brm
07.12.04,16:04
je už na svete nové tlačivo Žiadosti o vykonanie výpočtu dane....to tlačivo, ktoré dávajú zamestnanci ak chcú ročné zúčtovanie dane?
nech hľadám tak hľadám, ale nenašla som... :(
Nike
07.12.04,17:32
Ak budú nové tlačivá tak budú zverejnené vo FS, zatiaľ tam boli len daňové priznania
Luci
08.12.04,14:39
Toto je odpoveď z DR SR na otázku kedy budú zverejnené tlačivá "Ročné zúčtovanie" a "Hlásenie...", ktorú som dostala 23.11.2004

Vzor tlačiva Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti a daňový bonus za rok 2004 a vzor tlačiva Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 a o daňovom bonuse poskytnutých jednotlivým zamestnancom za uplynulé zdaňovacie obdobie a o zrazených preddavkoch na daň, ktoré je platiteľ povinný predložiť v lehote podľa § 49 ods. 2 do troch mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, pripravuje Ministerstvo financií Slovenskej republiky v spolupráci s Daňovým riaditeľstvom Slovenskej republiky. Vzory uvedených tlačív budú zverejnené na internetovej stránke Ministerstva financií Slovenskej republiky a na internetovej stránke Daňového riaditeľstva slovenskej republiky v najbližších dňoch.
luebchenko
08.12.04,14:43
Ale veď do 31.1.2005 času dosť http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif Dievčatá kde vy žijete, keď by ste také dačo skôr ako deň pred záverečnou chcelihttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Iveta
08.12.04,14:46
Od 8.12. sú tlačivá na stránke MF SR: www.finance.gov.sk (http://www.finance.gov.sk)
luebchenko
08.12.04,14:50
Jozef Mihál
08.12.04,14:53
Skvelé, ešte ráno to tam nebolo, chodím to tam sledovať denne ako bača ovce. Vďaka Iveta.
luebchenko
08.12.04,15:30
Pán Mihál, teším sa na váš komentár, aké chyby tam zasa súhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif, alebo že by som sa znovu mýlila? Idem aj ja mrknúť čo ma čaká a neminiehttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Jozef Mihál
08.12.04,20:36
Zatiaľ bez problémov. Na niektoré veci si bude treba dať pozor - limit sumy príspevkov na DDP, vyňatie príjmov zdanených podľa § 43, nárok na bonus - v tlačive sa neuvádza výška zamestnancovi prislúchajúceho súčtu minimálnych miezd za daný rok - čiže niekedy bude ťažké posúdiť, či nárok bol alebo nebol.
SlavkaS
09.12.04,07:32
Poprosím Vás ako sa dostanem k vzorom tlačív, podarilo sa mi dostať na oznámenie v ktorom píšu, že vzory tlačív sú prílohou tohto oznámenia, ale mne to nejako nejde.
Ďakujem
Susan
09.12.04,08:07
Mne sa taktiež nepodarilo dostať sa k tlačivám. Je sice uvedené, že sú prílohou, ale...... nenašla som:-((
SlavkaS
09.12.04,08:07
Ďakujem Veľmi pekne, ale mala som na mysli žiadosť o vykonanie výpočtu a ročné zučt.preddavkov
janaGT
09.12.04,08:18
myslíš tieto?
SlavkaS
09.12.04,08:38
Ďakujem je to presne to čo som hľadala.
Prajem pekný a úspešný deň.
luebchenko
13.12.04,10:50
Rozumiem tomu dobre? Doteraz som dohodárov do 4000,- do hlásenia neuvádzala - daň bola vysporiadaná. Teraz musím uviesť každého - bez ohľadu na druh prac.pomeru - kto vo firme zarobil čo len korunu. Dotyčný dohodár je takisto povinný podať daňové priznanie, aj keď nemal iný príjem, len tento príležitostný u mňa (študenti, dôchodcovia), prípadne stačí ak mu spravím (môžem? mám povinnosť?), ak o to požiada, ročné zúčtovanie?
Luna
13.12.04,11:25
Dohodári majú možnosť podať DP,alebo nás požiadať o vykonanie ročného zúčtovania.
Teraz u dohodárov nie je limitovaná výška príjmu ,môže zarábať aj 100 tisíc ale aj 1000,- každý podáva DP,alebo mu robíme ročné zúčtovanie ak nás o to požiada.
Katty
13.12.04,11:42
Rozumiem tomu dobre? Doteraz som dohodárov do 4000,- do hlásenia neuvádzala - daň bola vysporiadaná. Teraz musím uviesť každého - bez ohľadu na druh prac.pomeru - kto vo firme zarobil čo len korunu. Dotyčný dohodár je takisto povinný podať daňové priznanie, aj keď nemal iný príjem, len tento príležitostný u mňa (študenti, dôchodcovia), prípadne stačí ak mu spravím (môžem? mám povinnosť?), ak o to požiada, ročné zúčtovanie?

Aj daň zrazená dohodárovi je považovaná za preddavok a musí sa na konci roka zúčtovať, či už cez DP alebo ročné zúčtovanie.
luebchenko
13.12.04,11:47
Takže keď dohodárovi urobím zúčtovanie (samozrejme bude 0 doplatok) on už žiadnu povinnosť voči žiadnej inštitúcii našej premnoženej byrokratickej nemá? Chcem si cez dohody znížiť základ dane pri živnosti dohodou na dieťa (študent), na rodičov (dôchodcovia), prípadne iné ochotné obete tak, aby som nepadla do preddavkov, len by som im nerada skomplikovala život. A samozrejme aj ja musím všetky byrokratické obludy nakŕmiť tak aby dostali to, čo im zákonmi vymerali... Mňa to okrem trochy papierovania a 0,8% na úrazové poistenie nebude stáť nič navyše a vyhnem sa plateniu preddavkov. Viem, pri študentoch treba dávať pozor aby neprekročili 3000/mesačne (kvôli ZP), ale inak? Bude to tak OK?