Leila2006
07.11.06,14:47
Prosím Vás, podeľte sa so mnou o skúsenosti s reklamou firmy, internetového obchodu, na nete - čo sa Vám viac osvedčilo - google adwords alebo etarget? Rozhodujem sa medzi týmito dvomi spôsobmi, a chcela by som zistiť, ktorý je efektívnejší. O koľko sa zvýšila naozaj návštevnosť stránky? Dík.
biaaa
12.11.06,09:44
dost to zavisí aj od toho v com podnikas a ako bude kampan nastavena - v podstate nejde o to len kampan zaplatit a nahadzat tam nejake slova.
Dalsia vec je to, kam chces kampan smerovat SK alebo EU ? Taktiez sa na konci kampane da urobit analyza, pripadne sledovanie navstevnosti stranky pocas kampane, aby sa zistila efektivnost kampane a pripadne sa kampan upravi.
axara
07.12.06,12:53
Reklama je najma o tom, koho chces oslovit, preto sa neda jednoznacne odporucat, lebo co funguje jednemu, nemusi fungovat inemu. Zavisi od cielovej skupiny, ako sa ona sprava a tak.. pozri si stranky o marketingu na internete http://www.robertnemec.com/reklama-na-internetu/
Richard
07.12.06,13:18
Prosím Vás, podeľte sa so mnou o skúsenosti s reklamou firmy, internetového obchodu, na nete - čo sa Vám viac osvedčilo - google adwords alebo etarget? Rozhodujem sa medzi týmito dvomi spôsobmi, a chcela by som zistiť, ktorý je efektívnejší. O koľko sa zvýšila naozaj návštevnosť stránky? Dík.

Dá sa tam nastaviť suma. Investuj do obidvoch a uvidíš u ktorého si získala viac návštevníkov (každý z nich ti poskytne štatistiku klikov).
Leila2006
08.12.06,08:58
Dík za typy, asi je to fakt tak, že to treba skúsiť. Zatiaľ sme si vybrali google, uvidíme, čo to prinesie, neskôr by sme možno skúsili etarget, aby sme mali s čím porovnať. Nechcem to s reklamou zatiaľ preháňať, ale všímam si, že je celkom bežné, že firmy využívajú aj jednu aj druhú formu súčasne.
marcel7
14.12.06,13:23
Prosím Vás, podeľte sa so mnou o skúsenosti s reklamou firmy, internetového obchodu, na nete - čo sa Vám viac osvedčilo - google adwords alebo etarget? Rozhodujem sa medzi týmito dvomi spôsobmi, a chcela by som zistiť, ktorý je efektívnejší. O koľko sa zvýšila naozaj návštevnosť stránky? Dík.


Mne sa osvedčil etargent , je dôležité vybrať kľúčové slová a jasne definovať čo robíš aby si nemala zbytočné kliky , momentálne som v štádiu že dosahujem návštevnosť ale nie objednávky takže ti to neviem dať zo zárukov , dôležité je ale oslovovať klientou aj inou cestou .
Leila2006
15.12.06,07:46
Naše prvé skúsenosti - nárast návštevnosti 3-násobný, objednávky po starom, ale je to ešte krátka doba, človek si asi málokedy objedná po prvom zhliadnutí. Takže čakáme.
misomiso
22.12.06,16:04
Ak je to tak, ze narast navstevnosti 3 x a objednavy po starom, tak by som sa zamyslel nad koncepciou Vasho webu. Zasadne je dobre, ak si nechas posudit web roznymi ludmi, ktori na Vasej stranke este nikdy neboli a pridu tam po prvy raz. Je super, ak sa takito znami aj vyznaju v marketingu, aby Ti potom presne mohli povedat, kde robite chyby. Mozno ked sem hodis link, budeme Ta moct trocha posunut dopredu.
Leila2006
18.01.07,11:42
Zhodnotenie reklamy na g.- nič moc. Podľa štatistík niekoľkonásobne lepšia odozva je z reklamy na špecializovaných portáloch. Možno, že sme zvolili nevhodné kľúčové slová, ale fakt je, že to nebolo moc efektívne.
Nárast návštevnosti sme zaznamenali, avšak g. sa na tom podieľal mizivo. Najlepšie bolo, aký list nám odtiaľ prišiel - že Vaša kampaň dopadla výborne - , ale keď som videla tie čísla, tak to bolo úplne smiešne. Ale zase poznám firmy, ktorým sa práve g. veľmi osvedčil. Misomiso, zatiaľ dík, možno sa ozvem.
j.s
18.01.07,15:55
Z vlastnej skúsenosti neviem odporucit, ale mam Media landscape prieskupy a vyhrava jednoznacne zoznam.sk. A uprednostnil by som etarget pred google
brejo
18.01.07,19:23
ahojky

pri analyze toho aku reklamu pouzit by som ja osobne nepouzil z tych troch uvedenych na zaciatok ani jednu vzhladom na to ze propagovat chces internetovy obchod a to este nema na slovensku az taku konkurenciu .. v zavislosti od toho aky typ inet obchodu chces propagovat treba ak by si sa v konecnom dosledku nakoniec tak rozhodla zvolit spravne keywords (klucove slova) .. take ktore budu presne definovat to co robis a zaroven take pri ktorych predpokladas ze ich nemaju ine inet obchody zvolene za svoje keywords a zaroven take pri ktorych predpokladas ze uzivatel na internete bude take slova vyhladavat .. z hladiska pouzitia na slovenskom trhu by som odporucal etarget vzhladom na to ze jeho linky na tvoju stranku zvacsa generuje na strankach ktore maju vysoky rating pricom vyhladavace ako google alebo yahoo indexuju stranky a zaradzuju ich do umeistnenia na prve miesta aj podla toho kolko a ake kvalitne stranky na teba odkazuju ..

celu reklamnu strategiu by som skumal urcity cas pomocou free google analytics ktore poskytuje analyzu navstevnosti doslova od A po Z a najdes tam vsetko .. ak vies po anglicky je to profesionalny statisticky nastroj pomocou ktoreho mozes stranku optimalizovat podla toho na ktore linky je najviac klikov alebo zistit ako dlho priemerne stravia uzivatelia na tvojej stranke (otazka zaujatia) priapdne zistit z akych krajin pristupuju ludia a podla toho zvolit jazykove mutacie ..

nezabudaj na optimalizaciu tvojej stranky aj pre ine prehlaidace nielen pre internet explorer .. !!

najviac by som vsak odporucal SEO optimalizaciu kombinaciou onpage faktorov (napriklad kvalitny kod podla html strict 1) a pripadne moznych offpage faktorov ( napriklad prelinkovanie s inymi web strankami) .. vyskumy dokazuju ze navstevnost moze stupnut az o 1400 % .. pred par dnami sme dokoncili seo optimalizaciu jedneho slovenskeho webu a podla prvych statistik navstevnost stupla o viac ako 300 % pricom islo len o onpage faktory ktore sme optimalizovali ..

ak mas nejake otazky kludne sa pytaj
empty
20.01.07,21:40
CAU, neviem ci budem pisat k veci :) necital som celu diskusiu, priznam sa ale rad poradim.

ja robim cisto, teda na 99% internetovy marketing.

specializacia, alternativne formy reklamy + klasika podpora predaja, PR, ziadne prezite bannery.
e-target sme robili iba koli podrore na slovensku ale teraz ked uz za nieco zaplatim tak to bude za google, pretoze potrebujem to v inych statoch mimo europy napriklad, inak aj google je na slovensku kratko a dost sa tie kontexty opakuju takze teraz je aj google zaujimavy, podla mna ma viac vyhod ako amaterskejsi e-target :),
ale ja aj na taketo veci ako kontexty klikam mozno 1x zo sto ako na banner.

Je jedno na aky produkt ides nadstavit marketing, o produkt sa nejedna jedna sa o vyvolanie potreby resp, aspon zelania u konkterneho segmentu trhu kedze ja to robim multikulturne mam v tomto este tazsiu pracu ako keby islo iba o podporu na slovensku.

daj aj pozor ked budes do kontextovej reklaamy davat klucove vety, nedavaj najklikatelnejsie ale davaj najzaujimavejsie pre danu skupinu ludi o ktorych mas zaujem.

je zbytocne spravit vysoku klikatelnost odkazu a clovek po zisteni odide, ako ked das sice menej klikatelny odkaz ale bude nadstaveny presne na urcitu skupinu ludi, ktorych ked zaujme kontext , tak ich na minimalne 50% zaujme aj produkt ktory ponukas
platis za kliky a chces efektivitu, nejde ti o preplatene preklikane 1000cky s nizkym vyslednym percentualnym vysledkom.

Inak alternativna reklama sa da zvolit podla toho v com robis a da sa robit lacnejsie ako kontextovky :) ale to zase vedia len zasvateni. :))

keby daco rad poradim, hlavne damam a slecnam :))

niekde tu bude mozno aj moj mail a ked nie tak PM, ahojte.
Leila2006
24.01.07,09:18
daj aj pozor ked budes do kontextovej reklaamy davat klucove vety, nedavaj najklikatelnejsie ale davaj najzaujimavejsie pre danu skupinu ludi o ktorych mas zaujem.

je zbytocne spravit vysoku klikatelnost odkazu a clovek po zisteni odide, ako ked das sice menej klikatelny odkaz ale bude nadstaveny presne na urcitu skupinu ludi, ktorych ked zaujme kontext , tak ich na minimalne 50% zaujme aj produkt ktory ponukas
platis za kliky a chces efektivitu, nejde ti o preplatene preklikane 1000cky s nizkym vyslednym percentualnym vysledkom.

To je, zdá sa, cenný poznatok, darmo je, fachmani predsa len vedia viac a človek sa učí na vlastných chybách. Dík.
jipi
08.02.07,10:43
skus si najat nejakych profesionalov, ty zalozia kampan z dobrymi slovami, budu vyhodnocovat statistiky, obmienat slova...nie je to vobec drahé. neviem si predstavit, ze ba som sa ako majtel, alebo za ine veci zodpovedny clovek mal venovat tvoreniu PPC odkazov. dobre PPC kampane maju od 200 do 2000 slov
inpea
19.02.07,15:19
Zaujal ma tento príspevok. Prosím Ťa, dám takú školskú otázku - aké základné črty z hľadiska reklamy by mala mať webstránka?
camelfly
19.02.07,15:27
Zaujal ma tento príspevok. Prosím Ťa, dám takú školskú otázku - aké základné črty z hľadiska reklamy by mala mať webstránka?

skus pozriet aj tuto www stranku, je zaujimava a mozno ti mnoho vysvetli
http://www.netmark.sk/clanky/reklama-na-internete.html#banner
j.s
19.02.07,17:20
Zaujal ma tento príspevok. Prosím Ťa, dám takú školskú otázku - aké základné črty z hľadiska reklamy by mala mať webstránka?

