Zuzana59
03.11.06,10:07
Prosim o radu: Do ktorých riadkov sa v daňovom priznaní DPH zapisujú príjmy bez DPH pre holandskú firmu DPH za nakupovanú PHM aj s DPH, ktorú si dodatočne vyžiadam zo ŠR prostrednictvom spoločnosti, ktorá sa tomuto venuje.
Všetko patri do priznania za obdobie podľa dátumov na dokladoch z Holandska, ktoré si prekladám do SJ, lebo sú v nemčine.
Ďakujem zuzana59
Milan Benka
03.11.06,09:53
Prosim o radu: Do ktorých riadkov sa v daňovom priznaní DPH zapisujú 1:príjmy bez DPH pre holandskú firmu
2:DPH za nakupovanú PHM aj s DPH, ktorú si dodatočne vyžiadam zo ŠR prostrednictvom spoločnosti, ktorá sa tomuto venuje.
Všetko patri do priznania za obdobie podľa dátumov na dokladoch z Holandska, ktoré si prekladám do SJ, lebo sú v nemčine.
Ďakujem zuzana59

Aká holandská firma?
Aká firma to chce zapisovať do DP DPH? Slovenská?
Jedná sa o "slovenskú" DPH?
Z akého št. rozpočtu chceš dodatočne žiadať DPH a akú DPH?
Aké doklady z Holandska ?
Zuzana59
03.11.06,11:06
Firma v Holandsku je špedičná (s.r.o.) ťahač je môj, návesy dáva holanská firma. Ja som registrovaná (DPH) len na Slovensku. Tankujem v krajinách po Európe cez holanskú firmu na jej karty - potom sa to refakturuje. Vydané faktúry sú bez DPH. DPH za natankované PHM zo ŠR SR cez spoločnosti na Slovensku, ktoré sa tým zaoberajú. Viem, že to funguje, zatiaľ však nemám konkrétny kontakt. Dopravcovia to takto robia, žiaľ nikto nepovie viac.
Milan Benka
03.11.06,11:38
Firma v Holandsku je špedičná (s.r.o.) ťahač je môj, návesy dáva holanská firma. Ja som registrovaná (DPH) len na Slovensku. Tankujem v krajinách po Európe cez holanskú firmu na jej karty - potom sa to refakturuje. Vydané faktúry sú bez DPH. DPH za natankované PHM zo ŠR SR cez spoločnosti na Slovensku, ktoré sa tým zaoberajú. Viem, že to funguje, zatiaľ však nemám konkrétny kontakt. Dopravcovia to takto robia, žiaľ nikto nepovie viac.

Predpokladám, že holandská špedičná s.r.o. je platiteľom DPH v Holandsku.

Teda pri fakturácii prepravných služieb postupujete podľa § 16/1druhýá veta. Miestom dodania služby v tomto prípade je Holandsko ( štát, kt. pridelil odberateľovi IČ DPH) a v zmysle § 2/1 takáto služba nie je predmetom dane na Slovensku. Preto v DP DPH (slovenskom) nefiguruje.

Za tankovanie PHM na Slovensku máte doklady, na základe kt. si môžete odpočítať DPH ( DP r.14 , ... ).

Predpokladám, že od Holandskej firmi dostávate fa na čerpanie PHM v ost. štátoch EU. Na tejto fa je predpokladám vyčíslena "holandská" DPH. Táto DPH nevstupuje do DP DPH (SR), pretože nebola odvedená do ŠR SR ale do Holandského ŠR. Ak chcete dostať túto daň späť, musíte požiadať o vrátenie Daňový (Finančný, alebo podobný ) úrad v Holandsku ( podmienky stanovuje holandský zákon o DPH).
Slavena
06.11.06,09:15
Dobrý deň, ja mám k tejto téme tiež jeden problém. Bola som s firemným vozidlom na služobnej ceste v Čechách. Tankovala som v Čechách a platila som firemnou kartou. Potvrdenku /Z=665,52, DPH=126,48, Celkom=792 + diaľničná nálepka=200 Kč/
som si samozrejme tiež odložila. Firma Benzina je platcom DPH v Čechách. Akým spôsobom mám tieto údaje zaznamenať? Účtujem v JÚ a som platca DPH. Budem mať nárok na vrátenie DPH? Som v účtovníctve len začiatočníčka a neviem si rady.
alušik
06.11.06,09:26
Ak si bola na služobnej ceste len jednorázovo - tj. nebudeš tam takovávať častejšie, tak si DPH z tohto jedného bločka nebudeš vyžiadavať v zahraničí (toto upresní možno niekto iný, ale myslím, že tam sú nejaké podmienky, aká je v ČR minimálna čiastka dane, ktorá sa dá vyžiadať na vrátenie). Ak ju teda v ČR nevyžiadaš na vrátenie, DPH zaúčtuješ vždy tam, kde účtuješ aj základ. Predpokladám, že bločky za nákup phm účtuješ do prevádzkovej réžie, takže aj túto dph zo zahraničného bločka zaúčtuješ spolu so základom.;)
Slavena
06.11.06,09:36
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, častejšie tankovávať v Čechách nebudem. Aj som si myslela, že dám do prev.réžie celú sumu aj s tou českou DPH, ale myslieť je menej ako mať to skutočne overené. Ešte raz ďakujem.