milos.j
06.11.06,20:59
Ahojte, rad by som vas poprosil o pomoc - mam jednu webovu stranku a rad by som na nu pridal reklamy google. V klasickej ponuke Google Adsense vsak takato moznost nie je :( Ako na to? Vopred dakujem za odpoved :)
Richard
06.11.06,22:19
Ja to tam vidím.

V navigačnom menu (úplne prvé) musíš ísť na AdSense Setup a tam máš tri možnosti:
- AdSense for content
- AdSense for Search
- Referrals

Tá prvá možnosť je to čo hľadáš. AdSense content je reklama, ktorú si umiestniš na svoju stránku, tak ako je to na Porade v päte stránky...
Máš to tam?
milos.j
07.11.06,19:33
prave, ze to tam nevidim a nemam... a aj v pravidlach google som cital, ze pre stranky, ktore su v slovencine, zatial poskytuju len google search a refferals, ale nie google adsense :( Akym sposobom si si registroval stranku? ...
Richard
09.11.06,21:23
Mám nastavený jazyk anglinu, takže to funguje :-) Ale ako to tak pozorujem tak začínajú robiť aj obsah...
milos.j
09.11.06,21:34
dve otazky:
- nemoze sa stat, ze Ti to zrusia?...
- da sa teoreticky niekde zmenit jazyk stranky? (som to tam nikde nenasiel... ako keby sa uz potom s tym nedalo nic robit...)

no a tiez som si vsimol, ze pripravuju slovencinu, ale kedy to bude...
Richard
09.11.06,22:18
1. Uz to mam dva roky a nezrusili :-) Hoci priznam sa ze som to tam nemal kvoli prijmu - zvacsa tam bezala reklama na Google, teraz sa zacinaju objavovat uz aj textove reklamy vo vacsom rozsahu... Asi to uz testuju (oktober 2006). KONECNE

2.Chod do nastaveni (Setup-u), tam ukazuje nastaveny language a myslim je tam aj edit, takze si to tam mozes zmenit.
milos.j
10.11.06,21:19
v "adsense setup" mam len tieto moznosti:

Products | Color Palettes | Channels | Competitive Ad Filter

Jazyk si mozem nastavit len v zobrazeni uctu, ale nie pre samotnu stranku... Vseobecne mi tam nejak chyba moznost editacie info o registrovanej stranke, ako aj pripadna moznost pridat dalsiu stranku, vymazat z registracie a pod... V kazdom pripade moznost nastavenia jazyka pre konkretny web som tam nenasiel :(
Charon
10.12.06,07:18
Zdravím Vás,
stránky v jazyku ... Váš prehliadač, MS Explorar, alebo Firefox má prednastavené, aký jazyk preferujete. Veď skúste: www.google.com a nečíta sa Vám google v slovenskom, alebo českom jazyku. Vo Firefoxe sa nastavuje predvolený jazyk Nástroje/Možnosti/Pokročilé/Všeobecé a dole Jazyk
sunborn
10.02.07,07:35
Dostal uz niekto z tejto sluzby peniaze? Ako to funguje zo strany Google a akym sposobom by sa takyto prijem mal zdanit?
Leila2006
30.04.07,05:28
Aj mňa by zaujímalo, či ste už niekto peniaze za túto službu (adsense) dostali. Ak som to dobre pochopila, vyplácajú až keď suma presiahne 100 dolárov. Viete niekto, koľko sa zhruba platí za jeden odklik, ak to nie je tajomstvo, lebo na googli to zámerne neuvádzajú. Zaujíma ma to, za akú dobu má stránka šancu tých 100 dolárov zarobiť. Dík.
klatuu
02.05.07,12:01
cena za klik nie je konstatne, zavisi od tematiky tvojej webstranky.
skus precitat toto:
http://jalsovsky.blog.sme.sk/c/77216/Kolko-mozeme-realne-zarobit-s-Google-Adsense.html (http://jalsovsky.blog.sme.sk/c/77216/Kolko-mozeme-realne-zarobit-s-Google-Adsense.html#t2)

zaujimave info su aj na stranke adsense blogu (http://www.adsenseblog.sk/)