Zaujat a nenudit, Zaposobit ale neurazit, neodradit ale ovplyvnit

co sa tyka klucovych slov pre vyhladavanie, to tu uz popisane bolo
jipi
21.02.07,08:45
6 podstranok, ktore by mala obshovat kazda web prezentacia:
http://video.google.com/videoplay?docid=-8104069471946066411&hl=en
Bielčo
23.02.07,06:48
celu reklamnu strategiu by som skumal urcity cas pomocou free google analytics ktore poskytuje analyzu navstevnosti doslova od A po Z a najdes tam vsetko .. ak vies po anglicky je to profesionalny statisticky nastroj pomocou ktoreho mozes stranku optimalizovat podla toho na ktore linky je najviac klikov alebo zistit ako dlho priemerne stravia uzivatelia na tvojej stranke (otazka zaujatia) priapdne zistit z akych krajin pristupuju ludia a podla toho zvolit jazykove mutacie ..


google analytics je fajn. ja som sa prihlásil. doteraz som nemal žiadne údaje o našej stránke. teraz aspoň niečo. určite sa dá z toho vytlct vela, ale neviem všetky tie nastroje ešte pouzivat.
profesional
14.06.07,16:29
Vacsine ludi co poznam sa osvedcil etarget. Google vychadzal na 1 ziskaneho klienta a na objem doneseneho zisku pridrahy. Google jedinej firme co poznam sa osvedcil, tak slo o eroticky salon s medzinarodnou klientelov.
Filip Glasa
16.06.07,07:18
pár odkazov ohľadom kontextovej reklamy a optimalizácie:

SEM - adwords, reklama na nete
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vtopic&forum=14

SEO - optimalizácia pre vyhľadávače, google, yahoo:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vtopic&forum=13
http://www.jakpsatweb.cz/vyhledavace.html

Nástroje na SEO (search engine optimization):
http://seo.unas.cz/
sllimka
18.09.07,15:29
cauko leila. neviem, ako sa k tebe dostat, ako ti napisat, preto ti pisem do temy, ktoru si sama zalozila. vsimla som si, ze si pisala do jednej temy ohladne kampane "pravo na zivot", konkretne, ze tato kampan prebiehala uz v USA a Europe. vedela by si mi napisat nejake strucne info o tej kampani v USA? pisem semestralnu pracu do skoly a nijak sa neviem dostat k informaciam o tej kampani v USA. stacilo by poslat aj nejake linky na clanky, kde sa o tom pise. budem velmi povdacna.

zuzana
gazopeter
03.11.08,14:37
podla mna sa neda obist ani jeden zo systemov.

kazdy ma svoje pre a proti.

etarget ma mnozstvo malych slovenskych partnerov, na ktorych sa vyhladava. spolu tvoria velku cast vyhladani na slovensku. skoro tolko, co ma google. na google urcite treba ist. google vyuzivaju podla mna hlavne skusenejsi uzivatelia. tie mensie vyhladavace, na ktorych je aj etarget vyuzivaju skor menej skuseni uzivatelia, alebo taki, ktorym az tak nezalezi na presnosti vyhladani. cim su uzivatelia menej skuseni, tym menej spekuluju. preto si myslim, ze neskusaju az tak vela stranok a nakupia na tych, ktore im pridu ako prve pod nos.
Aendy
04.11.08,17:41
ja mam len taku poznamku, je to sice na zaciatok vacsia investicia, ale 1. SEO nie google ADW. a pod. Kdesi som to tu uz publikoval treba sa posparat v porade :) ale sponzorovane odkazy su menej navstevovane - hovorim o Google ako prve odkazy v prirodzenom vyhladavani. Posobia prirodzenejsie tieto vysledky a ludia im viac doveruju. A co sa tyka reklamnych odkazov na portaloch, treba sa zadelit do dobrych sekcii, a portal vyberat podla navstevnosti.

Kto chce viac vediet o SEO odporucam

A taktiez http://www.seochat.sk/
Bastian
04.11.08,20:17
ja mam len taku poznamku, je to sice na zaciatok vacsia investicia, ale 1. SEO nie google ADW. a pod. Kdesi som to tu uz publikoval treba sa posparat v porade :) ale sponzorovane odkazy su menej navstevovane - hovorim o Google ako prve odkazy v prirodzenom vyhladavani. Posobia prirodzenejsie tieto vysledky a ludia im viac doveruju. A co sa tyka reklamnych odkazov na portaloch, treba sa zadelit do dobrych sekcii, a portal vyberat podla navstevnosti.

Kto chce viac vediet o SEO odporucam
clanocek http://www.aendy.sk/aendy_design_privat_graficke_studio/co_je_to_seo.htm

A taktiez http://www.seochat.sk/
Ty si riadny odborník...
.stext 1px :D

Celé tvoje SEO majstrovstvo sa zakladá na klamstve. Pritom na tvojom webe píšeš, že si treba dávať pozor na nekorektných expertov, ktorí ponúkajú triky... Čo je podľa teba to tvoje neviditeľné písmo o veľkosti 1px?

Vďaka čomu sa tak dobre zobrazuje tvoja stránka? Je to seriózne? Keď si niekto vytvorí peknú, funkčnú, obsahom hodnotnú a ešte k tomu aj validnú stránku a ty ho svojim špinavým ťahom predbehneš? Pre mňa je to svinstvo I.triedy. A ešte k tomu si tu robíš reklamu a ideš tu radiť...

Layout máš vytvorený pomocou tabuliek, chýbajú ti alt texty, title máš pridlhý... stránku nemáš validnú (nie je v súlade s deklaráciou). Validátor tam našiel 37 chýb... pritom je to jednoduchá stránka - dalo by sa to zvládnuť ľavou zadnou... hlavne keď sa tým živíš.

Odporúčam všetkým nech si pozrú na jeho stránke spodnú lištu - alebo skôr čo sa tvári ako lišta. Sú to husto na seba natlačené kľúčové slová o veľkosti 1px.
misomiso
04.11.08,20:27
Odporúčam všetkým nech si pozrú na jeho stránke spodnú lištu - alebo skôr čo sa tvári ako lišta. Sú to husto na seba natlačené kľúčové slová o veľkosti 1px.

Ja neviem, ale mne webdizajneri hovorili, ze taketo triky uz google vie odhalit a potom ju penalizuje.

Apropos mne tu stranku nenaslo medzi prvymi 100 pri zadani klucoveho slova webdesign.
Bastian
04.11.08,20:34
Ja neviem, ale mne webdizajneri hovorili, ze taketo triky uz google vie odhalit a potom ju penalizuje.

Apropos mne tu stranku nenaslo medzi prvymi 100 pri zadani klucoveho slova webdesign.
Tu je tá jeho "akože lišta":
grafika , počítačévá grafika, tvorba
stránok, webové stránky, tvroba, webových, stránok, grafické, ątúdio, reklamnáí
agentúra, trenčín, trenčiansky, kraj, trencin, tvorba grafických, designov,
dizajn, design, tvorba, stránok, www, stránky, stranky, web, optimalizácia,
online, offline, homepage, grafika, design, dizajn, grafický dizajn, design,
reklamna, agnetura, privatne graficke studio, graficke, studio, reklamne,
ppordenstvo, marketingove, poradestvo, poradenstvo v oblasti reklamy, reklama,
brandbuilding, reklama, na mieru, tvorba reklam, reklamne prace, graficke,
prace, grafika, pocitacova, grafika, navrh a spracovanie, grafickych letakov,
letaky, graficke, navrhy, graficke studio, pc grafika, design, spracovanie,
grafiky, corporate, identity, plagáty, letáky, tvorba stránok, www, web
prezentávie, prezentácie firmy, novinky v oblasti marketingu, marketing,
marketing, marketingove poradenstvografika , počítačévá grafika, tvorba
stránok, webové stránky, tvroba, webových, stránok, grafické, ątúdio, reklamnáí
agentúra, trenčín, trenčiansky, kraj, trencin, tvorba grafických, designov,
dizajn, design, tvorba, stránok, www, stránky, stranky, web, optimalizácia,
online, offline, homepage, grafika, design, dizajn, grafický dizajn, design,
reklamna, agnetura, privatne graficke studio, graficke, studio, reklamne,
ppordenstvo, marketingove, poradestvo, poradenstvo v oblasti reklamy, reklama,
brandbuilding, reklama, na mieru, tvorba reklam, reklamne prace, graficke,
prace, grafika, pocitacova, grafika, navrh a spracovanie, grafickych letakov,
letaky, graficke, navrhy, graficke studio, pc grafika, design, spracovanie,
grafiky, corporate, identity, plagáty, letáky, tvorba stránok, www, web
prezentávie, prezentácie firmy, novinky v oblasti marketingu, marketing,
marketing, marketingove poradenstvografika , počítačévá grafika, tvorba
stránok, webové stránky, tvroba, webových, stránok, grafické2 grafika,2d
grafika,3d grafika,a grafika,agp grafika,bitmapova grafika,c grafika,design
studio,dizajn sk,dizajn studio,dtp grafika,externa grafika,forum grafika
cz,foto grafika,free grafika,graficky,graficky design,graficky dizajn,grafické,grafického
dizajnu,grafický,grafický design,grafický dizajn,grafika,grafika a design,grafika
bratislava,grafika cz,grafika design,grafika dizajn,grafika do,grafika forum,grafika
fórum,grafika je,grafika koąice,grafika na,grafika na web,grafika on,grafika
on line,grafika online,grafika pas,grafika photoshop,grafika pre,grafika
pre notebook,grafika pre web,grafika program,grafika programy,grafika reklama,grafika
s,grafika sk,grafika slovakia,grafika tpu,grafika v,grafika v c ,grafika
v jave,grafika v pascale,grafika vc,grafika vo,grafike,grafikou,grafiku,grafiky,hladam
grafika,hladame grafika,hµadáme grafika,integrovana grafika,integrovaná
grafika,java grafika,kurz grafika,letaky cz,letaky navrh,letaky sk,moderni
pocitacova grafika,najlepsia grafika,notebook grafika,nova grafika,pascal
grafika,pc grafika,pocitacova grafika,počitačová grafika,počítačová grafika,počítačová
grafika a,praca grafika,prijmeme grafika,problem grafika,propagacna grafika,propagačná
grafika,rastrova grafika,rastrová grafika,reklama,skola grafika,slovenska
grafika,slovenská grafika,test grafika,turbo pascal grafika,vektorova grafika,vektorová
grafika,web grafika,webdesign,webova grafika,webová grafika,www grafika,www
grafika cz,www grafika sk,zdielana grafika,ąkola dizajn,a,ątúdio, reklamnáí
agentúra, trenčín, trenčiansky, kraj, trencin, tvorba grafických, designov,
dizajn, design, tvorba, stránok, www, stránky, stranky, web, optimalizácia,
online, offline, homepage, grafika, design, dizajn, grafický dizajn, design,
reklamna, agnetura, privatne graficke studio, graficke, studio, reklamne,
ppordenstvo, marketingove, poradestvo, poradenstvo v2 grafika,2d grafika,3d
grafika,a grafika,agp grafika,bitmapova grafika,c grafika,design studio,dizajn
sk,dizajn studio,dtp grafika,externa grafika,forum grafika cz,foto grafika,free
grafika,graficky,graficky design,graficky dizajn,grafické,grafického dizajnu,grafický,grafický
design,grafický dizajn,grafika,grafika a design,grafika bratislava,grafika
cz,grafika design,grafika dizajn,grafika do,grafika forum,grafika fórum,grafika
je,grafika koąice,grafika na,grafika na web,grafika on,grafika on line,grafika
online,grafika pas,grafika photoshop,grafika pre,grafika pre notebook,grafika
pre web,grafika program,grafika programy,grafika reklama,grafika s,grafika
sk,grafika slovakia,grafika tpu,grafika v,grafika v c ,grafika v jave,grafika
v pascale,grafika vc,grafika vo,grafike,grafikou,grafiku,grafiky,hladam
grafika,hladame grafika,hµadáme grafika,integrovana grafika,integrovaná
grafika,java grafika,kurz grafika,letaky cz,letaky navrh,letaky sk,moderni
pocitacova grafika,najlepsia grafika,notebook grafika,nova grafika,pascal
grafika,pc grafika,pocitacova grafika,počitačová grafika,počítačová grafika,počítačová
grafika a,praca grafika,prijmeme grafika,problem grafika,propagacna grafika,propagačná
grafika,rastrova grafika,rastrová grafika,reklama,skola grafika,slovenska
grafika,slovenská grafika,test grafika,turbo pascal grafika,vektorova grafika,vektorová
grafika,web grafika,webdesign,webova grafika,webová grafika,www grafika,www
grafika cz,www grafika sk,zdielana grafika,ąkola dizajnoblasti reklamy,
reklama, brandbuilding, reklama, na mieru, tvorba reklam, reklamne prace,
graficke, prace, grafika, pocitacova, grafika, navrh a spracovanie, grafickych
letakov, letaky, graficke, navrhy, graficke studio, pc grafika, design,
spracovanie, grafiky, corporate, identity, plagáty, letáky, tvorba stránok,
www, web prezentávie, prezentácie firmy, novinky v oblasti marketingu, marketing,
marketing, marketingove poradenstvografika , počítačévá grafika, tvorba
stránok, webové stránky, tvroba, webových, stránok, grafické, ątúdio, reklamnáí
agentúra, trenčín, trenčiansky, kraj, trencin, tvorba grafických, designov,
dizajn, design, tvorba, stránok, www, stránky, stranky, web, optimalizácia,
online, offline, homepage, grafika, design, dizajn, pascal grafika,vektorova
, grafi
Bastian
04.11.08,20:43
Ja neviem, ale mne webdizajneri hovorili, ze taketo triky uz google vie odhalit a potom ju penalizuje.

