dilarka5000
07.11.06,09:00
sme s.r.o zaoberajúca sa špedičnou činnosťou prijímam objednávky zo zahraničia, do 1.11 som nebola platca DPH. Fakturovala som spoločnostiam do zahraničia bez uvedenia DPH, ale slovenský prepravca mi fakturoval s DPH, ako to mám zaúčtovať? a ako sa budú vystavovať faktúry keď už som platca DPH ďakujem
Tweety
07.11.06,08:07
sme s.r.o zaoberajúca sa špedičnou činnosťou prijímam objednávky zo zahraničia, do 1.11 som nebola platca DPH. Fakturovala som spoločnostiam do zahraničia bez uvedenia DPH, ale slovenský prepravca mi fakturoval s DPH, ako to mám zaúčtovať? a ako sa budú vystavovať faktúry keď už som platca DPH ďakujemV období, keď si bola neplatcom dph o dph neúčtuješ. Do ceny prijatých služieb vstupuje aj dph vyfakturovaná tvojím dodávateľom, platcom dph. Od 1.11. ked si sa stala platcom, pri poskytnutých službách v tuzemsku účtuješ a fakturuješ s dph.
Vladimír Ozimý
07.11.06,08:07
treba asi trochu bližšie špecifikovať...
podľa všetkého ide o prepravné služby...takže sa budete riadiť paragrafom 16 zákona 222/2004 o dph treba si ho pozrieť...ak prepravujete do zahraničia v rámci EU daňová povinnosť prechádza na firmu ktorej dodávate aj je registrovaná pre daň v danom štáte (to jest vystavujete bez DPH)...ak nie tak miestom dodania je krajina kde sa preprava začína ak SR tak so slovenskou DPH...

a na vstupe dph si budete v plnej výške uplatňovať
dilarka5000
07.11.06,10:27
my sme len sprostredkovateľská spoločnosť, u nás si objedná službu zahraničná firma a my ju ďalej posúvame slovenskému prepravcovi, ktorý nám fakturuje s DPH a objednávateľ neuvádza DPH
dilarka5000
07.11.06,10:30
a ešte niečo, ak sme od 1.11. platcami DPH musí nám zahraničná firma, ktorá je objednávateľo uvádzať na faktúre aj DPH v danej krajine?
Viera.M.
07.11.06,10:33
a ešte niečo, ak sme od 1.11. platcami DPH musí nám zahraničná firma, ktorá je objednávateľo uvádzať na faktúre aj DPH v danej krajine?
áno, musí...