Iruška
06.11.06,17:35
Prosím o radu. Stala sa mi takáto vec. Daňovú povinnosť na DPH som zaplatila v zákonom stanovenom čase, avšak omylom som peniaze neposlala na Daňový úrad ale na zdravotnú poisťovnu. Teraz mi Daňový úrok vyrúbil sankčný úrok za oneskorenú platbu, robí to 5838.- Sk. Poraďte ako by som to mala vyriešiť odvolaním alebo žiadosťou o odpustenie sankčného úroku.Peniaze v zdravotnej poisťovni boli asi pol roka, keď mi ich vrátili ihneď som ich poslala na DÚ.Má niekto skúsenosť, ako to berie DÚ, keď peniaze som poslala, ale omylom na iný účet. Ďakujem. Stalo sa to už niekomu?
Viera.M.
06.11.06,19:15
Ahoj a pekný večer prajem. Nakoľko si odvod, úhradu DPH vykonala s časovým sklzom, opodstatnene bol spoločnosti vyrubený sankčný úrok. Navrhujem: Podať žiadosť na prísl. DÚ o odpustenie tohto sankčného úroku s odôvodnením a najmä preukázaním, že fin. prostriedky boli omylom zaslané inej inštitúcii. Záleží len správcovi dane ako posúdi a rozhodne o tejto žiadosti. Nezabudni: Žiadosť o odpustenie predložiť v lehote! Nepremeškaj ju!!!!
Melnick
06.11.06,19:24
Iba doplním Vierku, choď sa informovať na príslušný DÚ k svojmu správcovi, aby si zbytočne neplatila poplatok za žiadosť o odpustenie ak je to vopred prehratý boj.;)
mgm
06.11.06,21:55
A tiež aj záleží od toho, či maš na DÚ nejakého známeho. Ja som mala prípad, že penále na tom istom DÚ odpustili len tomu, za kým niekto na DU stál. Ten druhý podnikateľ, ktorý nemal tam nikoho, musel platiť.