Sarah
07.11.06,12:47
Zdravim, v OLYMPE som vygenerovala mzdu, nahodila zamestnancovi 6 dní dovolenky. Priemerku mi vyrátalo správne z predchádzajúceho kalendárneho polroka. Keďže sa však menila minimálna mzda, výslednú mzdu za október mi vypočítalo menšiu ako je minimálna mzda. Ako to mám správne nahodiť, mám ručne nahodiť doplatok do minimálnej mzdy?
Paula
07.11.06,11:55
Zdravim, v OLYMPE som vygenerovala mzdu, nahodila zamestnancovi 6 dní dovolenky. Priemerku mi vyrátalo správne z predchádzajúceho kalendárneho polroka.

nesprávne, priemer má byť za predchádzajúci 1/4-rok
Sarah
07.11.06,12:21
aj keby to bolo za predchádzajúci štvrťrok, my máme minimálne mzdy a tá sa zvyšovala za 10/06, čiže predhádzajúci štvrťrok 7-9 a tam bola minimálna mzda 6900,- a z toho mi ráta aj priemerku.
LubenaK
07.11.06,13:33
Doplatok do minimálnej mzdy robiť nebude, ale vymeriavacie základy z minima dodrží. Vtedy program vie, že je to priemerka a kontroluje minimálnu hodnotu priemerky. Ak táto sedí - teda neklesla pod minimum, tak je všetko v poriadku. Ak by priemerka klesla pod minimálny denný priemer, tak vtedy program automaticky zvýši túto priemerku.
Sarah
08.11.06,09:20
Doplatok do minimálnej mzdy robiť nebude, ale vymeriavacie základy z minima dodrží. Vtedy program vie, že je to priemerka a kontroluje minimálnu hodnotu priemerky. Ak táto sedí - teda neklesla pod minimum, tak je všetko v poriadku. Ak by priemerka klesla pod minimálny denný priemer, tak vtedy program automaticky zvýši túto priemerku.

Vygenerovala som mzdu, nahodila som 310-dovolenku, a hneď to odo mňa pýta predpokladaný denný priemer. Keď som zadala predpokladanú mesačnú mzdu, vyrátalo mi to priemer, ale stále je menší o 5 Sk ako minimálny denný priemer (asi vzhľadom na to, že august má 22 dní, 9120 Sk/22=415,- Sk ). Min. denný priemer pre 2. st. náročnosti je predsa 420,- Sk. Čo robím zle?
LubenaK
08.11.06,11:28
Ak to program takto vypočíta, tak by to malo byť dobre. Ak je treba robiť dopočet do minimálnej mzdy, odsleduje to a keď je treba, dopočet pridá automaticky. Máš to teda asi dobre.
Sarah
08.11.06,12:56
ďakujem, moc za rady