denisamka
07.11.06,17:58
Viete, co sa mi stalo minule v obchode? Po dlhej dobe mali okruhly chlieb. Potesilo ma to. Kupila som ho, doma dookola poodkrajovala korku. TREBA AJ SPODOK POODKRAJOVAT,INAK HO NEPOKRAJATE.:confused: Pokrajala som ho na 4 platy na sirku (aby boli platy v tvare kruhu). Zo 40g masla, 40 g hladkej muky a 250 ml mlieka som uvarila hustu kasu. Ked vychlladla, pridala som este 150 g masla, horcicu s prichutou chrenu, trosku smotany(aby sa hmota dala slahat) a taveny syr (lubovolnu prichut-ja som mala doma s prichutou grilovaneho kurcata).1 plat som natrela touto zmesou a naukladala nan sunkovu salamu, prikryla 2.platom, ktory som z jednej strany natrela zmesou a z druhej strany som dala kuraciu pasteku a na tu stranu, kde bola pasteka som dala platkovy udeny syr. 3.plat som natrela z jednej strany kuracou pastekou a druhu 2 bambina+ roztlaceny cesnak a naukladala dietny parizer, prikryla poslednym platom, ktory som natrela len zvrchu tou 1.zmesou. Do 2 Bambin som dala posekanu petrzlenovu vnat, ponatierala cely chlieb dookola(vyzeral ako torta). Pokrajala som 2 cervene a 2 zlte papriky. Najprv som na "tortu" zboku podavala cervenu, nad nu zltu papriku a povrch som posypala lanovymi semienkami.:p

Ako to chuti vobec neviem, lebo dcery, hoci maju 3 a za 3mesiace 5 rokov, zjedli 1/4, manzel 2.1/4 a prisli necakane moji rodicia a ti zjedli 2.polovicu. Hovorili, ze im to chutilo. Ale im chuti vsetko.
Prosim dajte mi vediet, ci aj vam to tak chutilo, ak to budete robit.
Dakujem a dobru chut.
PS. AK SI ESTE SPOMENIEM NA NIECO, DAM VAM VEDIET. AK CHCETE DAJAKY RECEPT? KLUDNE NAPISTE A POSLEM.
Marína
07.11.06,17:29
Sedliacke fondue
Ja z okrúhleho chleba odkrojím vršok a vydlabem ho. Slaninku pokrájam na pásiky, opražím ju na oleji. 2 kyslé smotany zmiešam so smotanovým syrom buď z trojuholníkov alebo 1 črievko, ochutím mletým č. korením, pažítkou alebo zeleným petržlenom, na drobno pokrájanou zelenou a červenou(nemusí byť) a pridám slaninku bez výpeku. Tukom zo slaniny potriem vnútro chleba, nalejem smotanu, prikryjem vrchnákom a dám na vymastený plech. Vydlabané kúsky chleba rozložím(majú mať veľkosť na jedno sústo) okolo chleba a dám do rúry zapiecť na cca 10-15 minút. Kúsky chleba napichujeme na vidličku a máčame v smotane, súčasne ako ubúda smotany, olamujeme aj z chleba. Ak chceme porciu pre každého zvlášť, urobíme zo žemlí. Ja robievam z delikatesiek. To sú väčšie chlebové žemle.
Je to síce kalorická bomba a dobrá.
Gabi03
02.02.10,13:18
Minule som dostala takú chuť na syrové fondue, že až mi tiekli slinky...
Na internete som si našla rôzne recepty, ktoré už mám vyskúšané. Avšak chcela by som ho trochu ozvláštniť nejakými zeleninami. Aké sa k tomu hodia? Čo si zvykievate okrem chleba napichovať na vidličku? Prípadne aké omáčky k tomu robíte?

.... a zas mi tečú slinky :)