natascha
07.11.06,10:54
Prosím ako zaúčtovať tento prípad. Obec kúpila počítač od T-comu za 1,- Sk spolu s prístupom na internet. Zaviazali sme sa na dva roky. Pošas týchto dvoch rokov splatíme počítač T- comu. Ako zaúčtovať faktúru na 1,- Sk. Nemám dať ohodnotiť počítač znalcom a dať to do majetku obce?
kvet
09.11.06,04:57
Veľmi málo informácií, ale pokúsim sa. Domnievam sa, že 1,- Sk ktorú ste zaplatili za PC je vlastne akontácia. PC budete splácať dva roky. Z uvedeného mi teda vychádza, že ide o finančný prenájom, ktorého účtovanie je upravené v § 31a postupov účtovania pre RO,PO,ŠR,obce a VÚC.
Pekný deň
karpis
09.11.06,05:01
Prosím ako zaúčtovať tento prípad. Obec kúpila počítač od T-comu za 1,- Sk spolu s prístupom na internet. Zaviazali sme sa na dva roky. Pošas týchto dvoch rokov splatíme počítač T- comu. Ako zaúčtovať faktúru na 1,- Sk. Nemám dať ohodnotiť počítač znalcom a dať to do majetku obce?

Podľa mňa počítač je kúprený za 1,- Sk a dva roky sa bude platiť prístup na internet.
natascha
09.11.06,05:12
Podľa mňa počítač je kúprený za 1,- Sk a dva roky sa bude platiť prístup na internet.

Áno, je to tak.