saglucka
07.11.06,14:55
Ahojte,
pls poradte. Zivnostnik mi az teraz doniesol fa ktorej dph patri do minuleho kvartalu. Datum vystavenia a zdan. plnenia bol 30.9.2006. Fakturu mi dal az teraz. Je nejaky sposob ako by som ju mohla dat do tohto kvartalu alebo musim podavat opravnu DPHcku?
Dakujem.
M3G
07.11.06,13:56
Neexistuje iný spôsob, iba podanie dodatočného priznania.

Iba ak by prerobil faktúru...
__________________________________________________ ____________________
doplnené: platí v prípade odberateľskej faktúry. Vychádzal som z formulácie otázky.
evina
07.11.06,14:02
Ahojte,
pls poradte. Zivnostnik mi az teraz doniesol fa ktorej dph patri do minuleho kvartalu. Datum vystavenia a zdan. plnenia bol 30.9.2006. Fakturu mi dal az teraz. Je nejaky sposob ako by som ju mohla dat do tohto kvartalu alebo musim podavat opravnu DPHcku?
Dakujem.

O akú faktúru sa jedná - dodávateľskú alebo odberateľskú?
saglucka
07.11.06,14:04
Ide o dodávateľskú
evina
07.11.06,14:06
Ide o dodávateľskú

V zmysle § 51 zákona o DPH ju môžeš zaradiť do IV. kvartálu.
saglucka
07.11.06,14:11
Mala by som na tu fakturu asi napisat dosla dna... Hej?
Peterka
07.11.06,14:17
§ 51Uplatnenie práva na odpočítanie dane
((2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.
evina
07.11.06,14:17
Mala by som na tu fakturu asi napisat dosla dna... Hej?

Áno . Napr. ak Ti prišla do podania DP, t.j. do 25.10. mohla si sa rohodnúť, či pôjde do III. alebo IV. kvartálu , ak po, tak pôjde do IV. kvartálu...