Michelle22
06.11.06,12:53
Čaute! Možno ste to už rozoberali, ale predsa..... prosím o radu. Môj známy si chce otvoriť krčmičku a nevie ako to je zo spotrebnými daňami a colným úradom. Samozrejme bude predávať cigarety a rozlievať alkohol, víno, čapovať pivo. O aké povolenia je potrebné požiadať, kde sa všade zaregistrovať, kde? čo? kedy? platiť. Živnosť si už vybavil. Ďakujem!!!!!!
alenka11
06.11.06,11:59
Musí sa zaregistrovať na colnom úrade, k tejto registrácii potrebuje odpis z registra trestov, výpis zo živnosti (myslím, že nie starší ako tri mesiace), žiadosť (tlačivo majú na colnom úrade), potvrdenie zo súdu, že nie je v konkurznom konaní (k žiadosti na súd je potrebné dať 80,- Sk kolok), potvrdenie o pridelení DIČ (kartičku o pridelení DIČ je potrebné ofotiť, na colnom úrade si ponechajú fotokópiu, ale najskôr ju porovnajú s originálom). Na colnom úrade mu potom vydajú povolenie na predaj alkoholu v spotrebiteľskom balení.
lenkak
06.11.06,14:29
nezabudni vybaviť RUVZ - hygienikov.
pavol156
06.11.06,18:47
Myslm, že najlepšie bude, ak osobne navštíviš (te) colný úrad, do pôsobnosti ktorého spadáte - buď príslušnú pobočku alebo oddelenie spotrebných daní.
Čo sa týka toho potvrdenia o tom , že nie si v konkurze, viem, že stačí čestné prehlásenie, ktoré podpíšeš priamo na colnici /tlačivo ti tam dajú/. Ináč je potom okolo toho dosť povinnosí okrem iného napr. predkladať vždy do 25. dňa nasledujúceho mesiaca Oznamovačky o stave zásob liehu . . .
Muška
06.11.06,18:54
klikni sem: http://www.porada.sk/t28038-pozor-znova-registracia.html prečítaj si príspevky - sú tam pricapené aj žiadosti na Colný úrad.

Podotýkam, že ten výpis z registra trestov, ŽL, OR - nesmie byť starší ako 30 dní.
A neviem, či nebude môcť predávať alkohol až od 1.1.2007 , keďže je po termíne - ale to neviem určite
Michelle22
07.11.06,16:24
Ďakujem za príspevky,
neviete mi prosím ešte poradiť, kde by som našla informácie o tom aké dane a poplatky je nutné platiť a v akej výške.
Ďakujem
vinko.SK
07.11.06,16:46
Zakon je v tomto pripade jasny a zrozumitelny...do 30 dni od podania ziadosti colny urad vyda povolenie na predaj liehovin,ktore budeme povinny mat az od 1.1.2007,cize teraz ich vobec nepotrebujeme.K podnikaniu s alkoholom do 31.12.2006 staci poslat na colny urad oznamenie, ze podnikatel zacina s prijmom a vydajom liehovin a zacat posielat mesacne oznamenia.Ak poda ziadost do 1.12.2006 musi mu colny urad podla platneho zakona SR vydat do 30 dni povolenie,cize k 1.1.2007 bude povolenie mat!Ak mu ho colny urad nevyda do 30 dni porusi zakon.O tom co potom,treba s pravnikom,ale pravdepodobne zaloba. Neviem kto na colnej sprave si vymyslel termin 31.10.,predpokladam, ze sand len preto aby nemali ku koncu roka naval,nakolko novy nezmysleny zakon uklada povinnost sa zaregistrovat kazdemu kto predava liehoviny...co je extremne vela subjektov. V januari vyjde novy zakon,alebo vyhlaska,pripadne novela a to este len budeme sa cudovat co za kraviny tam bude.Sa mi zdaju tieto pravidla hry viac menej nie moc o slobode podnikania,mohol by to niekto napadnut na ustavny sud,ci je OK,ked mame podavat uradu info komu a kedy sme nieco predali.
dilarka5000
07.11.06,17:04
v prvom rade sa musíš zahlásiť na colnom úrade, tam majú k tomu tlačivá, potrebuješ výpis z registra trestov, nie starší ako 30 dní, živnostenský list ale originál, odfotenú kartičku DIČ, a výpis že nie je v konkurze, čo je podľa mňa blbosť, lebo fyzická osoba nemôže byť v konkurze, lebo ručí svojím majetkom,
johny18
30.07.08,04:18
Mna by zaujimala podobna problematika - kamos si otvoril krcmu, registruje sa na colnom urade a bude posielat tie mesacne oznamenia. Tymto vsetky povinnosti koncia? nebude odvadzat nejake spotrebne dane, alebo nie su este nejake povinnosti voci DÚ?
amera
07.08.08,11:43
Ja neviem ako je to z registračnými pokladňami.Ak mam tovarové skupiny možem pod alkohol nahadzovať aj pivo a víno? Prosím poradte mi alebo ma nasmerujte.