Lula13
03.11.06,21:47
Ahojte všetci. Moje srdce zaplesalo, keď som objavila túto stránku a posledné dni a noci nerobím nič iné, len čítam všetky možné príspevky. Už mám pocit, že viem ako na to, ale aj tak si to ešte raz overím.
S kamarátkou sme obe na materskej dovolenke a chceme začať podnikať. Našou túžbou je mať malý obchodík s hobby potrebami spojený s malou kaviarničkou pre mamičky s deťmi (a do budúcnosti to rozšíriť ešte o iné aktivity). Chceme si založiť s.r.o. Ak som správne pochopila, tak ak budeme obe spoločníčky a konateľky a budeme mať mandantnú zmluvu s nulovou sumou, tak naďalej môžeme poberať rodičovský príspevok, nie?
Ďalšia vec je, že zatiaľ sa nám nedarí nájsť vhodné priestory, ale aj napriek tomu by sme si v januári chceli s.r.o. založiť, nech to máme "pripravené". Bude v tom nejaký problém, ak bude spoločnosť existovať, ale v podsatate nebude fungovať, nebude vykazovať žiadnu činnosť?
Máme veľké plány, ale ako takmer každý máme problémy s financiami. Chceme rozbehnúť nejaké baby-friendly priestory a aktivity, ktoré v našom okolí chýbajú, čiže chceme ponúkať niečo nové a my to vnímame aj tak, že ideme robiť niečo v prospech mesta. Je nejaká možnosť získať nejaké dotácie alebo nejaké zvýhodnené úvery? Na koho sa máme obrátiť?
To je zatiaľ všetko. Budem povďačná za každú odpoveď, názor, pripomienku.
ingi
03.11.06,21:27
Ďalšia vec je, že zatiaľ sa nám nedarí nájsť vhodné priestory, ale aj napriek tomu by sme si v januári chceli s.r.o. založiť, nech to máme "pripravené". Bude v tom nejaký problém, ak bude spoločnosť existovať, ale v podsatate nebude fungovať, nebude vykazovať žiadnu činnosť?

V súvislosti s uvedeným upozorňujem na § 68 Obchodného zákonníka, hlavne na ods. 6 a 7, citujem:

(6) Súd na návrh štátneho orgánu, na návrh osoby, ktorá osvedčí právny záujem, alebo aj z vlastného podnetu rozhodne o zrušení spoločnosti, ak

a) sa v príslušnom kalendárnom roku nekonalo valné zhromaždenie alebo ak v čase dlhšom ako tri mesiace neboli ustanovené orgány spoločnosti,
b) spoločnosť stratí oprávnenie na podnikanie,
c) zaniknú predpoklady ustanovené zákonom na vznik spoločnosti,
d) spoločnosť poruší povinnosť vytvoriť alebo doplniť rezervný fond podľa tohto zákona,
e) spoločnosť porušuje povinnosť podľa § 56 ods. 3,
f) spoločnosť nesplnila povinnosť uložiť do zbierky listín individuálnu účtovnú závierku za najmenej dve účtovné obdobia nasledujúce po sebe.

(7) Ak súd rozhoduje o zrušení spoločnosti podľa odseku 6, pred rozhodnutím o zrušení spoločnosti určí lehotu na odstránenie dôvodu, pre ktorý sa navrhlo zrušenie spoločnosti, ak je jeho odstránenie možné.
beakap
01.12.06,21:14
Ahojte, chcem Vám vyjadriť podporu, je super, že ste sa na takéto dačo odhodlali. Keď už bude ta kaviareň na svete, dajte vedieť. Inak, ja by som sa nebála toho, založiť si firmu a nezačať hneď podnikať, len musíte dodržať formálene náležitosti, ako to ustanovujúce valné zhromaždenie a pod. Určite sa Vam to potom rozbehne a dúfam, že dlho vydrží.
BMGinvest
01.12.06,21:44
Ahojte všetci. Moje srdce zaplesalo, keď som objavila túto stránku a posledné dni a noci nerobím nič iné, len čítam všetky možné príspevky. Už mám pocit, že viem ako na to, ale aj tak si to ešte raz overím.
S kamarátkou sme obe na materskej dovolenke a chceme začať podnikať. Našou túžbou je mať malý obchodík s hobby potrebami spojený s malou kaviarničkou pre mamičky s deťmi (a do budúcnosti to rozšíriť ešte o iné aktivity). Chceme si založiť s.r.o. Ak som správne pochopila, tak ak budeme obe spoločníčky a konateľky a budeme mať mandantnú zmluvu s nulovou sumou, tak naďalej môžeme poberať rodičovský príspevok, nie?
Ďalšia vec je, že zatiaľ sa nám nedarí nájsť vhodné priestory, ale aj napriek tomu by sme si v januári chceli s.r.o. založiť, nech to máme "pripravené". Bude v tom nejaký problém, ak bude spoločnosť existovať, ale v podsatate nebude fungovať, nebude vykazovať žiadnu činnosť?
Máme veľké plány, ale ako takmer každý máme problémy s financiami. Chceme rozbehnúť nejaké baby-friendly priestory a aktivity, ktoré v našom okolí chýbajú, čiže chceme ponúkať niečo nové a my to vnímame aj tak, že ideme robiť niečo v prospech mesta. Je nejaká možnosť získať nejaké dotácie alebo nejaké zvýhodnené úvery? Na koho sa máme obrátiť?
To je zatiaľ všetko. Budem povďačná za každú odpoveď, názor, pripomienku.

drzim palce taketo nieco by podla mna malo mat uspech:)
victoria
04.12.06,11:08
Spoločnosť založiť môžete kľudne, horšie to bude s podporom zo strany štátu alebo iných inštitúcií pri rozbiehaní činnosti.
Jediný druh podpory pre začínajúcich podnikateľov je momentálne poskytovaný z úradov práce alebo z fondov a grantov ministerstiev alebo euŕópskych fondov.
Čo sa týka podpory zo strany úradov práce, môže ju získať iba nezamestnaný občan, ktorý sa rozhodne sebazamestnať alebo zamestnávateľ, ktorý sa rozhodne vytvoriť nové pracovné miesto pre postihnutého občana alebo občana ktorý je dlhodobo nezamestnaný. Čo sa týka prebiehajúcich výziev na podávanie projektov na získanie prostriedkov z ministerstva alebo európskych fondov, je potrebné neustále sledovať nové výzvy, ktoré su vždy zamerané na inú oblasť služieb aj geografickú oblasť. Financovanie z prostriedkov týchto inštitúcií prebieha väčšinou formou refundácie, to znamená že musíte na začiatku preukázať že disponujete požadovaným finančným obnosom a výška nenávratného príspevku tvorí väčšinou 60% požadovanej sumy a prepláca sa na základe predloženia dokladov.
Potom je ešte možnosť vybaviť si podnikateľský úver v niektorej banke ale tam sú tiež podmienky väčšinou dosť zložité.
Držím palce :-)