lara
07.12.04,20:38
ahojte, prosím vas ak má niekto skúsenosť so zápisom zmien v OR poraďte mi, budem velmi vdačná, lebo si neviem poradiť. ak chcem požiadať o zmenu zápisu (v mojom prípade rozsahu splatenia vkladu) co všetko musím priložit - ten formulár na zmenu , spoločenskú zmluvu ??? len dodatok alebo ju mám zmeniť a celý text dať ako prílohu?? Prosím skúste mi poradiť!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vladan
08.12.04,05:57
... všetko je na webe :-))) ... skús www.orsr.sk v dolnej časti stránky máš tlačivá a príklady vyplňovania formulárov :-)
lara
09.12.04,22:06
vladan díky moc, ale tú stránku mám už preštudovanú a nenašla som tam konkrétne tento moj prípad, ide o to že pri založení s.r.o. sme 2 spoločníci zložili 50% vkladu, teraz to chceme zmeniť na 100% splatenia vkladu. len mi nie je jasné že ci túto skutočnosť je potrebné zmeniť aj v spoločenskej zmluve a ci este k tomu návrhu na zmenu treba priložiť opäť vyhlásenie správcu vkladu o tom že tých zvyšných 50% bolo splatených. díky
vladan
10.12.04,05:30
lara, poradím ako viem ... treba ti preštudovať aj nový zákon o Obchodnom registri a zároveň aj Obchodný zákonník. Ak chcete zapísať v OR splatenie vkladu, treba pozrieť do spoločenskej zmluvy, čo tam máte ohľadom vkladov napísané. Ak tam máte nejakú špecifikáciu na splátky vkladov a zároveň aj podiely spoločníkov, tak by sa to už nemuselo meniť. Vyhlásenie správcu vkladu by (podľa mňa) malo byť a zároveň by mala zasadať valná hromada o tom, že sa splatil vklad. Do návrhu na zmenu by som ako prílohu dala vyhlásenie správcu vkladu, zápis zo zasadania valnej hromady.
Lara, je to môj skromný názor, ešte som novely týchto zákonov nečítala, takže neviem, či sa niečo menilo alebo nie.
Pekný deň
jess
13.12.04,09:31
Lara, som taký istý prípad ako ty. Už si niečo zistila, čo tam všetko treba priložiť ?
All
15.12.04,12:01
Ja chcem len podotknut, ze ak sa robia nejake zmeny, uz sa nerobia dodatky k SZ, ale musi sa zmenit znenie spol. zmluvy a ta sa priklada na OR.
jess
16.12.04,09:13
My máme osobne v spoločenskej zmluve napísané, že máme zvyšných 50% splatiť do 30 dní po zápise do OR. Takže si myslím, že spoloč. zmluvu meniť netreba, teda ani doložiť jej nové znenie, pretože táto sa nemenila. Ale teraz neviem, čo všetko treba priložiť k návrhu na zápis zmeny ohľadom splatenia zvyšných 50% vkladu, či pokladničné doklady, ak bolo tých 50% zaplatených priamo do pokladne, alebo čo ? Viete niekto poradiť ?
vladan
16.12.04,09:32
jess, pozerám do Obchodného zákonníka a vidím tam § 60 ods. 3, to by ti mohlo pomôcť. Potom pozerám do zákona o Obchodnom registri a vidím tam § 3 ods. 1m), aj to by ti mohlo pomôcť. A ešte mi pošli do SS tvoju emailovú adresu pošlem ti vyjadrenie jedného advokáta na tému zmien v Obchodnom registri.
Pekný deň
Katarína STR
16.12.04,09:55
My sme to robili takto :

1, Zápis z valného zhromaždenia : bod a/ ďalší konateľ spoločnosti
bod b/ nová spoločenská zmluva

podpisy osôb MUSIA byť notársky overené

2. Listina prítomných musí byť zvlášť, aj keď sú prítomní napísaní aj zápise z valného zhromaždenia.

podpisy NEMUSIA byť notársky overené

3. Vyhlásenie konateľa spoločnosti o rozsahu splatenia základného imania.

podpis MUSÍ byť notársky overený

4. Tlačivo č. 8 - návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným - tu treba zapísať nového konateľa a základné imania - aj splatené

