MirkaV
07.12.04,14:42
chcem Vás poprosiť o radu.nakúpili sme kancelársky nábytok v IKEI a kolega stratil blok - sme ľudia a občas sa aj také veci stanú. V IKEI nie sú schopní vystaviť duplikát daňového dokladu, ako riešite takéto straty?
Ďakujem veľmi pekne
Paula
07.12.04,15:28
Pri dobrej vôli by mohli vystaviť náhradný "paragon" a napísať naň, že je to duplikát.
MirkaV
08.12.04,04:45
:-) áno, to som si myslela aj ja, pretože tiež sme obchodná firma a keď príde zákazník, nie je problém urobiť mu duplikát, ale .............
ZuzanaA
08.12.04,06:17
Myslím si, že ak IKEA naozaj nie je ochotná vystaviť vám duplikát, asi nemáte veľa možností, keďže nie je doklad, nemôžte si nábytok ani zaúčtovať. Ale keďže výdavok z pokladne už nastal, asi by som teda zaúčtovala tento výdaj z pokladne do nákladov (ku tomu by som dala nejaký pokec, akože sa stratil doklad),ale samozrejme náklad by bol pripočítateľná položka. Neviem aká je to suma, ale keďže to je nábytok asi dosť veľká. Určite by som najprv z každej strany tlačila na IKEA.
Nike
08.12.04,06:45
Neviem Zuzka či to stojí za pokus. Mala som podobný prípad, tiež nábytok a to bol k tomu dodací list s rozpisom, sumami, pečiatkou. Nebol doklad o zaplatení. Daňová kontrola to vyhodila a dorúbila daň. A nevedeli sme ich presvedčiť, a to mám za sebou rôzne pikošky.
ZuzanaA
08.12.04,06:59
Nike, veď ja som povedala, že to bude pripočítateľná položka, teda neuznaný daňový náklad. Ide mi len o to, aby si mohli aspoň (na základe niečoho)zaúčtovať výdaj z pokladne.
Nike
08.12.04,07:18
Ano už som to dočítala, sorry, tak OK súhlasím