Sica
06.11.06,15:19
Mám tu dve otázočky. Jedna sa týka štvrťročných odmien. Je to správne, že vstupujú do hrubej mzdy a že z nich idú všetky odvody aj daň, však? Chcem sa len uistiť. Druhá otázka sa týka nášho zamestnanca. Jeho družka bola dva dni v nemocnici a on sa zatiaľ staral o 1,5 ročného syna. Aký papier mi má doniesť? Nárok na dovolenku teoreticky nemá, nastúpil 21.8. a bol doma 12. a 13.10. Prosím, môžete mi pomôcť?
azuz
07.11.06,05:50
Mám tu dve otázočky. Jedna sa týka štvrťročných odmien. Je to správne, že vstupujú do hrubej mzdy a že z nich idú všetky odvody aj daň, však? Chcem sa len uistiť. Áno
Druhá otázka sa týka nášho zamestnanca. Jeho družka bola dva dni v nemocnici a on sa zatiaľ staral o 1,5 ročného syna. Aký papier mi má doniesť? Nárok na dovolenku teoreticky nemá, nastúpil 21.8. a bol doma 12. a 13.10. Prosím, môžete mi pomôcť? Ak je predpoklad, že do konca roka mu nárok na dovolenku vznikne, môže si na tieto dni čerpať dovolenku. Druhá možnosť je (ak ide o vlastné dieťa), že si od lekára vypýta doklad na ošetrovné, nakoľko sa staral o dieťa do 10 rokov a osoba, ktorá sa inak o dieťa stará ochorela (§39 ods. 1 písm.b zákona o SP).