Podpisy MUSIA byť notársky overené

5. Treba napísať sprievodný list - 2x. Doklady na založenie - že žiadate o založenie novej spoločenskej zmluvy do obchodného registra a že tiež prikladáte tlačivo na zápis zmeny, kde ste zapísali nového konateľa a rozsah splatenia ZI.
Jeden si nechajú a druhý ti potvrdia.

treba ti 1.500,- Sk kolok
Katarína STR
16.12.04,09:57
Inak kniha PORADCA 2005 číslo 3 - tam je to tlačivo č. 8 uvedené aj s príkladmi jeho vyplnenia.
vladan
16.12.04,09:57
katka, môžem sa opýtať kedy ste robili?
Katarína STR
16.12.04,10:00
Robili sme to 12.5.2004
Katarína STR
16.12.04,10:04
Je pravda, že ak od vtedy boli nejaké zmeny, nečítala som to tak podrobne. Lebo to momentálne nepotrebujem.
vladan
16.12.04,10:04
pýtam sa iba preto, lebo od 1.10.2004 platí novela OZ a zákona o OR, takže to čo platilo v čase 05-2004 nemusí platiť teraz. Takže odporúčam pozrieť obidva zákony, či nejaké zmeny nenastali :-)
Pekný deň
Katarína STR
16.12.04,10:05
Dik za radu.
Ahoj
jess
16.12.04,10:46
My nemáme nového konateľa, takže zmena SZ neni. My sme dvaja spoločníci a zároveń konatelia. Pri prvozápise sme obaja vložili po 50% a teraz ďalších 50%. Čo v tomto prípade priložíte k návrhu na zmenu ?
jess
20.12.04,11:43
Nikto nám neporadí ?
ik-a
20.12.04,11:47
My nemáme nového konateľa, takže zmena SZ neni. My sme dvaja spoločníci a zároveń konatelia. Pri prvozápise sme obaja vložili po 50% a teraz ďalších 50%. Čo v tomto prípade priložíte k návrhu na zmenu ?
Prilohou bude doklad o splateni zvysku zakladneho imania.
jess
21.12.04,12:12
Ika, díky za pomoc. Dúfam, že mi to nevrátia.
Linda
21.12.04,13:38
Podla mojho nazoru treba spisat zapisnicu z valneho zhromazdenia, predmetom ktorej bude splatenie vkladov spolocnikov (pripadne aj schvalenie uplneho znenia spolocenskej zmluvy, ak sa meni). S tvrdenim, ze ked sa nezvysuje ani neznizuje zakladne imanie, spolocenska zmluva sa nemeni by som az tak nesuhlasila (je potrebne pozriet do spolocenskej zmluvy ako boli upravene vklady spolocnikov - ci tam nahodou nie je rozsah splatenia vkladov ku dnu zapisu spolocnosti do obchodneho registra, v tom pripade by sa menila aj spolocenska zmluva). Ak by sa menila aj spoločenska zmluva treba spisat uplne znenie spolocenskej zmluvy (v ktorom by boli zapracovane zmeny).

