bivon
04.11.06,13:53
Zdravim.Mam jednu otazocku.Desat rokov chodim do jedneho velkoskladu,kde nakupujem tovar na dalsi predaj.Nakupuju tam aj ludia bez zivnosti,ale za rovnaku cenu ako ja.Je to normalne,alebo mam zivnost len aby som mohol platit dane???? Dakujem pekne...........
INGRID KRIŽANOVSKÁ
05.11.06,14:09
Dajte im návrh nech sa premenujú na maloobchod a možno si tam tiež nakúpite to isté. Veľkoobchody už dnes nedoodržiavajú pravidlá pre veľkoodberateľov a tým sťažujú predaj tovaru tým, ktorý ich držia nad vodou.
Alebo to nepotrebujú?
Jozef I
05.11.06,18:50
Zdravim.Mam jednu otazocku.Desat rokov chodim do jedneho velkoskladu,kde nakupujem tovar na dalsi predaj.Nakupuju tam aj ludia bez zivnosti,ale za rovnaku cenu ako ja.Je to normalne,alebo mam zivnost len aby som mohol platit dane???? Dakujem pekne...........
Myslím si, že nie je normálne chodiť do jedného veľkoskladu 10 rokov a potom až zistiť, že to nie je veľkosklad. ;) Nič v zlom, ale určite by som si hladal niečo lacnejšie a nenakupoval tam, kde nakupujú aj nepodnikatelia.
bivon
06.11.06,11:51
Dalsi velkosklad je vzdialeny cca 250km tak nemam velmi na vyber.A aj ten zasobuje retazce,robi im nizsie ceny a predavat to iste ale drahsie nema vyznam.
Leila2006
06.11.06,12:43
Zavisí to od obchodnej politiky toho veľkoobchodu. Ja by som sa tým až tak netrápila, ak sú tie ceny pre teba akceptovateľné a ak na ďalšom predaji toho tovaru dokážeš slušne zarobiť, tak by ti to mohlo byť jedno, veď bežná prax vo veľkoobchodoch je taká, že tam skutočne môže nakupovať hocikto, stačí prísť s nejakou kópiou ŽL, a už ho registrujú.
lenkak
06.11.06,14:27
pri VOO robia bežne, že keď príde si nakúpiť zákazník, ktorý nie je registrovaný ako živnostník má % prirážku. Tým pádom živnostník má lacenjší nákup ako bežný človek.
bivon
10.11.06,17:26
Neregistrovany zakaznik ziadnu prirazku nema a este sa ho uctivo spytaju ci bez dph.A ma to o 19% lacnejsie ako ja.
renča1
11.11.06,17:11
Ja by som hľadala nového dodávateľa, neviem o aký tovar ide ale určite existujú aj iní, ktorí predávajú a určite predávajú za nižšiu cenu ako vo veľkoobchode. Viac krát som si preverovala cenu výrobku-tovaru na internete a porovnávala vo veľkoobchode. Niektorý tovar v akcii vo veľkoobchode bol drahší ako kúpený priamo u výrobcu.

Tovar sa dá nakúpiť aj inými spôsobmi a neverím tomu, že nie je aj iná možnosť. A ak ide o veľkosklad , tak treba sa dohodnúť s veľkoskladom u predajcu nech poskytne zľavu ako vernostnému zákazníkovi. 10 rokov je dosť veľká , dlhá doba na to aby si vážili takéhoto zákazníka. Treba sa len ozvať. A to , že predávajú bez bločku a poskytujú 19% to je ich vec a ja osobne by som im to aj vykričala priamo a žiadala zľavu. Trochu ich treba postrašiť, pretože takéto predávanie je proti zákonne.
Melnick
11.11.06,17:26
Zdravim.Mam jednu otazocku.Desat rokov chodim do jedneho velkoskladu,kde nakupujem tovar na dalsi predaj.Nakupuju tam aj ludia bez zivnosti,ale za rovnaku cenu ako ja.Je to normalne,alebo mam zivnost len aby som mohol platit dane???? Dakujem pekne...........

bivon máš 100% pravdu,aj u nás sa to presne tak praktizovalo a výsledkom bolo ukončenie živnosti viacerých živnostníkov -obchodníkov.
Nakupovali rovnako ,ako nepodnikatelia a pre nich bol ešte podnikateľ tá
s...., ktorá má vysoké ceny:confused: . Je tiež pravda,že niekedy podnikatelia nakupovali v obch. reťazcoch,:cool: lebo vo veľkoskladoch bola cena vyššia.:eek:
Je to všetko ,postavené na hlavu.Ako keby išlo o likvidáciu malých podnikateľov.