zuzanask
03.11.06,13:00
co vsetko potrebujem ak chcem zacat uctovat v jednoduchom uctovnictve,
ake doklady a ake zakony mam prestudovat?
vdaka
marcik
03.11.06,12:09
Uf..zákony je ich dosť, napr.zák.o dani z prijmov, o DPH pokieľ budeš platcom DPH aj iné sociálne zákony. No mne sa zdá najlepšie zohnať si nejakú publikáciu poradcu a konkrátne zameranú na vedenie jednod.účtka! je tam taký súhrn info. najnutnejšieho,ako ak konkrétne príklady.
McMarti
03.11.06,12:10
co vsetko potrebujem ak chcem zacat uctovat v jednoduchom uctovnictve,
ake doklady a ake zakony mam prestudovat?
vdaka

ahoj .. tak tu na porade mas hned na zaciatku zakony online.. su to tie najhlavnejsie takze hor sa do studovania.
evina
03.11.06,12:14
Myslím si, že keby sme Ti vymenovali len tie základné predpisy asi Ťa dosť vydesíme. Myslím, že by bolo na začiatok potrebné absolvovať nejaké školenie na JÚ. Neviem odkiaľ si, ale momentálne prebiehajú školenia k FO od Ing. Jany Acsovej, pozri v lište hore školenia....
marcik
03.11.06,12:14
Ja som tiež tak začínala, kúpila som si takú knihu, a boli tam vzory vedenia peň.denníka aj ako sa majú viesť doklady. Ale veľmi pomôže aj dobrý soft, lebo tam už máš zapracované %,aj to keď niečo zaúčtuješ tak ti to nájde správny riadok dokladoch.A taktiež ta knihy upozorňujú na zmenu v zákonoch, no a na nezaplatenie je dobré ŠKOLENIE!! skús to určite keď aj tu na porade sú zverejnené termíny školenia, tie di dajú oveľa viac ako aké koľvek knihy!!