Jano22
03.11.06,08:45
Moja známa chcela odo mňa vedieť niečo ohľadom syna , ktorý je gymnazista
a pred mesiacom dovršil 18 rokov. Prišiel mu včera list z ČSOB D.S.S.
V liste sa uvádza , že Sociálna poisťovňa ho pridelila do ČSOB D.S.S do
dôchodkového fondu Stabilita a odporúčajú mu vyplniť tlačivá na prestup
do fondu Prosperita. Nikto sociálnu poisťovňu o nič nežiadal. Pýtam sa Vás
poraďaci ako to je.
Po prvé. Keď je ešte gymnázista, tak predpokladám, že štát za neho neodvádza každý mesiac do druhého piliera, až keď nastúpi do zamestnania.
/áno , či nie/
Po druhé. Prečo mu pridelili práve ČSOB D.S.S ? Veď tých poisťovní je viacero.
Po tretie. Možno ešte schváli táto vláda dobrovoľný vstup pre všetkých.
Ja som známej poradil, aby list si uschovala a nič nepodnikala, ale radšej
sa s Vami poradím , čo treba najlepšie urobiť.
endrju
03.11.06,07:59
Niečo mi nesedí na týchto informáciach. Vychádza mi, že ho má niekto "na výplatnej listine". Nebol náhodou zamestnaný u niekoho v poslednom čase?
Ak áno, vtedy by som informáciam z prvého príspevku vcelku rozumel.
Gabi03
03.11.06,08:01
Je povinný vstúpiť do druhého piliéra iba keď nastúpi prvý krát do zamestnania - na pracovnú zmluvu. Zrejme sa tak neučinilo a mám pocit, že je to oblbovanie zo strany poisťovne. A to už vôbec nechápem, prečo mu kážu prestúpiť z jedného fondu do druhého. Tu bude nejaký chyták. Pozor!
Jano22
03.11.06,08:03
Nikde nebol zamestnaný, ak nepočítam dvojtýždňovú brigádu v letnom tábore,
zrejmä na dohodu o vykonaní práce. Je v 3. ročníku gymnázia.
endrju
03.11.06,08:10
Nikde nebol zamestnaný, ak nepočítam dvojtýždňovú brigádu v letnom tábore,
zrejmä na dohodu o vykonaní práce. Je v 3. ročníku gymnázia. V takom prípade rovnako ako Gabi03 predpokladám, že ide o zneužitie osobných údajov.
Odporúčal by som obrátiť sa na sociálnu poisťovňu a overiť si, či je pravda, že sociálna poisťovňa mu pridelila DSS. Ak pridelila, tak na základe čoho. Sociálna poisťovňa môže tak po 1.1.2005 urobiť iba vtedy, ak niekomu prvýkrát vznikne povinné dôchodkové poistenie.
endrju
03.11.06,08:16
Ešte dodatok. Nerozumiem slovnému spojeniu "zrejme na dohodu o vykonaní práce". Predpokladám, že nemá dôvody na to, aby si nepamätal či mal uzavretú nejakú pracovnú alebo podobnú zmluvu a ak mal, aká zmluva to bola. ;)

Informácia o druhu zmluvy môže byť rozhodujúca pri odpovedaní na otázky z prvého príspevku. :cool:
Jano22
03.11.06,08:39
Píšem že zrejmä na dohodu o vykonaní práce, lebo neviem ako ich presne berú na brigády cez letné prázdniny, študentov. Žiadnu pracovnú zmluvu nemal.Na
brigády v letných prázdninách chodia tisíce študentov.Po supermarketoch,
stavbach , letných táboroch. Nič viac a nič menej.
Nika
03.11.06,08:42
Píšem že zrejmä na dohodu o vykonaní práce, lebo neviem ako ich presne berú na brigády cez letné prázdniny, študentov. Žiadnu pracovnú zmluvu nemal.Na
brigády v letných prázdninách chodia tisíce študentov.Po supermarketoch,
stavbach , letných táboroch. Nič viac a nič menej.

Niektoré firmy robia aj pracovnú zmluvu na dobu určitú.
Jano22
03.11.06,08:44
Žiadnu pracovnú zmluvu nikdy nemal.
endrju
03.11.06,09:23
Žiadnu pracovnú zmluvu nikdy nemal.
V takom prípade je najvhodnejšie informovať sa v sociálnej poisťovni a podľa získaných informácií sa potom rozhodovať o prípadnom ďalšom postupe, resp. o odložení prípadu ad acta. :cool: ;)
EPk
03.11.06,09:28
Žiadnu pracovnú zmluvu nikdy nemal.
To si mysli on, ale ako ho maju evidovaneho v Soc. poistovni zisti len tam. Ja som sa pytala na syna a zistila som, ze je u nich vedeny ako zamestnanec (tiez z jednej brigady) od r. 2005. Upozornila som zamestnavatela a dali to do poriadku
Jano22
03.11.06,13:01
Volali do sociálnej poisťovne. Je tam dohoda z letnej brigády. /nie peacovná zmluva/ a nejako sa vytvorila
administratívna chyba. Tak to budú vraj riešiť.