claudia
06.11.06,13:43
Ahojte,

chcem vás požiadať o radu. Manžel sa stal v auguste 2006 živnostníkom. Nemá kúpený zatiaľ žiadny majetok, ani nič nemá v podnikaní. Má len vyšlé faktúry za svoje služby. A jediné čo platí, je minimálne zdravotné poistenie. Teraz sme sa rozhodli, že by bolo lepšie založiť s.r.o. Rada by som vedela, aký je postup pri zmene živnostníka na s.r.o. Či musí zrušiť živnosť, alebo mu to automaticky prechádza do s.r.o., či musí urobiť daňové priznanie za rok 2006 za živnostníka alebo bude stačiť len za s.r.o., keďže by s.r.o. bola založená k 1.12.2006. Môže všetky faktúry preradiť automaticky do s.r.o.? A čo zdravotné poistenie, čo si platí? V s.r.o. chce byť normálne zamestnaný ako zamestnanec. Ak mi viete niekto poradiť, kde by som sa mohla dostať k takýmto informáciám, tak vám budem veľmi vďačná.

Ďakujem, pekný deň
Danila
06.11.06,13:13
Ahojte,

chcem vás požiadať o radu. Manžel sa stal v auguste 2006 živnostníkom. Nemá kúpený zatiaľ žiadny majetok, ani nič nemá v podnikaní. Má len vyšlé faktúry za svoje služby. A jediné čo platí, je minimálne zdravotné poistenie. Teraz sme sa rozhodli, že by bolo lepšie založiť s.r.o. Rada by som vedela, aký je postup pri zmene živnostníka na s.r.o. Či musí zrušiť živnosť, alebo mu to automaticky prechádza do s.r.o., či musí urobiť daňové priznanie za rok 2006 za živnostníka alebo bude stačiť len za s.r.o., keďže by s.r.o. bola založená k 1.12.2006. Môže všetky faktúry preradiť automaticky do s.r.o.? A čo zdravotné poistenie, čo si platí? V s.r.o. chce byť normálne zamestnaný ako zamestnanec. Ak mi viete niekto poradiť, kde by som sa mohla dostať k takýmto informáciám, tak vám budem veľmi vďačná. .

Ďakujem, pekný deňZačnem od konca. Nič nemôže automaticky nikam preradiť. Transformácia FO na PO sa môže uskutočniť niekoľkými spôsobmi. Založiť s.r.o. a následne predať podnik fyzickej osoby do s.r.o, predať obchodný majetok do s.r.o, darovať obchodný majetok do s.r.o. a pod.. Je to tu všetko podrobne rozobrané. Takže skús pátrať.