Vlasta
08.12.04,08:07
Dobrý deň,
prosím o radu. Stretol sa už niekto s prípadom, ked:
evidujem pohľadávku ešte z roku 2002, figuruje mi v počiatočnom stave aj v roku 2004, ale po oslovení partnera nám bola zaslaná kopia dokladu o zaplatení tejto pohľadávky ešte ku koncu roka 2002. Lenže doklad sa stratil, nebol zaúčtovaný. Jedná sa o dosť vysokú sumu.
emily
08.12.04,12:25
Ja by som ten doklad o úhrade zaúčtovala teraz. Veď tú pohľadávku nejak musíš dostať zo salda a daňový základ tým neovplyvníš.
Vladimír Ozimý
09.12.04,09:51
Ja by som to zlikvidoval takisto v roku zistenia na základe dokladovej inventury. Treba si urobit take tlacivko, kde bude porovnanie realneho stavu s uctovnym a na zaklade toho vyrovnat realny a uctovny stav pohladavok.
GABRIELA
09.12.04,18:01
Neviem si dosť dobre predstaviť čo sa stratilo. Výpis z banky, pokladničný doklad? Mne z toho vychádza, že ešte niečo nie je v poriadku.

Ale určite sa to dá opraviť v roku zistenia, neovplyvní to základ dane. Ak ide o podvojné účtovníctvo.
Vlasta
10.12.04,08:10
Nebol zaúčtovaný pokladničný doklad, lebo sa stratil. Učtovníctvo robila jedna firma, takže je dosť možné, že pri prenášaní dokladov sa na tento zabudlo. Takže môžem to zaúčtovať teraz na základe fotokópie pokladničného dokladu, ktorý nám zaslal odberateľ?




Neviem si dosť dobre predstaviť čo sa stratilo. Výpis z banky, pokladničný doklad? Mne z toho vychádza, že ešte niečo nie je v poriadku.

Ale určite sa to dá opraviť v roku zistenia, neovplyvní to základ dane. Ak ide o podvojné účtovníctvo.
esprit
10.12.04,08:21
Tiež som mala takýto prípad. Ja som to zaúčovala v tomto roku a do poznámky som uviedla, že zodp.zamestnanec ten doklad predložil k preplateniu až teraz a podpisal mi to.