Apropos mne tu stranku nenaslo medzi prvymi 100 pri zadani klucoveho slova webdesign.
Mal som tú česť sa stretnúť s podobnými praktikami... Keď mu na to prídu chlapci v google, tak má smolu.

Misomiso skús hľadať v google:
poradenstvo v oblasti reklamy, tvorba grafických designov, propagacna grafika...

Slová čo má v tom skrytom zozname sa mu zobrazujú celkom slušne.
misomiso
04.11.08,20:49
poradenstvo v oblasti reklamy, tvorba grafických designov, propagacna grafika...



No dobre - ale kto uz vyhladava taketo komplikovane hluposti?
Bastian
04.11.08,21:05
No dobre - ale kto uz vyhladava taketo komplikovane hluposti?
Tak ako má na svojej stránke natlačené tie skryté slová, tak tu na poradu tiež pekne natlačil dosť skrytej reklamy.

To nie sú vôbec komplikované hlúposti. Tých zaujímavých skrytých kľúč. slov je viac. napr.: marketingove poradestvo, grafické, tvorba grafických, webova grafika, java grafika atď. Len sa pozri lepšie do toho zoznamu...
Aendy
05.11.08,07:06
Ja sa absolutne nepovazujem za experta na SEO, ani na mojej stranke nie je aplikovane SEO! Keby si niekto precital ten clanok, a nasiel odkaz na ozajstnych expertov na SEO tak by mozno pochopil, ale nevadi. Chcel som tym len povedat ze SEO je lepsia investicia ako ADwords
Bastian
05.11.08,07:12
Ja sa absolutne nepovazujem za experta na SEO, ani na mojej stranke nie je aplikovane SEO! Keby si niekto precital ten clanok, a nasiel odkaz na ozajstnych expertov na SEO tak by mozno pochopil, ale nevadi. Chcel som tym len povedat ze SEO je lepsia investicia ako ADwords
Ako voláš to, čo máš aplikované na tvojej stránke?

Ja by som to prirovnal k tým bezcharakterným šoférom, ktorí sa nestavajú do radu, ale sa bezohladne a drzo predbehnú... všetkých predbehnú a ešte si myslia o sebe aký sú šikovný. Jednoducho sa cítia na viac... aj ty máš asi pocit, že si môžeš dovoliť viac.
Aendy
05.11.08,07:40
Ako voláš to, čo máš aplikované na tvojej stránke?

Ja by som to prirovnal k tým bezcharakterným šoférom, ktorí sa nestavajú do radu, ale sa bezohladne a drzo predbehnú... všetkých predbehnú a ešte si myslia o sebe aký sú šikovný. Jednoducho sa cítia na viac... aj ty máš asi pocit, že si môžeš dovoliť viac.
To co je aplikovane na stranke, sa zial pouziva bezne, keby si vedel ze 2 roky stranka spolocnosti bola na dost nevyhodnej pozicií, a s pouzitim korektnych praktik. Bola toto jedna z moznosti ako si pomoct, ano je to mozno podla teba bezcharakterne, lenze pre porovnanie, nedozvie sa clovek co to vyhlada- informacie ktore, hlada? skor sa mi zda bezcharakterne ked je nieco podobne aplikovane ako uplny nezmysel vyhladavam nieco seriozne - a vyleti mi tam stranka len s odkazmi, pripadne uplne o niecom inom, myslim ze zobrazenie stranok s obsahom ktory hladam je dost potrebne. A nepovazujem sa za nadmieru sikovneho - nepovedal by som ze sa citim na viac ako ma prirovnavas k bezcharakternym soferom. Bezcharakterne by som povazoval keby boli na mojej stranke informacie o vlade sr a nasiel by si to pod grafickym designom, pripadne by som mal aplikovane keywords na vyhlasenia vlady, zakony alebo rady pre zahradkarov to by bolo velmi neprijemne . Ale ked clovek hlada graficky design a najde ho - je to bezcharakterne? Pre porovnanie cas straveny na stranke je cca. 4,5 min a prezrie si uzivatel 6,5 podstranky a vacsinou sa konci na kontaktoch. Ako mozno to svedci o mojej bezcharakternosti, ale keby boli stranky az take nepouzitelne pre toho co ich vyhlada asi by boli tieto udaje ine.
Miramare
05.11.08,08:03
Pisala som uz aj do inej temy, kde sa nazuvate do aendyho - podla mna je jeho stranka dobra, a ako navstevnikovi netu je mi v podstate jedno ako ma na tu stranku dostal. ale paci sa mi a obsah je podla mna zaujimavy v porovnani s inymi. ale je to moj nazor
Bastian
05.11.08,08:05
To co je aplikovane na stranke, sa zial pouziva bezne, keby si vedel ze 2 roky stranka spolocnosti bola na dost nevyhodnej pozicií, a s pouzitim korektnych praktik. Bola toto jedna z moznosti ako si pomoct, ano je to mozno podla teba bezcharakterne, lenze pre porovnanie, nedozvie sa clovek co to vyhlada- informacie ktore, hlada? skor sa mi zda bezcharakterne ked je nieco podobne aplikovane ako uplny nezmysel vyhladavam nieco seriozne - a vyleti mi tam stranka len s odkazmi, pripadne uplne o niecom inom, myslim ze zobrazenie stranok s obsahom ktory hladam je dost potrebne. A nepovazujem sa za nadmieru sikovneho - nepovedal by som ze sa citim na viac ako ma prirovnavas k bezcharakternym soferom. Bezcharakterne by som povazoval keby boli na mojej stranke informacie o vlade sr a nasiel by si to pod grafickym designom, pripadne by som mal aplikovane keywords na vyhlasenia vlady, zakony alebo rady pre zahradkarov to by bolo velmi neprijemne . Ale ked clovek hlada graficky design a najde ho - je to bezcharakterne? Pre porovnanie cas straveny na stranke je cca. 4,5 min a prezrie si uzivatel 6,5 podstranky a vacsinou sa konci na kontaktoch. Ako mozno to svedci o mojej bezcharakternosti, ale keby boli stranky az take nepouzitelne pre toho co ich vyhlada asi by boli tieto udaje ine.
Prosím ťa viac mi nepíš súkromné správy - ak niečo chceš, tak to napíš sem.

To je argument? Že sa to používa bežne? Vieš aj tí šoféri čo sa bezohľadne predbiehajú, aj to sa deje bežne. No napriek tomu sa nezačnem aj tak správať (šoférovať). Taktiež viem o takýchto praktikách na webe, no napriek tomu ich nepoužijem. Jednak je to svinstvo, ktorým bezohľadne a špinavo predbiehaš ostatných... a ak ti na to prídu, tak rád nebudeš...

Ty keď chceš ponúkať svoje služby, tak by mala byť tvoja stránka ako vzor... Ale ju nemáš ani validnú - máš tam viac chýb... zato ten trik s neviditeľným textom ťa napadol. Zakýmto spôsobom ďaleko nedôjdeš...

Žasnem ale nad tvojou bezhraničnou drzosťou... ešte aj tu si ideš tlačiť svoju reklamu.
Aendy
05.11.08,08:10
ok, chapem ze si neziadas SS odo mna , prajem prijemny den
Richard
05.11.08,08:25
Bastian, ja by som nezazlieval Andymu, že využíva nejaké SEO triky.
Inak tieto triky ak už neplatia, tak skoro nebudú (aspoň Google tak vyhlasuje), pretože je veľa špekulantov ktorí sa snažia pretlačiť svoje stránky dopredu a Google narozdiel od nich chce mať na prvých stránkach "prirodzené" výsledky, ktoré by mali byť najrelevantejšie.
Problém je v tom, že Google musí tiež využívať nejaké vzorce na to ako usporiada výsledky vyhľadávania. Tieto vzorce však nie sú umelá inteligencia, ale len suché pravidlá, ktoré nezaručia 100% výsledok. 100% to bude až vtedy keď to dokáže ošetriť presnú alternatívu toho čo vyhľadávam - čo tak skoro nebude.

Ak sa niekto snaží dostať na prvé miesta, tak sú dve možnosti SEO, alebo platená reklama.
SEO nie je podvod, je to využívanie možností ktoré existujú. Je to vlastne súťaž ako každá konkurencia. To že Google sa dá oblbnúť skrytým textom je chyba Google (ktorú napráva a napravuje).
Divné je že Google pohnútky naprávať tieto chyby nie sú lepšie vyhľadávanie, ale to že momentálne sa nabaľujú na SEO kadejaký poradcovia namiesto GOOGLE reklamy :-D
Takže Google sa skôr snaží eliminovať tieto špekulácie, pretože im to znižuje príjmy a ešte aj kazí výsledky vyhľadávania.

Nesúhlasím však s názorom že SEO je lepšie ako platená pozícia. Ide o to čo porovnávate. Ak sa Vám vráti platená reklama, t.j. máte dobrý ROI tak platená reklama je lepšie, lebo spoliehať sa na to že s pomocou SEO budete na prvej pozícii je veľmi premenlivé. Ak však nemáte dobrý komerčný model a investícia do reklamy sa nevráti, tak je lepšie SEO, pretože je to lacnejšia verzia a navyše Google reklama sa neustále predražuje kvôli väčšiemu dopytu.

Ja by som ešte jednu vec odporučil, ak chcete investovať do reklamy tak nezabudnite aj na portáli ako Porada.sk. Určite je to lacnejšia a efektívnejšia reklama ako bilboardy a dokonca ľuďom aj pomáha - nepriamo (prispieva na chod portálov, ktoré ľudia využívajú).
Billboardy nepomáhajú nikomu, skôr naopak - môžu spôsobovať napr. dopravné nehody.
Hlavný dôvod je však návratnosť investície (ROI) a tá je u internetovej reklamy omnoho lepšia. Len sa s tým treba pohrať.
Mám s tým osobnú skúsenosť, pomáham kamarátovi získavať klientov cez internet (nie na Porade) a za desatinu jeho marketingového rozpočtu mu získam 300% viac zákazníkov ako on cez klasickú reklamu (reklamné časopisy, billboardy atď.).

Dovolím si tvrdiť, že marketingové výdavky budú v budúcnosti omnoho nižšie a presadzovať sa budú len firmy s kvalitným tovarom a službám - vďaka internetu. Už čoskoro spustím nový portál, ktorý tomu tiež prispeje, momentálne vlastne už jeden beží. MOJSTYL.sk - nájdete tam dobré veci a firmy ich môžu propagovať za haliere - vidno však podľa oslovených firiem a ich marketingu, že im to ešte nedošlo. Skôr či neskor to však takto bude fungovať :)
Aendy
05.11.08,08:30
Richard, uplne s tebou suhlasim, keby ale tie "triky" nefungovali tak tam nie su , ved ale fakt by som to nebral ako podvod. to je o niecom inom ako som pisal vyssie. A taktiez suhlasim s tebou ze na slovensku je zatial online marketing v pleinakch, ale aj to bude a hlavne drzim palce s mojstyl.sk. ked uz to bude ozaj namakane - speje to k tomu, tak pridam odkaz z mojej stranky - zatial je tam porada. a este jednu vec k tej reklame na porade, podla mna uz len to ze tu clovek zverejni svoj nazor je reklama, a dufam ze je pochipitelne a hladam sa to da spravit, ak mam clanok na svojom webe co je k teme mozem nan odkazat, ale ak nie, staci to dat do pravidiel a nebudem to robit, ja len ze pisat alebo kopiraovat co niekde je nie je moc dobre, a je to zbytocne
Bastian
05.11.08,08:33
Bastian, ja by som nezazlieval Andymu, že využíva nejaké SEO triky.
Inak tieto triky ak už neplatia, tak skoro nebudú (aspoň Google tak vyhlasuje), pretože je veľa špekulantov ktorí sa snažia pretlačiť svoje stránky dopredu a Google narozdiel od nich chce mať na prvých stránkach "prirodzené" výsledky, ktoré by mali byť najrelevantejšie.
Problém je v tom, že Google musí tiež využívať nejaké vzorce na to ako usporiada výsledky vyhľadávania. Tieto vzorce však nie sú umelá inteligencia, ale len suché pravidlá, ktoré nezaručia 100% výsledok. 100% to bude až vtedy keď to dokáže ošetriť presnú alternatívu toho čo vyhľadávam - čo tak skoro nebude.

