ikka8
03.11.06,19:13
Prosim poradte mi, teraz som zamestnala zamestnankynu na plny pracovny uvazok.Otvorili sme malu predajnu ale chcem tovar predavat len do konca roka.Mozem potom ukoncit v skusobnej dobe so zamestnancom pomer a zaroven ju prijat naspat ale na polovicny uvazok a na inu poziciu?Ako v tomto je potrebne spravne postupovat?Skor sa venujeme vyrobe a maloobchod je len skuska do Vianoc.Dakujem za odpovede.
Beba
03.11.06,19:48
Ja som to riešila pracovnou zmluvou na dobu určitú /napr. do 31.12. /a potom novou zmluvou na ďalšie obdobie na dobu neurčitú na polovičný úväzok.
Paula
03.11.06,20:48
Prosim poradte mi, teraz som zamestnala zamestnankynu na plny pracovny uvazok.Otvorili sme malu predajnu ale chcem tovar predavat len do konca roka.Mozem potom ukoncit v skusobnej dobe so zamestnancom pomer a zaroven ju prijat naspat ale na polovicny uvazok a na inu poziciu?Ako v tomto je potrebne spravne postupovat?Skor sa venujeme vyrobe a maloobchod je len skuska do Vianoc.Dakujem za odpovede.

§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html#hore)

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť