jela
07.12.04,12:08
Pekný deň všetkým !
Robím knihu jázd pre advokáta, ktorý ma auto zapísané vo firme. Každý deň má niekoľko pojednávaní a rokovaní mimo kanceláriu v BA a niekedy aj mimo BA. Mám aj program od ACORY. Mám nasledovnú otázku :
1. Musím v Trasách uvádzať presné adresy - ulice, kde bol na rokovaní ? Ja tam doposiaľ uvádzam len BA - mesto. Myslíte si, že to bude postačujúce pre D. kontrolu ?

Ak SZČO - architekt, ktorý nemá auto vo firme, chce zaraďovať do účtovníctva ( JÚ ) - aj PHM + náhrady od 1.11.2004, musí mať dáku objednávku, resp. dáky doklad, že bol za klientom ?

ĎAKUJEM JELA
Paula
07.12.04,19:50
Je nešťastie robiť knihu jázd za užívateľa auta :) . Každý výdavok očakáva aj príjem (i keď možno v nedohľadne). V prípade advokáta existuje zmluva alebo dohoda o zastupovaní predpokladám. Stačilo by napísať BA-mesto, alebo BA-ZA, do zátvorky meno klienta.
V prípade architekta by som doporučovala objednávku.
accad
07.12.04,20:22
Ja som sa stretla s prípadom, že v audítorskej firme museli v rámci daňovej kontroly prepísovať knihy jázd zo systému BA (mesto) -
sídlo firmy Nevädzová (BA) ku klientovi firma xy Nezábudkova ul.(BA)
Nezábudková - Ševčenkova DU BA II.
Ševčenkova DU BA II.- Klincova ELITA ...
Paula
07.12.04,21:02
Čakám reakcie ostatných poradcov, ktorí účtovali a absolvovali kontrolu svojim klientom či kamarátom (advokátom, notárom, umelcom,poradcom, školiteľom,sprostredkovateľom.... a iným živiacim sami seba) ........ak mali ich klienti či kamaráti kontrolu........čo všetko im kontrola lustrovala a ako vyžadovala mať vypísanú knihu jázd.