Ak sa niekto snaží dostať na prvé miesta, tak sú dve možnosti SEO, alebo platená reklama.
SEO nie je podvod, je to využívanie možností ktoré existujú. Je to vlastne súťaž ako každá konkurencia. To že Google sa dá oblbnúť skrytým textom je chyba Google (ktorú napráva a napravuje).
Divné je že Google pohnútky naprávať tieto chyby nie sú lepšie vyhľadávanie, ale to že momentálne sa nabaľujú na SEO kadejaký poradcovia namiesto GOOGLE reklamy :-D
Takže Google sa skôr snaží eliminovať tieto špekulácie, pretože im to znižuje príjmy.

Nesúhlasím však s názorom že SEO je lepšie ako platená pozícia. Ide o to čo porovnávate. Ak sa Vám vráti platená reklama, t.j. máte dobrý ROI tak platená reklama je lepšie, lebo spoliehať sa na to že s pomocou SEO budete na prvej pozícii je veľmi premenlivé. Ak však nemáte dobrý komerčný model a investícia do reklamy sa nevráti, tak je lepšie SEO, pretože je to lacnejšia verzia a navyše Google reklama sa neustále predražuje kvôli väčšiemu dopytu.

Ja by som ešte jednu vec odporučil, ak chcete investovať do reklamy tak nezabudnite aj na portáli ako Porada.sk. Určite je to lacnejšia a efektívnejšia reklama ako bilboardy a dokonca ľuďom aj pomáha - nepriamo (prispieva na chod portálov, ktoré ľudia využívajú).
Billboardy nepomáhajú nikomu, skôr naopak - môžu spôsobovať napr. dopravné nehody.
Hlavný dôvod je však návratnosť investície (ROI) a tá je u internetovej reklamy omnoho lepšia. Len sa s tým treba pohrať.
Mám s tým osobnú skúsenosť, pomáham kamarátovi získavať klientov cez internet (nie na Porade) a za desatinu jeho marketingového rozpočtu mu získam 300% viac zákazníkov ako on cez klasickú reklamu (reklamné časopisy, billboardy atď.).

Dovolím si tvrdiť, že marketingové výdavky budú v budúcnosti omnoho nižšie a presadzovať sa budú len firmy s kvalitným tovarom a službám - vďaka internetu. Už čoskoro spustím nový portál, ktorý tomu tiež prispeje, momentálne vlastne už jeden beží. MOJSTYL.sk - nájdete tam dobré veci a firmy ich môžu propagovať za haliere - vidno však podľa oslovených firiem a ich marketingu, že im to ešte nedošlo. Skôr či neskor to však takto bude fungovať :)
Richard pre mňa je to špinavý trik, lebo tam natlačí na seba viac neviditeľného textu - kľúčových slov v rôznych tvaroch, ktorý mu zatiaľ zabezpečuje vynikajúce umiestnenie. S ostatným čo píšeš súhlasím. Ja si tiež platím reklamu a je to cítiť - oplatí sa to. Potom si ale vezmi takýchto chytrákov, čo sa špekulantským spôsobom chcú predbehnúť...
Richard
05.11.08,09:01
Nuž podľa mňa je to využívanie možností a súťaž. Nie sú to nelegálne možnosti. Aj ty keď si čo i len trochu upravíš web (aj ja to robím na Porade), tak aby bol lepšie vyhľadateľný tak robíš to isté. Či už je to použitie skrytého textu, alebo alt - je to finta ako finta. Kde nájdeš hranice čo je správne a čo nie?
Jednoducho využívaš poznatky vo svoj prospech. Nikto zasa využíva peniaze, meno, pozíciu na trhu. Niekto má viac peňazí niekto menej. Niekto má viac poznatkov, niekto menej. Niekomu stačí že je herecká hviezda a môže predávať svoj parfém...
luigi72
05.11.08,09:25
Ty si riadny odborník...
.stext 1px :D

Celé tvoje SEO majstrovstvo sa zakladá na klamstve. Pritom na tvojom webe píšeš, že si treba dávať pozor na nekorektných expertov, ktorí ponúkajú triky... Čo je podľa teba to tvoje neviditeľné písmo o veľkosti 1px?

Vďaka čomu sa tak dobre zobrazuje tvoja stránka? Je to seriózne? Keď si niekto vytvorí peknú, funkčnú, obsahom hodnotnú a ešte k tomu aj validnú stránku a ty ho svojim špinavým ťahom predbehneš? Pre mňa je to svinstvo I.triedy. A ešte k tomu si tu robíš reklamu a ideš tu radiť...

Layout máš vytvorený pomocou tabuliek, chýbajú ti alt texty, title máš pridlhý... stránku nemáš validnú (nie je v súlade s deklaráciou). Validátor tam našiel 37 chýb... pritom je to jednoduchá stránka - dalo by sa to zvládnuť ľavou zadnou... hlavne keď sa tým živíš.

Odporúčam všetkým nech si pozrú na jeho stránke spodnú lištu - alebo skôr čo sa tvári ako lišta. Sú to husto na seba natlačené kľúčové slová o veľkosti 1px.

Doteraz som mal dobrú mienku o Aendy, lebo z hľadiska grafiky to uňho vyzeralo veľmi dobre, ale toto!!! Teraz prvýkrát som pozrel jeho novú stránku a toto by som v živote nebol pomyslel! Je to veľmi podlý trik, seriózny webmaster takéto nepoužíva!


Nuž podľa mňa je to využívanie možností a súťaž. Nie sú to nelegálne možnosti. ??? Aj ty keď si čo i len trochu upravíš web (aj ja to robím na Porade), tak aby bol lepšie vyhľadateľný tak robíš to isté. Či už je to použitie skrytého textu, alebo alt - je to finta ako finta. Kde nájdeš hranice čo je správne a čo nie?
Jednoducho využívaš poznatky vo svoj prospech. Nikto zasa využíva peniaze, meno, pozíciu na trhu. Niekto má viac peňazí niekto menej. Niekto má viac poznatkov, niekto menej. Niekomu stačí že je herecká hviezda a môže predávať svoj parfém...

Nie je finta ako finta, lebo neviditeľný text nie je korektný. Alt tag je normálny html tag. Bežne sa používa v korektnom SEO, ale neviditeľný text je podvod. Vieš prečítať 1px text?
Aendy
05.11.08,09:35
Doteraz som mal dobrú mienku o Aendy, lebo z hľadiska grafiky to uňho vyzeralo veľmi dobre, ale toto!!! Teraz prvýkrát som pozrel jeho novú stránku a toto by som v živote nebol pomyslel! Je to veľmi podlý trik, seriózny webmaster takéto nepoužíva!



Nie je finta ako finta, lebo neviditeľný text nie je korektný. Alt tag je normálny html tag. Bežne sa používa v korektnom SEO, ale neviditeľný text je podvod. Vieš prečítať 1px text?
Luigi - ako richard skor uviedol, toto riesenie nie je dlhodobe, a takisto je to o vyuzivani schopnosti a moznosti, povedzte mi nie je podly trik ze Vam na azete zasielaju rozne reklamne RP , posty a pod? tam je to o peniazoch, zaplatia tak Vas obtazuju. Vyuzivaju financie na to aby Vas prilakali, a podla mna je to na kazdeho osobnom nazore. Niekto ma financie a niekto PODLE triky. ale ako pisem vyssie PODLE by bolo keby to nezodpovedalo obsahu, ale len tak medzi nami , vsimol si niekto tie zaujimave rozne okna textu na roznych portaloch ako najnovsie pridane odkazy a pod. to je tiez len trik a pouziva sa. a podla mna je o dost podlejsi sposob roznych celooknovych reklam ktore mozete zavriet az ked si cele pozriete aby ste sa dostali k emailu napriklad na nejakom portali a pod. Tato moja podlost nikoho neobtazuje a nezavadza
Aendy
05.11.08,09:41
A myslim ze zakladatelku tejto temy nezaujima tato nasa debata

Este raz pisem - SEO je lacnejsie ale treba sa on starat, AdWords je rychlo zaobstaratelne, ale casto aj tazsie kotrolovatelne. Najlepsia je kombinacia viacerych prvkov.
luigi72
05.11.08,10:05
Luigi - ako richard skor uviedol, toto riesenie nie je dlhodobe, a takisto je to o vyuzivani schopnosti a moznosti, povedzte mi nie je podly trik ze Vam na azete zasielaju rozne reklamne RP , posty a pod? tam je to o peniazoch, zaplatia tak Vas obtazuju. Vyuzivaju financie na to aby Vas prilakali, a podla mna je to na kazdeho osobnom nazore. Niekto ma financie a niekto PODLE triky. ale ako pisem vyssie PODLE by bolo keby to nezodpovedalo obsahu, ale len tak medzi nami , vsimol si niekto tie zaujimave rozne okna textu na roznych portaloch ako najnovsie pridane odkazy a pod. to je tiez len trik a pouziva sa. a podla mna je o dost podlejsi sposob roznych celooknovych reklam ktore mozete zavriet az ked si cele pozriete aby ste sa dostali k emailu napriklad na nejakom portali a pod. Tato moja podlost nikoho neobtazuje a nezavadza

S odosielaním reklám na svoj e-mail napr. z azetu každý súhlasil. Nechces ich, môžeš ich zrušiť.
"Najnovšie pridané..." na rôznych portáloch sú normálne funkčné odkazy, čitateľné a len upozorňujú na tieto veci.
Vyskakovacie okná -napriek tomu, že obťažujú- musia musia byť vypnuteľné alebo aspoň zmenšiteľné, aby neprekážali. Je to také rozumné pravidlo.

Ale neviditeľný text neprináša žiadne informácie pre užívateľa, slúži len a len na dosiahnutie lepších výsledkov vo vyhľadávačoch. Namiesto toho, aby si mal kľúčové slová v potrebných množstvách v textoch na svojich podstránkach, namiesto toho, aby si vytváral spätné linky na svoj web, namiesto toho, aby si spravil beztabuľkový layout, skrátka namiesto toho, aby si optimalizoval všetky onpage a offpage faktory, si sa priklonil k takémuto podlému triku - zakázanej techniky optimalizácie. A neospravedlňuje ťa ani to, že tam máš len svoje kľúčové slová.
Toto považujem za nefér voči ostatným webmasterom, ktorí sa snažia legálnymi optimalizačnými prostriedkami dosiahnuť lepšie výsledky vo vyhľadávačoch pre seba aj pre svojich klientov.

Odporúčam popozerať smernice pre webmasterov (Webmaster Guidelines 2007).

Zhrnutie smernice kvality:

* Vytvárajte stránky pre používateľov a nie pre prieskumové stroje, ktoré nezavádzajte. Nesnažte sa im prezentovať iný typ stránky (cloaking).
* Vyhýbajte sa trikom, ktoré zvyšujú umiestnenie stránky vo výsledkoch vyhľadávania.
* Vyhýbajte sa pochybným návodom na zvýšenie PageRanku. Môže to vyvolať presne opačný účinok.
* Nevyužívajte neautorizované programy na registráciu stránok a kontrolu rankingu (napr. WebPosition Gold™).
* Vystríhajte sa použitia skrytého textu alebo skrytých spojení.
* Nepoužívajte cloaking alebo redirect.
* Nepoužívajte stránky s nerelevantnými slovami.
* Na stránkach prezentujte obsah, ktorý je pridanou hodnotou pre používateľa a motivuje ho k opätovnej návšteve Vašej stránky.

Otázka: ako by si optimalizoval svoju stránku potom, keby som ja spravil akože background zo samých kľúčových slov s veľkosťou 1px (normálny text, absolútna pozícia, z-index, aby to bolo krásne ako podklad)? Mal by som milióny neviditeľných kľúčových slov a bol by som najrelevantnejším odkazom vo vyhľadávačoch :) Pridal by si aj ty potom ešte viac neviditeľných kľúčových slov? A keby každý to takto robil? Kam by sme dospeli?!
slabikar
05.11.08,10:18
Odporúčam všetkým nech si pozrú na jeho stránke spodnú lištu - alebo skôr čo sa tvári ako lišta. Sú to husto na seba natlačené kľúčové slová o veľkosti 1px.

poprosim o vysvetlenie v com je podstata svinstva ze tam ma tie klucove slova? totizto som uz o tom od niekoho pocul ze tak to niektori robia a som prekvapeny, ze je to svinstvo. staci mi rozumne vysvetlenie
luigi72
05.11.08,10:22
Tí, čo to robia, porušujú pravidlá. Stačí takéto vysvetlenie?