K navrhu na zapis by som prilozila uplne znenie spolocenskej zmluvy v 2 vyhotoveniach (podpisy sa notarsky neoveruju), vyhlasenie spolocnikov o splateni vkladov taktiez v 2 vyhotoveniach (podpisy na vyhlaseni je potrebne overit), zapisnicu zo zasadnutia valneho zhromazdenia v 2 vyhotoveniach (odpisy musia byt overene) a listinu pritomnych spolocnikov v 2 vyhotoveniach (podpisy nemusia byt overene) a samozrejme nalepila kolok v hodnote 1.500,- Sk (uz teraz jednotny pausalny poplatok).
jess
21.12.04,15:50
To : LINDA ...V spoločenskej zmluve mám napísané, že 50% vkladu spoločníci zaplatia pred zápisom s.r.o. do OR a zvyšných 50% po zápise s.r.o. do OR. Tak to aj bolo zaplatené. Takže sa SZ nemenila, iba sa splnila podmienka zo SZ o splatení zvyšných 50%, nie ? Teraz keď sa zaplatil zvyšok ZI treba podať návrh na zápis zmeny do OR.Len tie prílohy ma trápia.
Linda
22.12.04,07:39
V tvojom pripade sa meni aj spolocenska zmluva. Musis urobit uplne znenie a do zapisnice by si mala do programu zahranut aj zmenu clanku .... spolocenskej zmluvy (splatenie vkladov), ktory mozes napisat napr. "Vklady spolocnikov su splatene v plnej vyske".
Prilohy prilozis tie, ktore som ti uz vymenovala (zapisnicu, uplne znenie spolocenskej zmluvy, listinu pritomnych spolocnikov, vyhlasenie spolocnikov o splateni vkladov).
Zapisnicu by som spisala s nasledovnym programom:
1. Splatenie vkladov spolocnikov (uznesenie moze vyzerat nasledovne:"Valne zhromazdenie schvaluje splanie vkladov spolocnikov nasledovne:
- xy splatil dna ..... sumu .....
- ab splati dna ..... sumu .....)"
2. Zmena clanku ... spolocenskej zmluvy (mozes do uznesenia napisat "Meni sa clanok ... spolocenskej zmluvy tak ze bude zniet: Vklady spolocnikov su splatene v plnej vyske"
3. Schvalenie uplneho znenia spolocenskej zmluvy (staci do uznesenia napisat len: "Valne zhromazdenie schvaluje uplne znenie spolocenskej zmluvy zo dna ...."
lara
29.12.04,08:31
linda prosím ťa mam este taký dotaz, uznesenie má byť zakomponované v rámci záspisnice alebo ho treba priložiť zvlášť? mohla by si mi poslať prosím nejaký vzor zápisu a aj uzneska. budem ti moc vďačná. a dakujem za radu, bude to tak ako píšeš. super díky moc.
jess
24.01.05,18:01
Tááákže lara, konečne to mám v suchu a ideme na to!!
Treba ísť na www.orsr.sk ..... Formuláre na podávanie ....
..... Vyhláška č.25/2004 ....
..... príloha č.8 ... zmeny v s.r.o. .....
prvých 15 strán dôverne poznáš, ale dôležité sú práve tie posledné ....
..... no a v našom prípade treba : k návrhu na zápis zmeny v s.r.o. treba priložiť :

1/ Zápis z Valného zhromaždenia 2x
2/ Prezenčná listina 2x
3/ Vyhlásenie konateľa o rozsahu splatenia vkladov 2x

..... toto som dala všetko notárom overiť
..... na návrh nalepíš 1500,- v kolkoch a priložíš k tomu všetkému list podanie na OR ... že čo posielaš a čo prikladáš .. bla,bla,bla

Nič viac a nič menej,
ale POZOR ! V SZ som mala napísané, že spoločníci splatia 50% pred zápisom do OR a svoj zvyšok vkladu /zvyšných 50%/ do XX dní po zápise do OR, takže sa SZ NEZMENILA, iba sa SPLNILA PODMIENKA zo Spoločenskej zmluvy ako som to tvrdila niekde hore v príspevku ! Pokiaľ dôjde k zmene spoločníka, konateľa, sídla firmy a pod .. tak rozhodne treba novú SZ , ale to je už iná parketa .....
jess
24.01.05,18:19
jess
24.01.05,19:08
Pre všetkých prikladám prílohy návrhu na zápis týchto zmien v s.r.o. S týmto to prešlo Okr.súdom v BB.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
lara
24.01.05,20:10
JESS SUPER!!!!

určite máš veľkú radosť, že sa to konečne podarilo. ale určite aj my ostatní.
a hlavne ja. úprimne sa s tebou teším z tvojho úspechu, ved som to prežívala spolu s tebou . díky za priložené dokumenty. určite to pomože všetkým, kto s tým nemá skúsenosť.

