bazil
07.11.06,12:14
Prosím Vás, treba nejakú špeciálnu licenciu, príp. splniť nejaké špeciálne požiadavku na vzdelanie a pod. ak si chcem založiť centrum voľného času pre deti a mládež ( bude tam tanečný krúžok, modelovanie atď... )
victoria
07.11.06,11:33
Budeš to vykonávať na záklae živnosti ako podnikateľskú činnosť alebo chceš použiť nejakú formu neziskovej organizácie a robiť to ako neziskovú činnosť ?
bazil
07.11.06,12:51
Práveže ide o činnosť podnikateľa, nie vo forme neziskovky, ale priznám sa nikoho kto by to ako podnikateľ robil nepoznám.
victoria
08.11.06,15:31
Neviem si ani celkom predstaviť ako by si si zadefinoval predmet činnosti, živnosti. Jedine cez voľnú živnosť ako organizovanie voľnočasových aktivít pre deti a mládež v rámci voľnej živnosti, organizácia vzdelávacích, kultúrnych a spoločenských akcií v rámci voľnej živnosti a v tom prípade ti stačí požiadať o voľnú živnosť, navštíviť príslušný Obvodný úrad, odbor živnostenského podnikania a poradiť sa s pracovníčkami či také niečo môže byť schválené.
machita
19.01.11,21:11
Ako si to nakoniec vyriesil,prosim?Resp.viete niekto este ohladne tejto temy poradit?Dakujem Vam velmi pekne!!!
zdenka131
19.01.11,21:23
machita
19.01.11,21:45
Zdenka,dakujem za ten link..viem o nom. Len je to stale jeden zacykleny kruh..tak som si myslela,ze by aspon niekto mohol narovinu udat daku svoju skusenost ohladom zakladania CVČ, alebo len postupu pri prevadzkovani kurzov - joga, aerobic, modelarstvo,...Som v tom stratena.
flaniko
29.01.11,13:23
taktiež rozmýšľame nad niečím podobným.......súkromné cvč nechceme, chceme to na živnosť..... organizovať stále
( doučovanie, príprava na školu, jazykové kurzy) a príležitostné ( výlety, prázdninové tábory, príprava na rôzne sviatky, predstavenia, premietania filmov, rodinné víkendy ) aktivity.......robí niekto niečo podobné a vedel by nám pomáhať?......môžeme dostať nejaké financie na začiatky-hlavne na didaktické pomôcky a na zariadenie ???
Sonyta
06.06.11,15:56
Dobrý deň, pracujem s detičkami a rada by som založila CVČ na živnosť, tú už mám.
Kde mám požiadať o začlenenie do siete zariadení, aké dokumenty musím mať vypracované ?
Prosím poraďte.