Ak nie, pozri vyššie môj príspevok.;)
Aendy
05.11.08,10:29
S odosielaním reklám na svoj e-mail napr. z azetu každý súhlasil. Nechces ich, môžeš ich zrušiť.
"Najnovšie pridané..." na rôznych portáloch sú normálne funkčné odkazy, čitateľné a len upozorňujú na tieto veci.
Vyskakovacie okná -napriek tomu, že obťažujú- musia musia byť vypnuteľné alebo aspoň zmenšiteľné, aby neprekážali. Je to také rozumné pravidlo.

Ale neviditeľný text neprináša žiadne informácie pre užívateľa, slúži len a len na dosiahnutie lepších výsledkov vo vyhľadávačoch. Namiesto toho, aby si mal kľúčové slová v potrebných množstvách v textoch na svojich podstránkach, namiesto toho, aby si vytváral spätné linky na svoj web, namiesto toho, aby si spravil beztabuľkový layout, skrátka namiesto toho, aby si optimalizoval všetky onpage a offpage faktory, si sa priklonil k takémuto podlému triku - zakázanej techniky optimalizácie. A neospravedlňuje ťa ani to, že tam máš len svoje kľúčové slová.
Toto považujem za nefér voči ostatným webmasterom, ktorí sa snažia legálnymi optimalizačnými prostriedkami dosiahnuť lepšie výsledky vo vyhľadávačoch pre seba aj pre svojich klientov.

Odporúčam popozerať smernice pre webmasterov (Webmaster Guidelines 2007).

Zhrnutie smernice kvality:

* Vytvárajte stránky pre používateľov a nie pre prieskumové stroje, ktoré nezavádzajte. Nesnažte sa im prezentovať iný typ stránky (cloaking).
* Vyhýbajte sa trikom, ktoré zvyšujú umiestnenie stránky vo výsledkoch vyhľadávania.
* Vyhýbajte sa pochybným návodom na zvýšenie PageRanku. Môže to vyvolať presne opačný účinok.
* Nevyužívajte neautorizované programy na registráciu stránok a kontrolu rankingu (napr. WebPosition Gold™).
* Vystríhajte sa použitia skrytého textu alebo skrytých spojení.
* Nepoužívajte cloaking alebo redirect.
* Nepoužívajte stránky s nerelevantnými slovami.
* Na stránkach prezentujte obsah, ktorý je pridanou hodnotou pre používateľa a motivuje ho k opätovnej návšteve Vašej stránky.

Otázka: ako by si optimalizoval svoju stránku potom, keby som ja spravil akože background zo samých kľúčových slov s veľkosťou 1px (normálny text, absolútna pozícia, z-index, aby to bolo krásne ako podklad)? Mal by som milióny neviditeľných kľúčových slov a bol by som najrelevantnejším odkazom vo vyhľadávačoch :) Pridal by si aj ty potom ešte viac neviditeľných kľúčových slov? A keby každý to takto robil? Kam by sme dospeli?!
Lugi - sorry ale ono aj keby spravis stranku s celym pozadim z tychto klucovych slov tak ti to nepomoze, keby ludia na tu stranku prisli a zavreli ju, nie si nic, ani pre google, ani pre nikoho, a ten skryty text, sa da kedykolvek odstranit, neviemv akej profesií posobis, ale skusal si niekedy spustit nove stranky a pod? keby to takto kazdy robil, tak to nema vyznam, tak ako stranky ktore len buduju spatne odkazy a nemaju ziadny iny obsah, a podobne. rozumies, vies pravnici napriklad hladaju medzeru v zakonoch aby ju mohli vyuzit v prospech svojho klienta, najde tam jeden nedostatok a sup si vonku, a pod. A to chcem vidiet ako povies tomu pravnikovi - co ta obhajuje, ze ale vy ste nasli medzierku co je divna, ono to normalne cez tu medzierku nejde a ty mu povies nie ja ten spor kludne prehram, len nevyuzite tu medzierku, ved to by nebolo fer, voci ostatnym co tu medzeru nenasli, vies je to velmi diskutabilne, ale pokial by obsah mojich stranok nepriviedol ludi na web, alebo by priviedol do casu a oni by stranku zatvorili, boli by na nej 5 sek. a neklikli inam, tak mozem mat aj xxxxxxxxxxxxxxxx milionov slov a bdue z toho vieme co - no predsa velke nic
Aendy
05.11.08,11:04
podstata "svinstva" je ze google to nevie rozlisit a niekto to vyuziva vo svoj prospech
slabikar
05.11.08,11:09
podla mna to nie je svinstvo. ved to je to iste ako ked niekto zapocuje v TV reklame ze nieco stoji 1 Sk a neinformuje sa blizsie o podmienkach nakupu za tu sumu, ale rovno si to kupi a potom zisti ze sa zaviazal este na to a to za dalsie peniaze. to je hlupost ludi, nie svinstvo
Aendy
05.11.08,11:21
ano je to o niecom podobnom, a ta za 1sk cloveka zavadza, ale to ze das do google graficke studio a vybehne ti graficke studio, tak to je ozaj svinstvo, vsak :) a presne o to ide, kazdy mame snahu ziskat zakaznika, navstevnika stranky a pod. a kazdy to riesi po svojom tak neviem preco poukazujete na svinstvo ktore je jednym zo sposobov, a pritom NEZAVÁDZA!!! ako reklama mobil za korunu, a google ma vlastne procesy podla ktorych vyhodnocuje poradie odkazov a ako si kto prilepsi no niekto zaplati a niekto to urobi inak, priznavam je to trik a?
Bastian
05.11.08,12:03
poprosim o vysvetlenie v com je podstata svinstva ze tam ma tie klucove slova? totizto som uz o tom od niekoho pocul ze tak to niektori robia a som prekvapeny, ze je to svinstvo. staci mi rozumne vysvetlenie

Na jeho webe (viditeľnom obsahu) nie je koncentrácia tých slov taká, akú má nahustenú v tom nečitateľnom 1px schovanom texte. V tom je to svinstvo. Ostatní ľudkovia sa môžu snažiť, môžu si prepracovať web ako chcú... príde jeden takýto a drzo sa zaradí nad neho. Chápeš alebo ešte stále nie? A ostatní chudáci nech si platia za prvé priečky, nie? Veď sú len málo "šikovný" podľa teba. Je to dostatočne rozumné vysvetlenie?

Pre mňa je to absolútne to isté, ako keď sa niektorí šoféri-darebáci nezaradia do radu, nečakajú... ale sa nasilu natlačia dopredu radu. Pre mňa je to nechutný spôsob, ktorým dáva takýto človek najavo, že je niečo viac...

Vôbec to podľa mňa nie je o šikovnosti. Ale o pocite nadradenosti, že pre niekoho platia iné pravidlá - resp. že sa nemusí riadiť žiadnymi pravidlami. Richard, pre teba je taký šofér, ktorý sa neradí do rady ale všetkých nadrzo predbieha iba šikovný? A nezdá sa Ti to nefér z hladiska tých, čo si draho platia za prvé priečky? Naozaj to vnímaš ako šikovnosť? Takže už len treba vyhlásiť súťaž, kto urobí čo "najšikovnejší" trik... to bude podívaná:).
luigi72
05.11.08,12:04
ano je to o niecom podobnom, a ta za 1sk cloveka zavadza, ale to ze das do google graficke studio a vybehne ti graficke studio, tak to je ozaj svinstvo, vsak :) a presne o to ide, kazdy mame snahu ziskat zakaznika, navstevnika stranky a pod. a kazdy to riesi po svojom tak neviem preco poukazujete na svinstvo ktore je jednym zo sposobov, a pritom NEZAVÁDZA!!! ako reklama mobil za korunu, a google ma vlastne procesy podla ktorych vyhodnocuje poradie odkazov a ako si kto prilepsi no niekto zaplati a niekto to urobi inak, priznavam je to trik a?

Ja stojím za svojimi slovami a môj názor je nemenný: zakázané techniky by sa nemali používať. Prečo neoptimalizuješ tak, aby si mohol ukázať, že aj bez podlých trikov si na prvých miestach?
Mne nevadí to, že keď dám vyhľadať grafické štúdio a seo optimalizáciu, tak vybehne tvoje grafické štúdio, ale to, že možno je ďalších 20 firiem s podobným zameraním ako to tvoje a ty ich predbehneš len kvôli tomu, že máš 500 až 1000 kľúčových slov 1-pixelovým písmom na každej podstránke.

Otázka pre Aendy: Keby som bol tvojim zákazníkom a nechcel by som tam ten "sivý pásik" dole, prípadne by som chcel dajaký "kompaktnejší" design, kde by si nevedel ukryť tie 1-pixelové kľúčové slová, ako by si optimalizoval moju stránku, aby som bol taký istý "úspešný" v google ako ty?
Bastian
05.11.08,12:12
Lugi - sorry ale ono aj keby spravis stranku s celym pozadim z tychto klucovych slov tak ti to nepomoze, keby ludia na tu stranku prisli a zavreli ju, nie si nic, ani pre google, ani pre nikoho, a ten skryty text, sa da kedykolvek odstranit, neviemv akej profesií posobis, ale skusal si niekedy spustit nove stranky a pod? keby to takto kazdy robil, tak to nema vyznam, tak ako stranky ktore len buduju spatne odkazy a nemaju ziadny iny obsah, a podobne. rozumies, vies pravnici napriklad hladaju medzeru v zakonoch aby ju mohli vyuzit v prospech svojho klienta, najde tam jeden nedostatok a sup si vonku, a pod. A to chcem vidiet ako povies tomu pravnikovi - co ta obhajuje, ze ale vy ste nasli medzierku co je divna, ono to normalne cez tu medzierku nejde a ty mu povies nie ja ten spor kludne prehram, len nevyuzite tu medzierku, ved to by nebolo fer, voci ostatnym co tu medzeru nenasli, vies je to velmi diskutabilne, ale pokial by obsah mojich stranok nepriviedol ludi na web, alebo by priviedol do casu a oni by stranku zatvorili, boli by na nej 5 sek. a neklikli inam, tak mozem mat aj xxxxxxxxxxxxxxxx milionov slov a bdue z toho vieme co - no predsa velke nic

Však o tom to je, že takéto praktiky využívajú iba ľudia, čo majú ostatných za blbcov, ktorých treba predbehnúť takýmito "šikovnými" ťahmi.

A jedna otázočka? Keď sa pozeráš na svoju stránku pociťuješ hrdosť?
Ale asi áno, keď tu ideš ešte argumentovať a točiť...
slabikar
05.11.08,12:12
Na jeho webe (viditeľnom obsahu) nie je koncentrácia tých slov taká, akú má nahustenú v tom nečitateľnom 1px schovanom texte. V tom je to svinstvo. Ostatní ľudkovia sa môžu snažiť, môžu si prepracovať web ako chcú... príde jeden takýto a drzo sa zaradí nad neho. Chápeš alebo ešte stále nie? A ostatní chudáci nech si platia za prvé priečky, nie? Veď sú len málo "šikovný" podľa teba. Je to dostatočne rozumné vysvetlenie?

ved on sa snazil prepracovat normalnym sposobom na prve priecky. preco by som mal platit za sluzby, ktore si viem sam spravit?



Pre mňa je to absolútne to isté, ako keď sa niektorí šoféri-darebáci nezaradia do radu, nečakajú... ale sa nasilu natlačia dopredu radu. Pre mňa je to nechutný spôsob, ktorým dáva takýto človek najavo, že je niečo viac...

problem nie je v tom soferovi-darebakovi, ale v ludoch ktori ho pustia pred seba, ja osobne na takych darebakoch zvysoka SE*IEM a nech sa tlaci jak chce, aj tak ho nepustim



Vôbec to podľa mňa nie je o šikovnosti. Ale o pocite nadradenosti, že pre niekoho platia iné pravidlá - resp. že sa nemusí riadiť žiadnymi pravidlami.Takže už len treba vyhlásiť súťaž, kto urobí čo "najšikovnejší" trik... to bude podívaná:).


je to sikovnost, v dnesnom svete je cenena. nadradenost je uplne nieco ine. budem rad, ak bude sutaz o najsikovnejsi trik, za taketo triky sa draho plati a ked tu budu zadarmo, budem len rad
Bastian
05.11.08,12:21
Luigi - ako richard skor uviedol, toto riesenie nie je dlhodobe, a takisto je to o vyuzivani schopnosti a moznosti, povedzte mi nie je podly trik ze Vam na azete zasielaju rozne reklamne RP , posty a pod? tam je to o peniazoch, zaplatia tak Vas obtazuju. Vyuzivaju financie na to aby Vas prilakali, a podla mna je to na kazdeho osobnom nazore. Niekto ma financie a niekto PODLE triky. ale ako pisem vyssie PODLE by bolo keby to nezodpovedalo obsahu, ale len tak medzi nami , vsimol si niekto tie zaujimave rozne okna textu na roznych portaloch ako najnovsie pridane odkazy a pod. to je tiez len trik a pouziva sa. a podla mna je o dost podlejsi sposob roznych celooknovych reklam ktore mozete zavriet az ked si cele pozriete aby ste sa dostali k emailu napriklad na nejakom portali a pod. Tato moja podlost nikoho neobtazuje a nezavadza

Je úplne jedno či je krátkodobé alebo dlhodobé. Špinavým spôsobom predbiehaš ostatných - tak to je.

