pp10
03.11.06,08:03
Dobry den,

je mozne uctovat pokladnu resp. fakturaciu bez casovej naslednosti t.j. ak mi chodia FA v roznych terminoch resp. bloky od pokladne.

Je mozne to uctovat ich tak ako pridu?

Je to v sulade so zakonom o uctovnictve?
Tweety
03.11.06,07:18
Dobry den,

je mozne uctovat pokladnu resp. fakturaciu bez casovej naslednosti t.j. ak mi chodia FA v roznych terminoch resp. bloky od pokladne.

Je mozne to uctovat ich tak ako pridu?

Je to v sulade so zakonom o uctovnictve?Podľa §12 Zákona o účtovníctve sa účtovné zápisy usporadúvajú chronologicky.
pp10
03.11.06,07:28
a co s dokladmi ktore pridu mimo casovej - datumovej naslednosti?

napr. mi vodic prinesie blok o 2 dni a medzi casom som zauctoval ine doklady
Tweety
03.11.06,07:32
a co s dokladmi ktore pridu mimo casovej - datumovej naslednosti?

napr. mi vodic prinesie blok o 2 dni a medzi casom som zauctoval ine doklady Zaúčtuješ doklady dátumom pohybu v pokladni, napr. o dva dni neskorším.
pp10
03.11.06,08:25
ok ale potom nie je zarucena datumova naslednost, z toho usudzujem ze casova a datumova chronologia su dve rozne veci, chapem to spravne?
Gabi03
03.11.06,08:29
ok ale potom nie je zarucena datumova naslednost, z toho usudzujem ze casova a datumova chronologia su dve rozne veci, chapem to spravne?

Ty budeš mať pohyb v pokladni až keď šoférovi skutočne preplatíš blok o dva dni....
Kirk
03.11.06,09:37
Mne niekedy príde doklad aj o 2,3 týždne. Zaúčtujem to podľa dátumu a dám číslo napr. 12B.
Leila2006
03.11.06,10:16
Neviem, či je šťastné riešenie vkladať písmenká abecedy, niekedy sa to možno ani inak nedá, ale zaváňa to manipuláciou, takto tam môžeš dodatočne povkladať dokladov, ako sa ti hodí, hlavne u neplatiteľa DPH.