sklenkova
02.11.06,19:19
objednal si u nas prepravu tovaru dodavkou,do 3,5t,jeden nemec.Mám dodacie listy,ale neviem čo budem potrebovať pri vývoze do nemecka.Ja nie som platcom DPH,on ano,poradte mi co budeme potrebovať aké papiere,cmr a tak si vypisuje on sám podla mňa.Som povinná platiť nejaku DPH z toho tovaru? Vysvetlite mi to lopatisticky prosím,lebo už viem tolko vecí a nerozumiem vôbec ničomu
apo
02.11.06,19:11
objednal si u nas prepravu tovaru dodavkou,do 3,5t,jeden nemec.Mám dodacie listy,ale neviem čo budem potrebovať pri vývoze do nemecka.Ja nie som platcom DPH,on ano,poradte mi co budeme potrebovať aké papiere,cmr a tak si vypisuje on sám podla mňa.Som povinná platiť nejaku DPH z toho tovaru? Vysvetlite mi to lopatisticky prosím,lebo už viem tolko vecí a nerozumiem vôbec ničomu

Vystavíš faktúru bez DPH a odberateľ v Nemecku už bude vedieť čo treba (mal by sa samozdaniť)

Predpokladám, že budeš fakturovať iba preprevu. V účtovníctve u mojich klintov vidím CMR doklady ale ja sa o ne nestarám. Sú vyhotovené v x kópiách a tak ako ich vypísali tak ich aj prikladajú k faktúre. CMR je pre colné a prepravné účely.

apo