--

mna by skor zaujimalo ake cinnosti je potrebne mat v zivnosti, aby som mohol legalne tie prijmy z reklamy priznat?

pozeral som ostatnych, vacsinou som (podla mna) nic nenasiel (teda podnikaju v tomto neopravnene :) ), alebo som nasiel "reklamne cinnosti". je to ono?
Leila2006
10.05.07,11:08
Aha, takže hlavne po prečítaní adsense blogu mi je už jasné, ako to vlastne s tým zárobkom je. Dík.
jess
24.07.07,13:24
Ahojte, dá sa prosím Vás niekde v adsense nastaviť, že chcem, aby sa na mojej stránke zobrazovali inzeráty len zo Slovenska ? Teryz mi tam dáva reklamy zo stránok *.com a *.net.

b/ chcela by som, aby sa nezobrazovali len reklamy z môjho biznisu - bike, ale aj napr. cestovanie.... Dá sa to tiež niekde prepnúť ? Díky:)
svedia
28.10.09,13:10
Ahojte.. ak by ste mi mohli pomôcť, mám za úlohu zistiť ako pracuje reklama na google,///po lopate///ak by sme aby dáme do vyhladavača napr. krby a aby sa nám objavil odkaz na našu stránku.. a koľko by asi táto sradda stála.. mám to za úkol zistiť od mojeho šefstva, asi ma poprazí, lebo neviem ani hnuť.. ďakujem
camozzi
28.10.09,13:56
Ahojte.. ak by ste mi mohli pomôcť, mám za úlohu zistiť ako pracuje reklama na google,///po lopate///ak by sme aby dáme do vyhladavača napr. krby a aby sa nám objavil odkaz na našu stránku.. a koľko by asi táto sradda stála.. mám to za úkol zistiť od mojeho šefstva, asi ma poprazí, lebo neviem ani hnuť.. ďakujem
Skusim to teda :) Sluzba, ktoru od Google chcete sa vola Adwords. Adwords ponuka zobrazovanie reklamy vo vyhladavacoch Google a strankach, ktore kontextovo zobrazuju reklamy Google. Reklamy sa zobrazuju na zaklade klucovych slov, za ktore si zaplatis. Kazde klucove slovo ma svoju hodnotu a pocet vyhladavani za dane obdobie. Cim vseobecnejsie a viac vyhladavane slovo, tym je drahsie. Drahsie v zmysle jeho efektivnosti. To znamena, ze cim viac si ochotna zaplatit za slovo, tym vyssiu poziciu budu mat tvoje reklamy vo vyhladavacoch a tym castejsie sa budu zobrazovat. Logicky to plati aj opacne. Nie je umenie zvolit drahe slovo a platit najvyssiu cenu. Efektivita reklamy spociva v zvoleni spravneho slova, adekvatnej ceny a dlzky kampane; teda pomer cena/klik/navstevnik/zakaznik.
Vyhoda je, ze sa reklamy daju nastvovat pre konkretne vyhladavace (napr. len pre Google.sk) a nemusi sa zobrazovat kontextovo na tematicky podobnych strankach.
Skus sa pohrat s klucovymi slovickami pomocou nastrojov od Google:
1. Nastroj pre navrh klucovych slov (podla poctu hladani). (https://adwords.google.sk/select/KeywordToolExternal)
2. Nastroj pre navrh klucovych slov (podla ceny slov). (https://adwords.google.sk/select/KeywordToolExternal?defaultView=3)
Platis len tolko, kolko krat ludia kliknu na reklamy. Ziadne ine poplatky za zobrazovanie alebo za nastroje na spravu reklam sa neplati. Nieco ako Easy karta. Vsetky nastroje su v slovencine, pracuje sa aj s Eurom a hlavne sa daju vystavit faktury pre slovenske uctovnictvo.
Pokial je to prilis velka veda, potom existuju reklamne agentury, ktore sa staraju o reklamy v Google. Plati sa bud pausalne alebo percento z penazi, ktore chces preinzerovat.