Ešte ťa nenapadlo, prečo to nerobí 10x toľko ľudí? Myslíš si, že je to naozaj iba o tvojej "šikovnosti"?

Tá tvoja podlosť posúva ostatných dole pod teba. Ty naozaj neobťažuješ... ty sa drzo nasilu predbiehaš.
luigi72
05.11.08,12:25
Nehovoriac o tom, Aendy, že tam nemáš len relevantné kľúčové slová. Alebo ako vysvetlíš
agentura bratislava, agentura cz, agentura sk, agentúra reklama, alfa reklama, auto reklama diskusia, badvertising, agentura bratislava, agentura cz, agentura sk, agentúra reklama, alfa reklama, auto reklama diskusia, it poradenstvo, marketing na slovensku, marketing nitra, marketing obchodu, marketing predaja, marketing servis, marketing sk, marketing služieb, marketing trnava, marketing univerzít, marketingove poradenstvo, marketingové poradenstvo, marktforschung, najlepsia reklama, najlepšia reklama, obchod a marketing, odborné poradenstvo, personálne poradenstvo, podnikateľské poradenstvo, poradenská, poradenské, poradenstva, poradenstvo, poradenstvo com, poradenstvo košice, reklamna agentura pre deti, ako tvorit web stranky, antenna web design, antenna web design studio, beautiful web design, best web design, best webdesign, bulletproof web design, design, do web stranky, flash web design, for webdesign, free web design, free web stranky, free webdesign, html design, html layout, html stranky, kurz tvorba www, na tvorbu web stranky, na tvorbu webstránok, na vytvorenie web stranky, na web stranky, na webdesign, najlepsie web stranky, of beautiful web design, open source web design ,prekladac stranok
a ďalšie takéto slová, ktoré sa v hojnom počte opakujú?
Bastian
05.11.08,12:32
A myslim ze zakladatelku tejto temy nezaujima tato nasa debata

Este raz pisem - SEO je lacnejsie ale treba sa on starat, AdWords je rychlo zaobstaratelne, ale casto aj tazsie kotrolovatelne. Najlepsia je kombinacia viacerych prvkov.
Ako pekne o tom hovoríš - treba sa starať... :D

Akú máš ty kombináciu? Zastaralé metódy, chyby na stránke, špinavé praktiky?
luigi72
05.11.08,12:32
ved on sa snazil prepracovat normalnym sposobom na prve priecky. preco by som mal platit za sluzby, ktore si viem sam spravit?

Mýliš sa, toto, čo on robí, nie je normálny spôsob.



problem nie je v tom soferovi-darebakovi, ale v ludoch ktori ho pustia pred seba, ja osobne na takych darebakoch zvysoka SE*IEM a nech sa tlaci jak chce, aj tak ho nepustim

Vidíš, tak prečo by mali SEO experti a ostatní webmastri tolerovať jeho vyčínanie na webe?!



je to sikovnost, v dnesnom svete je cenena. nadradenost je uplne nieco ine. budem rad, ak bude sutaz o najsikovnejsi trik, za taketo triky sa draho plati a ked tu budu zadarmo, budem len rad

Tento jeho "trik" je už roky všeobecne známy a je nekorektný, ba aj zakázaný, totálne neprofesionálny. Aj tvorcovia webu by sa mali riadiť podľa štandardov a predpisov.



Odpoveď je v citáte modrými písmenami.
Bastian
05.11.08,12:35
podstata "svinstva" je ze google to nevie rozlisit a niekto to vyuziva vo svoj prospech
Nie nie tu nejde o to, že ty robíš podvod na google. Ide tu hlavne o to, že ty máš za debilov ostatných poctivých majiteľov a tvorcov stránok.
Bastian
05.11.08,12:38
podla mna to nie je svinstvo. ved to je to iste ako ked niekto zapocuje v TV reklame ze nieco stoji 1 Sk a neinformuje sa blizsie o podmienkach nakupu za tu sumu, ale rovno si to kupi a potom zisti ze sa zaviazal este na to a to za dalsie peniaze. to je hlupost ludi, nie svinstvo
Úplne nevhodný príklad.

Práve Aendy má za hlupákov ostatných.
Bastian
05.11.08,12:43
ano je to o niecom podobnom, a ta za 1sk cloveka zavadza, ale to ze das do google graficke studio a vybehne ti graficke studio, tak to je ozaj svinstvo, vsak :) a presne o to ide, kazdy mame snahu ziskat zakaznika, navstevnika stranky a pod. a kazdy to riesi po svojom tak neviem preco poukazujete na svinstvo ktore je jednym zo sposobov, a pritom NEZAVÁDZA!!! ako reklama mobil za korunu, a google ma vlastne procesy podla ktorych vyhodnocuje poradie odkazov a ako si kto prilepsi no niekto zaplati a niekto to urobi inak, priznavam je to trik a?
Netrep tu koniny o mobile za korunu. Odporným spôsobom sa predbiehaš a ešte sa tu aj nadrapuješ a hráš sa na šikovného. Nečudoval by som sa, keby sa tvoja konkurencia naštvala a ozvala...

Dobre vieš, že neodrbávaš google ale ostatných ľudí, nad ktorými sa zobrazuješ vďaka špinavosti.
Bastian
05.11.08,13:04
ved on sa snazil prepracovat normalnym sposobom na prve priecky. preco by som mal platit za sluzby, ktore si viem sam spravit?
Takže podľa teba je normálne, že ak sa nedarí niekomu dosiahnuť úspech - lebo nie je schopný to dosiahnuť poctivou prácou - tak by mal siahnuť na takéto praktiky? A tiež všetci športovci, ktorý sa dlho snažia ale nedosahujú žiadané výsledky, mali by siahnuť na špinavé praktiky?



problem nie je v tom soferovi-darebakovi, ale v ludoch ktori ho pustia pred seba, ja osobne na takych darebakoch zvysoka SE*IEM a nech sa tlaci jak chce, aj tak ho nepustim
Ja neviem kde ty žiješ, ale ja často vidím takých "šoférov", ktorí idú aj cez mŕtvoly... Osobne sa mi viackát stalo, že sa predo mňa hlava nehlava drzo natisli. Urobili to takým spôsobom, že mi skoro oškreli auto. Neboj sa ja nepatrím k tým čo nevedia povedať "STAČILO" - raz ma jeden tak nahneval (syn sa kvôli nemu skoro zranil), že som ho vytiahol z auta a vysvetlil som mu pár vecí... Problém je v drzosti niektorých ľudí. Aendy patrí medzi takých (asi aj ty keď obhajuješ také správanie).


je to sikovnost, v dnesnom svete je cenena. nadradenost je uplne nieco ine. budem rad, ak bude sutaz o najsikovnejsi trik, za taketo triky sa draho plati a ked tu budu zadarmo, budem len rad
Je to špinavosť... ktorú si ja určite necením. Povedz o čom to je, keď niekto špinavým ťahom predbehne ostatných? O pocite nadradenosti - takto to vyzerá, keď si niekto o sebe začne myslieť, že si môže dovoliť hocičo.
Aendy
05.11.08,16:03
Pisem uz poslednu reakciu, pretoze tato debata je o drzych vodicoch co sa predbiehaju. Soferujem kazdy den do prace a z prace v peknych kolonach, a idem pekne v rade s ostatnymi, ked sa nejaky domaci pcha dopredu nepustam, aspon sa snazim, zial niekomu zjavne na jeho zivote nezalezi a na mojom aute uz vobec nie, ked vidim ze nie je domaci, tak ho pustim, lebo su miesta, kde sa do toho pruhu clovek musi dostat, aby nebrzdil pruh, ktory nejde jeho smerom . Takze nepatrim medzi tych co chodia na cervenu a zasadne musia byt prvy a pred kazdym. Taktiez netrpim ziadnym komplexom menejcennosti, neukazujem na inych prstom a tiez nezavidim. Zhrnul by som to ze som celkom normalny, a este jedna vec nevychvalujem sa.

K reakcií na ten pasik - na ziadnom webe ktory sa u nas robil, nie je. My si mozeme dovolit riskovat aj penalizaciu, nasi zakaznici nie.

A ja nemam pocit ze niekto co si moze dovolit AdWords je nado mna nadradeny, takisto ak je jeho odkaz v Googli nad mojim, mne to spat dá, a nepovazujem ho za nadradeného a necitim voci nemu nejaku nevrazivost, a takisto si vypocujem jeho nazor a posudim, a zoberiem si z neho co si myslim.

A vobec nikto sa tu nenadrapuje - alebo ja istotne nie, a nikde som ani nepisal, ze aha aku mam poziciu v googli, alebo aha ako som to urobil.
Nechvalil som sa vobec s nejakou poziciou na googli. Napisal som uplne obycajny prispevok o tom ze si myslim ze AdWords je tazsie kontrolovatelny a casom nakladnejsi ako SEO. Nic viac, to co tu rozprudil Bastian, je jeho zasluha, a takisto som nikde nepisal ze som odbornikom na SEO. A zial asi ani nebudem, pretoze nemozeme vediet kazdy vsetko a ak tak to aj tak vyzera. A pokial by sa na mna niekto obratil so SEO - odporucim ho kompetentejsim partnerom o ktorych viem ze su odbornikmi.

Toto bol prispevok do debaty, nejde o ziadnu obhajobu, ale uz nemam sil stale dookola pisat to iste.

A poznámka : Bastian si šikovný keď si si to všimol, ja osobne neviem ci len tak na prvy pohlad by som to videl
Filip Glasa
06.11.08,07:42
agentura bratislava, agentura cz, agentura sk, agentúra reklama, alfa reklama, auto reklama diskusia, badvertising, agentura bratislava, agentura cz, agentura sk, agentúra reklama, alfa reklama, auto reklama diskusia, it poradenstvo, marketing na slovensku, marketing nitra, marketing obchodu, marketing predaja, marketing servis, marketing sk, marketing služieb, marketing trnava, marketing univerzít, marketingove poradenstvo, marketingové poradenstvo, marktforschung, najlepsia reklama, najlepšia reklama, obchod a marketing, odborné poradenstvo, personálne poradenstvo, podnikateľské poradenstvo, poradenská, poradenské, poradenstva, poradenstvo, poradenstvo com, poradenstvo košice, reklamna agentura pre deti, ako tvorit web stranky, antenna web design, antenna web design studio, beautiful web design, best web design, best webdesign, bulletproof web design, design, do web stranky, flash web design, for webdesign, free web design, free web stranky, free webdesign, html design, html layout, html stranky, kurz tvorba www, na tvorbu web stranky, na tvorbu webstránok, na vytvorenie web stranky, na web stranky, na webdesign, najlepsie web stranky, of beautiful web design, open source web design ,prekladac stranok
Aendy sorry, ale toto ti podľa mňa ani nebude dlhodobo fungovať. Nezmyselne nacpať KW bez toho aby to bolo súčasťou textu a vôbec obsahu stránky je hlúposť a ani google na to neskočí.

Ešte dodám, že je velikánsky rozdiel v tom, či pri SEO využívam povolené a seriózne praktiky, alebo podobné takmer podvody:
http://www.blog.pxforce.com/seo-optimalizacia-stranok/black-hat-seo-ae%E2%80%9C-techniky-ktore-vam-pomozu-prec-z-google/
Aendy
06.11.08,08:14
Poznámka: uz su tam len tie co priamo suvisia s cinnostou
Bastian
06.11.08,09:02
Vlastne ty si tu napísal k celej veci iba toľko, že to je tvoja šikovnosť.


