo keď sa Ti disketa pokašle, tak odkiaľ si zoberieš zálohu. Z poškodenej diskety asi ťažko. Ja by som si rada pokecala s tým tvojim technikom. Ja som si prenášala takto z Dos verzie údaje a dobre som urobila, dokonca som si celé Dosovské mrp nahrala na cd. Aj s firmami aj s údajmi - komplet.
ondrejvla
02.11.06,20:27
Zálohu si nahráš na disketu a z diskety na iné médium, trebárs usb, alebo cd, lebo keď sa Ti disketa pokašle, tak odkiaľ si zoberieš zálohu. Z poškodenej diskety asi ťažko. Ja by som si rada pokecala s tým tvojim technikom. Ja som si prenášala takto z Dos verzie údaje a dobre som urobila, dokonca som si celé Dosovské mrp nahrala na cd. Aj s firmami aj s údajmi - komplet.

Lenka na CD to mám, o USB kľúči pokecáme cez SS - dala si mi dobrý tip, ďakujem.
ekopo
02.11.06,20:35
Priemerná dĺžka "života" CD je 2 roky - aj nepoužívaného. Môže sa stať, že zrazu sa data nenačítajú. Toto je odborne dokázané. Nekupovať lacné CD na zálohy. Zálohovať aspoň na zn. Verbat......Mimochodom v PC mám 2 HD.
lenkak
02.11.06,20:36
ekopo - nie si sám. Dokonca mám zálohu na dvoch rôznych PC. Zn. kvalita. A CD je furt lepšie ako disketa.
Vlasta - OK.