kajab
06.11.06,15:37
Môžete mi niekto poradiť, ako správne sa má účtovať bartrový ochod - bartrový systém VOICE? Firma A vystaví faktúru firme B, ktorá zaplatí len 50% z ceny bez DPH a celé DPH. Na zvyšnú časť 50% bez DPH sa vystavia šeky, ktoré sa neskôr môžu vymeniť za tovar od firmy C. Ja chcem vedieť ako mám zaúčtovať úhradu - príjem do pokladne alebo na bankový účet a príjem ovplyvňujúci základ dane vo výške 50% ceny bez DPH, DPH do príjmov neovplyvňujúcich ZD, čo so zvyšnými 50% ceny bez DPH vo forme šekov?[B]Ďakujem
Milan Benka
06.11.06,14:46
Tieto šeky sú ceninou.
renča1
06.11.06,15:14
Môžete mi niekto poradiť, ako správne sa má účtovať bartrový ochod - bartrový systém VOICE? Firma A vystaví faktúru firme B, ktorá zaplatí len 50% z ceny bez DPH a celé DPH. Na zvyšnú časť 50% bez DPH sa vystavia šeky, ktoré sa neskôr môžu vymeniť za tovar od firmy C. Ja chcem vedieť ako mám zaúčtovať úhradu - príjem do pokladne alebo na bankový účet a príjem ovplyvňujúci základ dane vo výške 50% ceny bez DPH, DPH do príjmov neovplyvňujúcich ZD, čo so zvyšnými 50% ceny bez DPH vo forme šekov?[b]Ďakujem

Prvých 50% sa naúčtuje príjem cez pokladňu, cez účet ako príjem ovpl.základ dane. Príjem ovpl.základ dane bude predstavovať suma bez dph a dph bude neovpl.základ dane. Ďalších 50%, ktoré sa zaplatia formou šekov /ceniny/ by som účtovala ako nepeň.opráciu, cez ID. Účtovanie by bolo rovnaké ako pri prvých 50%, akurát sa bude účtovať cez ID. Ceniny treba zaevidov. aj do knihy cenín.
Inečka
14.11.06,07:19
Ja som tiež mala VOICE. Funguje to tak, že keď im zaplatíš províziu, na ktorú Ti zašlú faktúru, tak Ti tých 50%, ktoré sú uhradené formou šekov, zaplatia na Tvoj VOICE bežný účet, čiže potom účtuješ normálne - 50% ktoré Ti zákazník zaplatil formou šeku, zaúčtuješ ako zdaniteľný príjem a zároveň úhradu pohľadávky. Ináč musím Ti povedať, že je veľmi zložité minúť peniaze, ktoré máš na bártrovom účte, pretože každý svoj obchod cez VOICE predražuje. Ahoj. Ina