Pisem uz poslednu reakciu, pretoze tato debata je o drzych vodicoch co sa predbiehaju.
Ten príklad s arogantnými šoférmi je veľmi výstižný - preto som ho sem dal. Tí šoféri sa správajú tak isto. Drzo sa predbiehajú a potom sa ešte vedia cítiť ako šikovný.



...Takze nepatrim medzi tych co chodia na cervenu a zasadne musia byt prvy a pred kazdym. Taktiez netrpim ziadnym komplexom menejcennosti, neukazujem na inych prstom a tiez nezavidim.
Pravdaže na nikoho neukazuješ prstom, veď práve ty si ten kto sa drzo predbieha. To že nezávidíš ti neverím. Písal si, že si sa predtým pokúšal poctivým spôsobom umiestniť na predných priečkach, ale že sa ti nedarilo... Tak čo ťa nakoniec doviedlo k tomu, že si sa uchýlil k špinavým praktikám, aby si sa dopredu dostal?



...Zhrnul by som to ze som celkom normalny, a este jedna vec nevychvalujem sa.
Píšeš že si celkom normálny... Čo k tomu dodať? Asi len toľko, že je šťastie že nie každý je tak normálny ako ty. A že sa nevychvaluješ? Sa pozri čo si tu popísal... vlastne len to, že si iba šikovný.



K reakcií na ten pasik - na ziadnom webe ktory sa u nas robil, nie je. My si mozeme dovolit riskovat aj penalizaciu, nasi zakaznici nie.
Čo si tým chcel povedať? Že si vlastne férový, že zákazníkom nedopraješ to svinstvo? Sa uvedom človeče - tých zákazníkov získavaš práve tým špinavým ťahom... vďaka tomu sa zobrazuješ na vyšších pozíciach a aj vďaka tomu máš tých zákazníkov.



A ja nemam pocit ze niekto co si moze dovolit AdWords je nado mna nadradeny, takisto ak je jeho odkaz v Googli nad mojim, mne to spat dá, a nepovazujem ho za nadradeného a necitim voci nemu nejaku nevrazivost, a takisto si vypocujem jeho nazor a posudim, a zoberiem si z neho co si myslim..
Tak mi vysvetli prosím ťa, čo si si v duchu hovoril, keď si si dával ten neviditeľný text na web. No asi si sa cítil na to, že môžeš ostatných predbehnúť aj za cenu nečestného a špinavého "triku".



A vobec nikto sa tu nenadrapuje - alebo ja istotne nie, a nikde som ani nepisal, ze aha aku mam poziciu v googli, alebo aha ako som to urobil.
Nechvalil som sa vobec s nejakou poziciou na googli. Napisal som uplne obycajny prispevok o tom ze si myslim ze AdWords je tazsie kontrolovatelny a casom nakladnejsi ako SEO. Nic viac, to co tu rozprudil Bastian, je jeho zasluha, a takisto som nikde nepisal ze som odbornikom na SEO. A zial asi ani nebudem, pretoze nemozeme vediet kazdy vsetko a ak tak to aj tak vyzera. A pokial by sa na mna niekto obratil so SEO - odporucim ho kompetentejsim partnerom o ktorych viem ze su odbornikmi...
Bodaj by si sa s tým chválil... Bol si rád, že o tom nikto nevie. A veruže tu trepeš - podľa mňa človek čo používa špinavé praktiky by nemal radiť o SEO.



Toto bol prispevok do debaty, nejde o ziadnu obhajobu, ale uz nemam sil stale dookola pisat to iste.
A o čo ti ide keď nie o obhajobu? Veď sa len vykrúcaš...
Seriózny človek keď urobí nejakú hovadinu, tak sa nevykrúca, nevyhovára, nezdôvodňuje... iba povie pardon a zavre ústa. Pozri sa späť koľko si bol schopný tu napísať, aby si vlastne iba skonštatoval, že si iba šikovný.



...A poznámka : Bastian si šikovný keď si si to všimol, ja osobne neviem ci len tak na prvy pohlad by som to videl
Nie je to o mojej šikovnosti. Keď sami zdá, že niekto píše niečo zaujímavé, tak sa na to rád pozriem zblízka. Ty si tam písal o SEO, tak som sa pozrel na tvoju stránku, ako ju máš urobenú. Iba sa rád učím... Bol som prekvapený, keď som tam uvidel ten tvoj "trik".


Začínaš byť drzý človeče - na vojne nám kapitán hovorieval "nedráždi hada bosou nohou...;)" Mal by si sa doma zavrieť do izby a v kúte sa hanbiť za tie tvoje špinavé praktiky a za drzosť, že si to tu ešte chceš frajerským spôsobom obhájiť...
Richard
06.11.08,09:10
Bastian ty si sa do Aendyho riadne obul :-)

Podľa mňa je každé cielené SEO to isté ako skrytý text.
Každá SEO optimalizácia chce dosiahnuť len jedno: chcem byť medzi prvými a využijem k tomu algoritmy ktoré používa Google.

Google tvrdí teraz jedno, robte weby tak aby boli čo najlepšie pre užívateľa. S týmto súhlasím, ale potom prečo uprednostňuje tých so SEO optimalizáciou.
Každá SEO optimalizácia je nefér voči tým, ktorí si robia stránku tak aby bola čo najviac priateľská k svojmu užívateľovi.

Postupne Google speje k tomu, aby práve takéto stránky vyhodnocoval čo najlepšie.
Skrytý text bol nedostatkom Google, ktorý využívali rôzny SEO experti a špekulanti. Teraz to nevyužívajú len preto, lebo vedia že toto nie je cesta.

Inými slovami, Google musí prinútiť SEO špekulantov aby prestali špekulovať.
Až keď sa nebude hovoriť o SEO, teda o vyhľadávacej optimalizácii, ale o vytváraní stránok s čo najlepším úžitkom pre užívateľa, až potom môžeme jednotlivé SEO techniky začať označovať za podvody, chytračenie atď.

Predpokladám, že ešte nejaký čas sa bude konať nespravodlivosť vo výsledkoch vyhľadávania a to že budeme nadávať na tých čo robia optimalizáciu nám nepomôže.

Bastian, tvoje porovnávanie s drzými šoférmi nie je namieste. Títo šoféri totiž nedodržiavajú určené pravidlá a to je rozdiel.
Marketing je plný trikov, ktoré nie sú zakázané a bežne sa využívajú. Niektoré by som ja osobne zakázal. Pokiaľ však nie sú zakázané, tak musíme hľadať možnosti ako medzi nimi kľučkovať.

To že si niekto uvedie hluchý text (a bola to bežná prax pred niekoľkými rokmi), nemôžeme odsudzovať. Len Google môže penalizovať takéto správanie, pretože on si určuje výsledky vyhľadávania. Inak je každého vec čo na svojej webstránke má. Ak bude Google uprednostňovať pochybné weby (a to robil dokonca omnoho horším spôsobom keď uprednostňoval tzv. link farms), tak ho prestaneme využívať.
Ak bude Google uprednostňovať hluchý text, tak ti neostáva nič iné ako si ho tiež pridať na svoj web, ak nechceš aby uprednostnil niekoho iného voči tebe...

Ešte jedna vec sa mi nepáči. Google dáva na prvé priečky reklamné odkazy, ktoré si to môžu dovoliť - sú to tie najdrahšie pozície. Pôvodne dával reklamu len na bočnú lištu, dnes ich už má medzi prvými pozíciami. To tiež nie je ideálny stav s ktorým súhlasím. Na druhej strane, je to ich obchodný model a nikto nemôže čakať že budú robiť svoj vyhľadávač zadarmo.
Treba hľadať vždy správnu rovnováhu a časom sa všetko utrasie (akože som optimista).
Bastian
06.11.08,12:58
Bastian ty si sa do Aendyho riadne obul :-)

Podľa mňa je každé cielené SEO to isté ako skrytý text.
Každá SEO optimalizácia chce dosiahnuť len jedno: chcem byť medzi prvými a využijem k tomu algoritmy ktoré používa Google.

Google tvrdí teraz jedno, robte weby tak aby boli čo najlepšie pre užívateľa. S týmto súhlasím, ale potom prečo uprednostňuje tých so SEO optimalizáciou.
Každá SEO optimalizácia je nefér voči tým, ktorí si robia stránku tak aby bola čo najviac priateľská k svojmu užívateľovi.

Postupne Google speje k tomu, aby práve takéto stránky vyhodnocoval čo najlepšie.
Skrytý text bol nedostatkom Google, ktorý využívali rôzny SEO experti a špekulanti. Teraz to nevyužívajú len preto, lebo vedia že toto nie je cesta.

Inými slovami, Google musí prinútiť SEO špekulantov aby prestali špekulovať.
Až keď sa nebude hovoriť o SEO, teda o vyhľadávacej optimalizácii, ale o vytváraní stránok s čo najlepším úžitkom pre užívateľa, až potom môžeme jednotlivé SEO techniky začať označovať za podvody, chytračenie atď.

Predpokladám, že ešte nejaký čas sa bude konať nespravodlivosť vo výsledkoch vyhľadávania a to že budeme nadávať na tých čo robia optimalizáciu nám nepomôže.

Bastian, tvoje porovnávanie s drzými šoférmi nie je namieste. Títo šoféri totiž nedodržiavajú určené pravidlá a to je rozdiel.
Marketing je plný trikov, ktoré nie sú zakázané a bežne sa využívajú. Niektoré by som ja osobne zakázal. Pokiaľ však nie sú zakázané, tak musíme hľadať možnosti ako medzi nimi kľučkovať.

To že si niekto uvedie hluchý text (a bola to bežná prax pred niekoľkými rokmi), nemôžeme odsudzovať. Len Google môže penalizovať takéto správanie, pretože on si určuje výsledky vyhľadávania. Inak je každého vec čo na svojej webstránke má. Ak bude Google uprednostňovať pochybné weby (a to robil dokonca omnoho horším spôsobom keď uprednostňoval tzv. link farms), tak ho prestaneme využívať.
Ak bude Google uprednostňovať hluchý text, tak ti neostáva nič iné ako si ho tiež pridať na svoj web, ak nechceš aby uprednostnil niekoho iného voči tebe...

Ešte jedna vec sa mi nepáči. Google dáva na prvé priečky reklamné odkazy, ktoré si to môžu dovoliť - sú to tie najdrahšie pozície. Pôvodne dával reklamu len na bočnú lištu, dnes ich už má medzi prvými pozíciami. To tiež nie je ideálny stav s ktorým súhlasím. Na druhej strane, je to ich obchodný model a nikto nemôže čakať že budú robiť svoj vyhľadávač zadarmo.
Treba hľadať vždy správnu rovnováhu a časom sa všetko utrasie (akože som optimista).
Ja som sa do neho neobul:). Iba mi nedalo nereagovať na jeho vysvetlovačky.

Podľa mňa nie je každé cielené SEO to isté ako skrytý text. Ty tvrdíš, že áno no ja by som bol zvedavý na názor ostatných odborníkov.

Stojím si za tým, že príklad s arogantnými šoférmi je namieste.

Pri tvorbe webu ide predsa každej firme o to isté. Cieľom každého webu je dostať záujmovú skupinu ľudí na jeho web. Mýlim sa?
A o čo ide všetkým šoférom? Dostať sa niekam... každý má svoj cieľ. Každému je dôležitý vlastný cieľ. No napriek tomu vie väčšina pochopiť, že sú nejaké pravidlá, podľa ktorých sa treba riadiť. Nejdú sa predbiehať, lebo sú si vedomí toho, že každému ide o to isté.

Pre každého je jeho cieľ dôležitý – či vezie dieťa do školy, či sa ponáhľa na obch. stretnutie, či musí prevziať štafetu od kolegu za pásom alebo sa len ponáhľa na rande...
A sú si vedomí toho, že by tým predbiehaním ukázali to, že je pre nich ten ich cieľ dôležitejší.

Takisto aj ten, kto používa špinavé praktiky (ako skrytý text) na webe ukazuje, že sa cíti na viac – že pre neho pravidlá neplatia. Pravdaže sú výnimky ako sanitka, hasiči... ktorí majú o niečo dôležitejší cieľ. Jedine oni by mali mať prednosť.

