Mackovka
03.11.06,10:02
Ako vyriešiť praskanie stropu v paneláku na mieste, kde sú panely spojené? Odstránila som tapety a odvtedy mám v stierke stále škáry. Skúšala som plastickú sadru a všelijaké tmely. Nepomáha. Uvažujem aj o obložení. Kto s tým máte skúsenosti, prosím poraďte ako na to. Vďaka.
Zuziana
03.11.06,09:39
Mne praskali rohy, na strope na spoji bola dosť veľká nerovnosť. Maliar mi to presieťkoval...je to o niečo lepšie.
hetty
11.01.07,06:45
Urobili sme stierky po stenách, ale na strop sme späť nalepili tapetu a rohy obložili lištami. Ani by si neverila, že je to tapety a škáry to zakrylo.
Chobot
11.01.07,07:26
Urobili sme stierky po stenách, ale na strop sme späť nalepili tapetu a rohy obložili lištami. Ani by si neverila, že je to tapety a škáry to zakrylo.

Tapety sú jedným z možných riešení - tým lacnejším a účinným, pretože na rozdiel od sadry sú predsa len pružnejšie a tlmia pohyby panelov. Panelový dom sa počas celej svojej životnosti "hýbe", preto vznikajú tie praskliny.

Inou možnosťou by bolo spraviť sadrokartónový strop. Je to síce drahšie riešenie, ale na rozdiel od tapiet zakryje aj prípadné nerovnosti stropu. Ak ho však máte hladký, tapety sú lepšie riešenie. A dnes sú fakt ponúkané v širokej škále či už farieb, povrchu alebo materiálov. idel som vzorkovník v Kike a len som zíral!:eek:
anmary
11.01.07,08:43
No my sme /síce nedobrovoľne - spadol nám strop/ použili prácnejšiu a nákladnejšiu metódu vysprávok. Môj šikovný manžel namontoval na stropy sadrokartón. Musím povedať, že to vyzerá perfektne a snáď nás to aj prežije.
zsolt69
30.01.07,13:41
Ako vyriešiť praskanie stropu v paneláku na mieste, kde sú panely spojené? Odstránila som tapety a odvtedy mám v stierke stále škáry. Skúšala som plastickú sadru a všelijaké tmely. Nepomáha. Uvažujem aj o obložení. Kto s tým máte skúsenosti, prosím poraďte ako na to. Vďaka.

Skús sa spýtať na " akrylový tmel na praskliny". Vhodný je na tmelenie prasklín s relatívnym pohybom do 12,5%. Na strop doporučujem spraviť rám a do toho vložiť sádrokartónové dosky, alebo polystyren. O kus sa ti zníži aj strop, ale má aj izolačnú vlastnosť. Ja to mám tiež.