Benko
07.11.06,06:29
Dobré ráno,
prosím Vás, je možný takýto postup:
som registrovaný ako zamestnávateľ v SP. 30.9.2006 som odhlásil posledného zamestnanca - dohodár. Registráciu zamestnávateľa som nezrušil, lebo som plánoval zamestnať niekoho v priebehu októbra. Ale sa to nestalo a nestane už tento rok, najskôr niekoho zamestnám v januári 2007. Musím zrušiť registráciu zamestnávateľa v SP? Ak áno, k akému dátumu? Ja viem, že je tam 8 dní, ale keď znovu budem zamestnávať, tak načo by som sa odhlasoval.
Ďakujem všetkým
Benko
sonka1
07.11.06,07:00
Dobré ráno,
prosím Vás, je možný takýto postup:
som registrovaný ako zamestnávateľ v SP. 30.9.2006 som odhlásil posledného zamestnanca - dohodár. Registráciu zamestnávateľa som nezrušil, lebo som plánoval zamestnať niekoho v priebehu októbra. Ale sa to nestalo a nestane už tento rok, najskôr niekoho zamestnám v januári 2007. Musím zrušiť registráciu zamestnávateľa v SP? Ak áno, k akému dátumu? Ja viem, že je tam 8 dní, ale keď znovu budem zamestnávať, tak načo by som sa odhlasoval.
Ďakujem všetkým
Benko

Ak sa neodhlásiš ako zamestnávateľ, tak budeš musieť zasielať všetky výkazy ako doteraz, ibaže nulové. ak sa odhlásiš, tak neposielaš nič.

MOja skúsenosť s odhlásením zamestnávateľa.: od apríla nezamestnávame žiadneho zamestnanca v jednej z firiem, odhláška bola odoslaná. V septembri sme dostali upomienku, že sme neodovzdali výkazy, následne som telefonovala, že sme odhlásení. Pracovníčka SP bola milá, že to pozrie a zavolá mi.... prešli dva mesiace, nevolala... medzitým som im to poslala druhý krát poštou, asi tak 2-3 týždne, a včera mi volala to isté, že sme neni odhlásení.
PS: pojdem tam osobne, prinesiem jej štvrtú kópiu odhlášky, lebo originál už majú, nechám si dalšiu kopiu potvrdiť, že to prijala, vlastnoručne sa asi odregistrujem na SP, a týžden jej budem volať každý den, či som naozaj odhlásená. :D