ajacik
07.12.04,18:22
súrne potrebujem pomoc!!!!!
pokazil sa mi notebook a potrebujem si co najskor kupit novy. uz dlhšie som uvažovala nad tym, že sa stanem sobrovoľným platcom dph.
bola som sa už informovať na DU a povedali mi, ze ICD mi bude pridelene do 7 dni od podania ziadosti.
moja otázka: mám informáciu, že ak som platca dph a chcem kúpiť notebook (75 tis) v čechách, tak v českom obchode mi ho predaju bez DPH. Je to naozaj pravda, ze tam nebudem platit dan??
a potom to vraj priznam v daňovom priznaní, ale hneď následne si to uvediem, ako odpočet. a kam to pôjde v daňovom priznaní?

naozaj neviem, a budem rada, ak mi poradíte.
karbanová
07.12.04,20:09
Podľa mňa nie.Ak nie si registrovaná na DPH u nás mali by ti predať s DPH - sadzba ČR.
Takto môžeš nakúpiť bez registrácie na DPH do výšky 420 000.-Sk do roka.Keď vieš ,že ďalším nákupom prekročíš túto hranicu ,tak sa budeš musieť registrovať a vtedy ti predajú bez ich DPH a ty odvedieš DPH u nás t.j. sadzba19%.
ajacik
07.12.04,20:45
ja som sa asi zle vyjadrila. ja si počkám týždeň na to, aby mi pridelili ICD, a v tych cechách už nakúpim ako platca DPH.
staropramen
07.12.04,21:01
Ak sa registruješ za platiteľa DPH, potom si budeš musieť samozdaniť tovar nakúpený V ČR. Daň ktorú priznáš za nadobudnitie potom môžeš v tom istom zdaňovacom období si odpočítať. V DP to ide do riadkov : ZD do riadku 04, daň 02 a 17. V daňovom priznaní výsledok tejto zdaniteľnej transakcie bude neutrálny - 0.
Samozrejme česká FA musí byť bez DPH.
vgabka
08.12.04,06:47
Staropramen a nejde tá DPH do riadkov 17 a 19?
june
09.12.04,06:53
nadobudnutie tovaru v tuzemsku: ide do riadkov 4 a 2, a vstup do riadku 17
ricij
09.12.04,08:19
Ale pozor, to platí, ak budeš registrovaný podľa § 4. A ako platiteľ DPH musíš podávať daňové priznania (aj nulové). Ak sa zaregistruješ podľa § 7, nárok na odpočet nemáš.
ajacik
09.12.04,09:27
ja som sa zaregistrovala ako dobrovolny platca DPH. takze dufam, ze s tym nebudu ziadne problemy. ved som sa rigistrovala tento rok este kvoli tomu, aby som si mohla kupit ten notebook.
tak ma prosim uistite, ze mi naozaj tu dph vratia, resp. ze ho kupim bez dane.
dakujem aj za to vyplnenie dan. priznania.
Vladimír Ozimý
09.12.04,09:36
ak si registrovaná tak sú ti povinný vystaviť bez dph, ty však musíš predložiť samozrejme kartičku s IČDPH. Aj dobrovoľný platiteľ spadá pod paragraf 4 takže pojde na vstup aj vystup.
ricij
09.12.04,09:43
Ak si zaregistrovaná podľa § 4, máš nárok na vrátenie DPH. Ak podľa § 7, nemáš nárok na vrátenie. Zisti si, podľa akého § si registrovaná. Ale to bude asi §4