a
Pre všetkých prikladám prílohy návrhu na zápis týchto zmien v s.r.o. S týmto to prešlo Okr.súdom v BB.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
iva
25.01.05,07:41
Jess, aj ja sa pripájam s veľkým poďakovaním. Keď sa tu rozbehla táto debata, netušila som, že to budem práve teraz potrebovať, no a dnes som sa dozvedela, že aj ja musím nejakú zmenu vybaviť do konca mesiaca. Moc si mi pomohla.
jess
25.01.05,07:43
... rado sa stalo....pekný deň !
nikolaj
09.02.05,07:37
Mam podobny problem, ale s tym, ze potrebujem zrusit konatela. Mam tri zasadne otazky, ktorymi som si nie isty:
1. zapisnica z valneho zhromazdenia musi byt overena? (zaver je odvolanie konatela na vlastnu ziadost s ucinnostou odo dna konania valn.zhromazdenia)
2. meni sa pri tejto zmene aj spol.zmluva?
v spol. zmluve mame uvedene nasledovne: "Pri založení spoločnosti ustanovia spoločníci prvých konateľov priamo v spoločenskej zmluve. Neskôr je konateľ vymenúvaný a odvolávaný rozhodnutím valného zhromaždenia."
a samozrejme "Prvymi konatelmi su: XY"
3. ziadost o zapis zmeny v OR, podpisu uz len zvysny konatelia, kedze dnom konania val. zhromazdenia ten jeden prisiel o funkciu konatela?
Za kazdu radu budem vekmi vdacny.
Nikolaj
NADEJKA
26.05.05,10:58
Dobrý deň,aj ja poprosím o informáciu, ak je s.r.o. jednoosobová, zápisnica z Valného zhromaždenia musí byť notársky overená? A čo pozvánka? Musí byť aj v tomto prípade? Ďakujem za odpoveď.
ANYMex
26.05.05,11:28
Pozvánky sa vyžadujú hlavne asi pri akciových spoločnostiach, tam je to väčšinou upravené aj v stanovách.

My pozvánky nepíšeme, pozývame telefonicky (asi to záleží ale na okolnostiach - sme traja, takže na každom valnom zhromaždení je vždy 100 % účasť), takže to považujeme v našej firme za zbytočné.

Pri jednoosobovej sro je pozvánka úplne nelogická :)

Zápisnica z valného zhromaždenia pri zmenách do OR sa overuje notársky, ináč bežne sa nemusí.
bepo
26.05.05,18:18
Pozvánky nie je treba pokiaľ niekto nenapadne právoplatnosť VZ
Hanka
28.07.05,06:49
Vie mi niekto poradit, co v pripade ked dostanete oznamenie o odmietnuti vykonania zapisu, lebo chybal jeden overeny podpis. Napisali mi, ze mozem podat namietku.

Teraz co? Komplet vsetko nanovo overit a co s kolkom? Ako sa podava namietka?
Prosim poradte je to s u r n e:mee:
ANYMex
28.07.05,06:57
AHoj, no chystám sa už na dovolenku, ale kedže ide o súrny prípad... :)

Nič sa nedeje, chod normálne k notárovi a over podpisy na listine, ktorú ešte chcú. Niekedy napr. pri zmluve o prevode obchodného podielu stačilo overovať podpis osoby, ktorá sa vzdáva práva, dnes už chcú obidva podpisy mať overené (náš prípad).

Takže stačí to ísť overiť a odniesť na súd. My sme k tomu napísali aj taký normálny list na hlavičkovom papiery:

Vec
Návrh zmien v obchodnom registri - doplnenie

A potom sme v texte uviedli čo vlastne dopĺňame. Nezabúdaj uvádzať číslo ich listu!

Kolok sa neplatí, stačí to normálne odniesť do podateľne a to je všetko. Treba samozrejme to podať v lehote.

Pekné leto.
Hanka
28.07.05,07:12
ANYMex moc dakujem. Prajem ti peknu dovolenkuhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
a este taky maly dotaz. To co som mala v poriadku musim nanovo prilozit?
ANYMex
28.07.05,07:17
Ahoj,

nie, nanovo nemusíš všetko predkladať, iba to, čo chýbalo.

Ak by bolo ešte niečo súrne, pošli mail m@anymex.sk

Držím palce.
Hanka
28.07.05,07:18
Ešte raz ďakujem