klaudia
06.11.06,12:06
Môžete mi poradiť? Chcem starkej kúpiť olejový radiátor, býva sama v dome a veľa platí za plyn. Keď bude v obývačke pozerať TV vykúri jej to miestnosť, a nebude mať vysoké náklady? Čo je lepšie kúpiť olejový radiátor alebo teplovzdušný ventilátor? Čo lepšie vykúri miestnosť?
Chobot
06.11.06,11:32
Môžete mi poradiť? Chcem starkej kúpiť olejový radiátor, býva sama v dome a veľa platí za plyn. Keď bude v obývačke pozerať TV vykúri jej to miestnosť, a nebude mať vysoké náklady? Čo je lepšie kúpiť olejový radiátor alebo teplovzdušný ventilátor? Čo lepšie vykúri miestnosť?

Nie som si istý, či kúrením s elektrickým radiátorom sa jej znížia náklady na kúrenie oproti plynu. Elektrické radiátory (aj teplovzdušné konvektory) majú spotrebu okolo 1-2 kWh.

Pre dlhodobejšie vykurovanie by som uprednostnil olejový radiátor pred ventilátorom kvôli hlučnosti, ale modernejšie teplovzdušné konvektory môžu byť tiež tiché. Ohrievač s ventilátorom vykúri asi miestnosť rýchlejšie, ale dlhodobý pohyb suchého teplého vzduchu asi nebude prospievať očiam a slizniciam.

Pozri si parametre niekoľkých vykurovacích telies tu a porovnaj:

http://www.eliz.sk/kurenie.php?zb=all