astherixova
07.11.06,13:07
Prosím poraďte mi. Zistila som, že na našich odberateľkých faktúrach nám software dávalo naše IČ DPH iba 10-miestne a nie 12-miestne. Koncové dve čísla tam chýbajú a je to na vačšom počte faktúr. Musíme takéto faktúry opraviť a zaslať zákazníkom, alebo stačí aj to že je na nich pečiatka so správnym 12-miestnym IČ DPH. Ostatné náležitost faktúry splňajú. Može byť z toho v prípade neopravenia problém ak príde daňová kontrola. Ďakujem za skorú odpoveď.
Viera.M.
07.11.06,12:11
Prosím poraďte mi. Zistila som, že na našich odberateľkých faktúrach nám software dávalo naše IČ DPH iba 10-miestne a nie 12-miestne. Koncové dve čísla tam chýbajú a je to na vačšom počte faktúr. Musíme takéto faktúry opraviť a zaslať zákazníkom, alebo stačí aj to že je na nich pečiatka so správnym 12-miestnym IČ DPH. Ostatné náležitost faktúry splňajú. Može byť z toho v prípade neopravenia problém ak príde daňová kontrola. Ďakujem za skorú odpoveď.
Moje doporučenie je nasledovné. Zákazníkom, ktorým bola zaslaná fakt. s nesprávnym IČ DPH, poslať list s oznámením o tejto chybe. A problém s DÚ? Som, na základe vlastnej skúsenosti presvedčená, že môže byť, nakoľko IČ DPH Vami uvádzané na faktúrach nie je Vašim, hoci je tam razitko. Mne dali vytýkacie konanie a musela som to všetko opraviť, rozposlať s upozornením...
astherixova
10.11.06,06:13
Dakujem za rychlu odpoved ale uz sme v minulosti mali danovu kontrolu, este ked som vo firme nepracovala a bola zamerana na nadmerny odpocet DPH a vtedy si to danovaci nevsimli. To IČ DPH co nam system nespravne vygeneroval je naše IC DPH ale bez koncovych 2cisel na tie system zabudol. Je tych faktur velmi vela tak by som nerada tolko dopisov rozposielala ak uz aj budem musiet napiste mi strucnu formulku, ktoru mam do dopisov uviest. Zase pekne dakujem.