A.M.
07.11.06,11:36
Dobry den, nasa firma bola zaradena do celostatneho statistickeho "stvrtrocneho zistovania o cene prace". Zo zakona SNR c.540/2001 nam vyplyva povinnost ziadane udaje poskytnut. Nakolko sme menili uctovnu firmu, nemam moznost ziskat potrebne informacie ohladom ceny prace vo firme. Ex-uctovnik sa vyjadril, ze momentalne nema cas dane info pre nas spracovat. Udaje mne dostupne som poslala s.r.o. ktora so Statistickym uradom spolupracuje. Bolo mi oznamene, ze informacie su neni dostatocne. Vyzvali ma k okamzitej uprave udajov a zaroven ma informovali, ze v pripade nedorucenia, spolocnosti hrozia sankcie. Chcem sa spytat, ci povinnost vyplyvajuca zo zakona je iba poskytnut vstupne udaje, alebo mame aj zodpovednost za spravne vyplnenie formularov zaslanych s.r.o. ziadajucou tieto informacie? Dakujem za odpoved. S pozdravom Alex
Viera.M.
07.11.06,10:37
Dobry den, nasa firma bola zaradena do celostatneho statistickeho "stvrtrocneho zistovania o cene prace". Zo zakona SNR c.540/2001 nam vyplyva povinnost ziadane udaje poskytnut. Nakolko sme menili uctovnu firmu, nemam moznost ziskat potrebne informacie ohladom ceny prace vo firme. Ex-uctovnik sa vyjadril, ze momentalne nema cas dane info pre nas spracovat. Udaje mne dostupne som poslala s.r.o. ktora so Statistickym uradom spolupracuje. Bolo mi oznamene, ze informacie su neni dostatocne. Vyzvali ma k okamzitej uprave udajov a zaroven ma informovali, ze v pripade nedorucenia, spolocnosti hrozia sankcie. Chcem sa spytat, ci povinnost vyplyvajuca zo zakona je iba poskytnut vstupne udaje, alebo mame aj zodpovednost za spravne vyplnenie formularov zaslanych s.r.o. ziadajucou tieto informacie? Dakujem za odpoved. S pozdravom Alex
Ahoj:-) Spoločnosť je povinná štat. úradu nielen poskytnúť všetky vstupné údaje, ktoré požaduje, ale súčasne je v plnej miere zodpovedná za ich úplnosť a správnosť. /radi dávajú pokuty/...
A.M.
07.11.06,10:45
Dik za rychlu odpoved....aj ked ma velmi nepotesila :)
Viera.M.
07.11.06,10:46
Dik za rychlu odpoved....aj ked ma velmi nepotesila :)

Sme tu na to, aby sme sa vzájomne niekedy aj potešili, ale bohužial:-(((
accipiter
07.11.06,15:38
A čo tak zahrnuť ich do obchodného tajomstva a nech sa idú pásť ! ( štatistika ) Ja som to podobne urobil a mohli akurát... :mee:
zuveska
07.11.06,16:17
TAK TO BY MA ZAUJIMALO AKO TI TO SPAPALI
Viera.M.
07.11.06,17:21
A čo tak zahrnuť ich do obchodného tajomstva a nech sa idú pásť ! ( štatistika ) Ja som to podobne urobil a mohli akurát... :mee:

Tak to by aj mňa zaujímalo, ako sa Ti to podarilo...
tuta
07.11.06,17:52
A čo tak zahrnuť ich do obchodného tajomstva a nech sa idú pásť ! ( štatistika ) Ja som to podobne urobil a mohli akurát... :mee:

Tak toto by ma zaujímalo tiež.
zuveska
07.11.06,18:21
A čo tak zahrnuť ich do obchodného tajomstva a nech sa idú pásť ! ( štatistika ) Ja som to podobne urobil a mohli akurát... :mee:


Vieš, ono je to o tom, že mesiac ti dajú pokoj, ty si myslíš ako si s nimi vybabral, ale potom ťa predsa len znova vyzvú pod hrozbou sankcií, aby si im vypracoval to čo od teba chceli.:cool:
accipiter
08.11.06,06:39
Jednoducho . Oznámil som im že je to v interných smerniciach firmi a vo firme to spadá pod obchodné tajomstvo. Keď majú záujem nech si legálne vytiahnu údaje od daňovníkov , socialnej poisťovne alebo od pána boha a ...
V prípade že ich chcú nech si prídu osobne a so súdnym príkazom. Chvíľu sa mi vyhrážali ale nakoniec to vzdali. :D :p
tuta
08.11.06,08:44
Jednoducho . Oznámil som im že je to v interných smerniciach fyrmi a vo fyrme to spadá pod obchodné tajomstvo. Keď majú záujem nech si legálne vytiahnu údaje od daňovníkov , socialnej poisťovne alebo od pána boha a ...
V prípade že ich chcú nech si prídu osobne a so súdnym príkazom. Chvíľu sa mi vzhrážali ale nakoniec to vzdali. :D :p

A toto ich skutočne odradilo?
Viera.M.
08.11.06,08:55
Jednoducho . Oznámil som im že je to v interných smerniciach fyrmi a vo fyrme to spadá pod obchodné tajomstvo. Keď majú záujem nech si legálne vytiahnu údaje od daňovníkov , socialnej poisťovne alebo od pána boha a ...
V prípade že ich chcú nech si prídu osobne a so súdnym príkazom. Chvíľu sa mi vzhrážali ale nakoniec to vzdali. :D :p

A ako sa Ti vyhrážali??? Nerozumiem...a nežiadali "výcuc" z internej smernice???
rosemary
08.11.06,11:48
Accipiter, toto je možné u Vás v "Canade", ale tu na Slovensku pochybujem
accipiter
10.11.06,06:31
Accipiter, toto je možné u Vás v "Canade", ale tu na Slovensku pochybujem

? :D Žeby sme nepoznali prezívky jednotlivých okresov ? :p
CA je ...

Mali chvíľu tendenciu hrať sa na bohov ..ale keď som zahlásil že chcem ich mená nech na nich podám úradničkou tresné stíhanie za ... ( bože neviem už ani za čo - hádam že sa aj narodili ) Naraz pochopili že svoje smernice akosi neovládajú. A zdvihnúť si riť sa im nechcelo.
PS: Nebojte sa úradníkov Tí H... vedia .
liba2
11.11.06,06:31
? :D Žeby sme nepoynali prezívky jednotlivých okresov ? :p CA je ...

Mali chvíľu tendenciu hrať sa na bohov ..ale keď som zahlásil že chcem ich mená nech na nich podám úradničkou tresné stíhanie za ... ( bože neviem už ani za čo - hádam že sa aj narodili ) Naraz pochopili že svoje smernice akosi novládajú. A zdvihnúť si riť sa im nechcelo.
PS: Nebojte sa úradníkou Tý H... vedia .
1. Konečne viem kde to je "Canada na Slovensku" :D :D .
2. Fandím všetkým, ktorým sa darí zvíťaziť v súboji so ŠÚ :) , lebo aj mne tento problém "pije krv".
3. Nemyslím si však, že s tým obchodným tajomstvom je to také jednoduché......
bonka
30.11.06,19:53
Poradí mi niekto ako je to s registráciou firmy na štatistickom úrade? keď sa jedná o PO treba sa automaticky zaregistrovať na štatistickom úrade?
STRELEC
30.11.06,19:56
PO netreba registrovať. Zvládnu to "úrady" (OR).
tuta
01.12.06,08:08
Nič neboj, sám Štatistický úrad Ťa vyzve na predkladanie výkazov. My sme mali tento rok pokoj, lebo sme firma, ktorá začínala od 01.01.2006, ale od januára 2007 nás to neminie.