nitka
07.12.04,19:39
Koľko je denný limit na nákup HIM
brm
07.12.04,20:11
na také dačo je limit? :eek:
Paula
07.12.04,20:24
nitka, kto a prečo ťa zaťažil takýmto problémom? Napíš viac.
Braňo
08.12.04,06:40
Neexistuje takýto limit. A nie HIM ale dlhodobý hmotný majetok.
janaGT
08.12.04,13:51
Kúpim počítač za 40000SK môžem ho hneď dať do výdavkov, nemusím ho odpisovať.Ak je majetok do 30 000,-- tam sa rozhoduješ, či odpisovať alebo dať do spotreby. Nad 30 000,-- treba odpisovať.
Skús pozrieť zákon o dani z príjmov § 22.
nitka
08.12.04,13:56
ďakujem jana GT
janaGT
08.12.04,14:02
ak chceš, napíš presné údaje, s výpočtom odpisov môžem pomôcť
Mirka-test
08.12.04,14:51
Pojem HIM stále v teórii podnikového hospodársta existuje, DHM sa používa len v účtovníctve!!!!!!!!
Mirka-test
08.12.04,14:54
Vedela by si aj mne poradiť. Keď sa predáva auto v novembri, má firma zo zákona nárok na celoročný odpis auta alebo len na alikvotnú časť? Ďakujem
Yvvetta
08.12.04,14:58
Na žiaden odpis nemá nárok.
Mirka-test
08.12.04,15:00
A keď kupujúci nie je podnikateľ? Vedela by si ma naviesť na príslušný §?
Yvvetta
08.12.04,15:12
Uplatňuje sa iba ročný odpis na majetok, ktorý je evidovaný v majetku k poslednému dňu zdaň. obdobua §22 osd.11 - daň z príjmov

Je to jedno kumu predávaš majetok. Ty si účtovná jednotka a ty účtuješ o majetku, ktorý predávaš.
ingi
08.12.04,15:25
Súhlas s YYvett. Zostatkovú cenu si môžeš pri predaji DHM dať celú do nákladov, takže to máš jedno, Mirka.
sway
08.12.04,16:22
Súhlas s YYvett. Zostatkovú cenu si môžeš pri predaji DHM dať celú do nákladov, takže to máš jedno, Mirka.

aj ja sa pridávam k súhlasu!! - ste múdre babulky! - keby sme sa vždy takto zhodli... :o