Na webe majú prednosť tí, ktorí si za umiestnenie platia. Potom tí, ktorí majú na stránke slová, ktoré ľudia hľadajú... Viem okrem obsahu sa zohľadňuje aj štruktúra, nadpisy, názov domény, title, Alt texty... Ale na to, aby som poukázal práve na tie KW to stačí. Je to jeden zo spôsobov, ako oklamať google.
Veď o čo ide googlu, keď posudzuje jednotlivé stránky podľa svojich algoritmov? Ide im o to, aby na prvé priečky zobrazil tie stránky, ktoré by mali byť čo najrelevantnjšie k hľadanému slovu. Bohužiaľ keď si niekto ako Aendy napchá na stránku 1500 neviditeľných malinkých (zato veľmi zaujímavých) slov, tak ten chudák ujo google berie ako relevantné a zobrazí tú stránku na prvých pozíciách. Je to ale odrb – hovor si čo chceš.

To, že sa v katalógoch a na vyhľadávačoch zobrazujú ako prvé platené odkazy je úplne normálne (podľa mňa je skôr nenormálne, keď sa tam zobrazujú tí chytráci). To tak bolo a to tak aj bude. Richard aj Ty keby si mal stránku ako google, ver tomu že by si to robil tak. Na jednej strane píšeš, že si za platené reklamy a na druhej strane sa ti nepáči, že sú vpredu... a kde by mali byť vzadu? Veď to majú draho zaplatené. To je to isté, ake keby v TV púšťali reklamy o druhej po polnoci... Zaplatil by si si takú reklamu? Sám predsa dobre vieš, že na odkazy ktoré sú naboku si klikne 1% ľudí. Tak potom neviem prečo máš tých platiteľov reklamy za blbcov, ktorým stačí iba to, že sú vyvesený niekde mimo... bez odozvy.
Richard
06.11.08,16:25
Google začal s tým, že mali reklamy na boku a bol na to hrdý.
Vraveli si "dont be evil". Ale momentálne ich strkajú aj na prvé vyhľadávacie miesta.
Tým som chcel poukázať na to, že darmo máš dobrú stránku, tí čo si zaplatia prvé miesta budú pred tebou.

Rovnako je to so SEO. Na prvých miestach sú len tí čo optimalizujú.

Samotné SEO nie je nič iné ako predbiehanie a zámerom SEO je predbehnúť tých druhých. To nie je žiadne rešpektovanie rovnakého cieľa. Jediným cieľom SEO je dostať sa na prvé pozície, za použitia všetkých dostupných spôsobov.
Skrytý text využívali všetci čo o tom vedeli a robili SEO. Prečo by sa nechali predbehnúť inými. Keby to fungovalo, tak by to používali naďalej. SEO je zamerané na to aby oblblo uja GOOGLE.
Mnohé stránky to mali spravené, a dokonca by si to ani neodhalil, robilo sa to skrytými divkami, alebo odsunutými divkami na -1000 pixelov, takže sa do záberu prehliadača vôbec nedostali. To že to spravil textom veľkosti 1px nie je najinteligenejšia forma - google predsa dáva veľkosti písma relevanciu.
Mimochodom Google vyhlásil všetkým SEO expertom vojnu, vraj to celé zmení. Jednak mu kazia vyhľadávanie, ale hlavne biznis :-D

Prečo ten čo urobí stránku obsahovo lepšiu je predbehnutý niekym kto si vie urobiť SEO? Prečo sa týmto môžu dostať a dostávajú horšie stránky na prvé miesta?

Predsa ako užívateľ, ktorý niečo hľadá, chcem mať výsledok vyhľadávania podľa toho čo hľadám, nie podľa toho či má niekto SEO stránku.
Keď existovali obyčajné vyhľadávače ako Zoznam.sk alebo Altavista, nikto nerobil SEO, pretože by mu to nič nepomohlo. Každý robil len webstránky. Ale aj tak sa našli vychytralí, ktorí si nazvali stránku napríklad 1dom.sk, lebo vedeli že Zoznam zoraďuje podľa abecedy.

Vo vyhľadávaní nastane spravodlivosť vtedy keď nebude existovať žiadne SEO, ale to bude musieť byť asi umelá inteligencia čo to bude hľadať na pozadí...
Filip Glasa
08.11.08,07:23
richard, ale optimalizovať a podvádzať je predsa rozdiel. Google podobné praktiky penalizuje (a nie len google ale aj iné vyhľadávače ) a vie prečo.


Vo vyhľadávaní nastane spravodlivosť vtedy keď nebude existovať žiadne SEO
Vždy bude existovať optimalizácia pre vyhľadávače. Keďže vždy budú existovať kritéria podľa ktorých vyhľadávače hľadajú. Bez zadania kritérií relevantnosti ti žiadny vyhľadávač nikdy nič nenájde. A keďže sa ako tak dajú tieto kritéria odhadnúť, tak vždy bude existovať aj SEO. Lenže SEO je vlastne stránka dobre urobená pre používateľa. To nie je žiadne predbiehanie a tajné skryté praktiky. Jednoducho si tú stránku urobíš tak aby bola dobre čitateľná a relevantná. Ak si niekto nedokáže vyplniť Title a Description, tak jeho stránka je naprd v každom ohľade a nemôže sa sťažovať, že ho žiadny vyhľadávač nenájde. Ak si niekto titolok aj popis každej stránky vyplní, tak to nie je žiadne predieranie sa cez mŕtvoly, ale obyčajná rozumná tvorba stránky. Rovnako je to so spätnými odkazmi. Ak na mňa žiadne nevedú, tak jednoducho nie som dobrý web.

Druhá vec sú neviditeľné odkazy, texty, link farmy a podobne. Lenže ak ti na také niečo vyhľadávač príde, tak tvoj web už nikdy nikto nenájde ani podľa názvu domény. Pozri sa sem na jeden pekný príklad:
http://www.podnikanivusa.com/2007/12/28/navstevnost-z-google-porad-na-nule/

Porovnanie so zoznamom a altavistou je celkom mimo. To sú katalógy a nie vyhľadávače. Rozdiel nemusím vysvetľovať. Aj ty dnes môžeš namiesto vyhľadávania používať katalóg a tým táto debata vlastne môže skončiť.
Richard
09.11.08,12:57
Falap,

súhlasím s tebou, ale ja som vychádzal z toho, že skrytý text je optimalizáciou ktorá pomáha.
Dnes to už neplatí, takže ty máš pravdu. Ešte pred dvoma rokmi to však platilo a veľa SEO expertov robilo to čo pomáhalo.
V tejto situácii som ja nevidel veľký rozdiel medzi skrytým textom alebo použitím iných techník. (nezastával by som sa však stránok, ktoré urobili SEO tak, že vlastne na stránke neponúkali nič len reklamy. To boli skutočný podvodníci, nie tí čo sa nechceli nechať inými špekulantmi predbehnúť).

Porovnanie so zoznamom a altavistou je veľmi namieste. Prečítaj si google guideline, kde máš napísané, že máš robiť stránky primárne pre užívateľov nie pre vyhľadávače. Práve preto, že zoznam nebol vyhľadávač ako je Google som použil zoznam ako príklad. Zoznam bol editovaný ľuďmi, takže žiadne finty na stránke na neho neplatili a nikto ich ani neskúšal, každý sa snažil urobiť web dobrý obsahovo a pre užívateľa.
To či môžeme zoznam nazvať vyhľadávačom nepatrí do tejto debaty.

Google si nevymyslel svoje pravidlá sám. To že berie vyplnený názov a iné veci za relevantné vychádza z toho že to je pre užívateľa tiež dôležité. Google odpozoroval ako sa robia dobré stránky a nie on určil pravidlá ako sa robia stránky dobre.

Stále si stojím za tým, že spravodlivé to bude až vtedy, keď sa nebude pozerať na tvorbu webu cez SEO okuliare ale cez okuliare používateľa.
To je presne to isté k čomu vlastne dnes dotlačil a dotláča SEO expertov.

SEO experti sa majú zmeniť na dobrých webmasterov, to je všetko.
Ja môžem len súhlasiť s tým, že určité veci patria k "rozumnej tvorbe" webu. Ale potom hovorme o tvorbe webu a nie o SEO. Tvorba webu je totižto trošičku zložitejšia ako len ohľad na to či je vyplnený niekde title alebo nie. Predovšetkým je to použiteľnosť a Google z tejto alchýmie používa len minimum na vyhľadávacie algoritmy.

Našťastie sa s tým Google postupne vyrovnáva, takže dúfajme že o SEO sa vlastne prestane hovoriť.
A Bastian sa vôbec nemusí rozčuľovať, tiež som si počítal zopár príkladov ako Google penalizuje. Ja som len rád.

Uzavrel by som to takto. SEO je pre mňa sprofanovaný názov. To, že webmaster nemá byť blbý a robiť web tak aby bol SEF (search engine friendly) je iná diskusia. Ešte stále existujú tzv. SEO experti, ktorí si nechajú zaplatiť za sľuby (a niekedy ich aj splnia), že dostanú vašu stránku na prvé priečky bez ohľadu na to či si to váš web zaslúži, alebo nie. A to je pre mňa predbiehanie rovnaké ako sa robilo v časoch keď tí istí SEO experti dávali na weby skryté texty. Toto ja nepovažujem za obyčajnú optimalizáciu.
stepri
10.11.08,12:27
Zalezi na tom akou temou sa Vasa stranka zaobera a na zakaznikov je zamerana. V pripade G ide o tzv. payperclick system a zalezi na klucovych vyrazoch, ktore pouzijete pretoze sa moze stat ze reklama bude na cudzojazycnych strankach a nedosiahne slubovany efekt. Pri E je to podobne ale venuju sa hlavne cz a sk strankam a na tie aj reklamy uvadzaju. Ak chcete kvalitnu reklamu odporucam zamerat sa na kvalitne SEO nastavenie a vybrat si aspon dve firmy ktore ponukaju reklamu typu Payperclick, pri ktorej sa investicie rovnaju navstevnosti.
siva
10.11.08,18:19
ahoj. Ja si web ešte len budem robiť a tiež som sa už zamýšľala nad tým ako by to malo vypadať. Podľa čoho sa mám rozhodovať ako si spraviť stránku? Napáda ma ľahká orientácia inak nič.. :/
gazopeter
11.11.08,13:47
Zalezi na tom akou temou sa Vasa stranka zaobera a na zakaznikov je zamerana. V pripade G ide o tzv. payperclick system a zalezi na klucovych vyrazoch, ktore pouzijete pretoze sa moze stat ze reklama bude na cudzojazycnych strankach a nedosiahne slubovany efekt. Pri E je to podobne ale venuju sa hlavne cz a sk strankam a na tie aj reklamy uvadzaju. Ak chcete kvalitnu reklamu odporucam zamerat sa na kvalitne SEO nastavenie a vybrat si aspon dve firmy ktore ponukaju reklamu typu Payperclick, pri ktorej sa investicie rovnaju navstevnosti.

Dovolim si nesuhlasit. Google AdWords pri zadavani reklamy nastavi krajinu, z ktorej inzerent je a v danej krajine sa reklama zobrazuje. Nezobrazuje sa mimo Slovenska, ak si to klient sam nenastavi. Samozrejme, nic nie je dokonale, ani Google. Aj to sa stane, ze sa reklama zobrazi v zahranici, ale je to take male percento, ze to nemoze ohrozit nakladovost celej kampane.
aninocka
21.04.10,06:49
Etarget je pre sluzbu, ktora je nova a este o nej zakaznici nevedia, preto je dobre, ze to nevyhladavaju, ale vsimnu si ju pri clankoch - tu treba, ale vybrat dobre klucove slova, aby sa to naozaj objavilo cielovej skupine, ktoru potrebujes. Aby si nemala nadarmo kliky, tak treba este dat dobry kontextovy odkaz.
Google je hlavne pre sluzbu, ktora je znama pre uzivatelov a bezne ju vyhladavaju. - Ktore klucove slova ako vyhladavaju mozes zistit pomocou google keywords search. Taktiez je mozne v google adwords nastavit placement, aby sa tvoja reklama objavovala naozaj len na strankach, kde je cielova skupina. Osobne mam skvele skusenosti aj s Etargetom aj s google adwords, ale kazdy som pouzila pre inu sluzbu. Niekedy je dobre to kombinovat a urcite by som zainvestovala aj do SEO.